2752
2734
عنوان

دوازدهمای تجربی

146 بازدید | 10 پست

بچه ها برای بدست آوردن تعداد الکترون های جا به جا شده در واکنش های اکسایش و کاهش از همون فرمول تستی بریم واسه امتحان نهایی درسته؟اگه غلطه میشه درستش رو بگین

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

نمیدونم فرمول تستی کدوم رو میگی ولی

موقعی که نیم واکنش ها رو موازنه کردی ، موازنه بار هم انجام بده باید طراح ببینه که از طریق موازنه نیم واکنش و موازنه بار به جواب رسیدی 

فقط 1 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
خسته ام،نفسم بالا نمیاد،قلبم درد میکنه،دلم مرگ می خواد،،ولی هنوز دختر کوچولو درونم بهم میگه؛نه مامانی دست نگه دار من هنوز کلی آرزو و رویا دارم،،منم تصمیم گرفتم بهش بگم چشم،،تنهام و فقط خودم و خدا رو دارم ولی این لشکر دو نفره می ارزه به همه دنیا 🌊🌧️🌏✨🐼۱۴۰۳/۱/۱۸
نمیدونم فرمول تستی کدوم رو میگی ولی موقعی که نیم واکنش ها رو موازنه کردی ، موازنه بار هم انجام بده ...

خب ببین مثلاً یکی دوتا الکترون میده اون یکی عنصر سه تا الکترون میگیره.الان باید دو رو در سه ضرب کنم؟چیکار کنم؟

تغییر عدد اکسایش×زیروند عنصر×ضریب عنصر

الکترون مبادله شدش چیزی نداره اخه .عدد اکسایش یکیشو چک میکنی تعداد مبادله شده رو مینویسی قرار نیس ازت فرمول بخواد فقط میگه چنتاس 

برای واکنش ها که بعد موازنه باید بارها رو موازنه کنی و یچیزای کلی بدونی ک بار عناصر حالت آزاد کدومه تو ترکیب کدومه 

تو فرمول ساختاری هم شماره گروه منهای الکترون های نسبت داده شده

یه ترکیب بدن هم اونی ک خواستن رو x میگیرید ضربدر ضریبش ، بقیه رو هم باید یا با بار محاسبه کنید یا از رو حفظیات ک مثلا تو ترکیب چجوریه.. در انتها مساوی صفر قرار میدید کل اعدادو

برایت آرزوهای کوچک دارم. مثلا اینکه چشم‌هایت را که باز میکنی، خستگی‌های دیروزت را در خواب آرام دیشب جا گذاشته باشی و تمام تنت لبریز باشد از طراوت و شادابی. مثلا اینکه یک لقمه نان و پنیر دلخوشی صبحانه‌ات باشد، قدم‌هایی سالم داشته باشی برای رفتن تا موفقیت و مادری که هر صبح، دعای خیرش بشود بدرقه‌ی راهت. مثلا اینکه آدم‌هایی در مسیر امروزت باشند، که حال جهانت را قشنگ‌تر کنند. دلت به بودن همراه و هم‌نفسی خوش باشد، و سرت به زندگی گرم. برایت آرزوهای کوچکی دارم، که شاید حسرت‌ بزرگ خیلی‌ها باشد‌‌‌...🌸🌹✨⭐
خب ببین مثلاً یکی دوتا الکترون میده اون یکی عنصر سه تا الکترون میگیره.الان باید دو رو در سه ضرب کنم؟ ...

مثلا اگر نیم اکسایش دو تا الکترون داد 

نیم کاهش سه تا داد 

کل نیم واکنش اکسایش،ضریب ها رو در سه ضرب کن 

کل نیم واکنش کاهش رو ضریب ها رو در دو ضرب کن 

که الکترون و بار مبادله شده ات میشه ۶تا 

فقط 1 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
خسته ام،نفسم بالا نمیاد،قلبم درد میکنه،دلم مرگ می خواد،،ولی هنوز دختر کوچولو درونم بهم میگه؛نه مامانی دست نگه دار من هنوز کلی آرزو و رویا دارم،،منم تصمیم گرفتم بهش بگم چشم،،تنهام و فقط خودم و خدا رو دارم ولی این لشکر دو نفره می ارزه به همه دنیا 🌊🌧️🌏✨🐼۱۴۰۳/۱/۱۸