2752
2734
عنوان

ای کاش فقیرا هیچ وقت بچه دار نشن

1722 بازدید | 96 پست

ای کاش فقیرا هیچ وقت بچه دار نشن دلم گرفته

علاوه بر اینکه فقیرن بی فکر هم هستن اصلا فکر آینده بچه نیستن 

بچه به دنیا میارن ولی میگن مسئولش نیستم

نهایت زحمتی ک به خودشون بدن تامین خوارکه

اصلا ب فکر آینده بچه نیستن ی روز ازدواج میکنه

بتونن ی کمکی برای عروسی یا کمک هزینه مسکن کنن اونا به درک

حداقل نمیتونن ی تیکه طلا ۱۰

۱۵ میلیونی بدن

بخدا دلم گرفته امروز با ی خانمه  حرف میزدم می گفت

برای پسرم خونه ۹۵ متری خریدم

برا عروس ۱۵۰ میلیون طلا خریدم

اون موقع پدر شوهر  مادر شوهر من خیر که ندارن فقط هم تشویق میکنند بچه بیارید همین پدر شوهر من میتونسته برای  بچه هاش خونه بسازه گفته به من چه

وقتی خواستی به دنیا بیاری به تو ربط نداشت اون‌ بچه؟

اخه شما چه گلی ب سر بچه زدید

من  به شوهرم گفتم تا وضعیت مالی مون خوب نباشه 

حق بچه‌ دار شدن نداریم

چرا باید بچه ایی بیارم ک 

بعدا شرمنده اش بشیم

ای کا فقط قشر متوسط و پولدار میتونستن بچه بیارن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بله دیگ اینه که زنجیره بدبختی هاشون گسترش میدند با شعار اینکه بچه رزقش میاره و میده و فلان .....

خودشون و بعد نسل های بعدشون بدبختیش میکشند

جایی‌ خوانده بودم که درد آدم را بزرگ می‌‌کند و روح را صیقل می‌دهدو تجربه را زیاد می‌کند. هیچ جا ننوشته‌اند که درد با یک زن، با یک مادر چه می‌‌کند. مادران درد کشیده یا زود می‌میرند، یا برای همیشه می‌‌روند، یا می‌‌مانند با چشمانی که رنگِ بی‌‌تفاوتی‌ گرفته استو دستانی که زیر ناخن‌هایش جز چیزی نمی‌روید، و گیسوانی که رقص بر شانه‌های زنانه را به خاطر نمی‌‌آورند. مادرانی بی‌ هیچ آرزویی، با ‌دنیایی کوچک. دنیایی بسیار بسیار کوچک. هیچکس از مادرانی که به بهشت نمی‌‌روند چیزی ننوشته است.
دقیقاً منم خیلی مخالفم انگار دنبال جانشین میگردن 

بخدا دلم گرفته الان شاید  یکی بیاد بگه

من پدر شوهرم پولداره  خیری نداره

اون خیرش تا وقتی زنده اس نمیرسه ولی مرگ حقه

حداقلش اینه ی روز خیرش ب بچه ات میرسه

شما تضمین میکنی که یه نفر تا آخر عمر فقیر یا پولدار بمونه؟

بله مهمه که به فکر باشی

ولی اینکه بچه دار نشی تا پولدار بشی خیلی غلطه

خیلیا تازه بعد ده پونزده سال بعد ازدواجشون میبینی وضعشون خوب شده

خب تا اون موقع سن میره بالا و بچه داری سخته

در غدیر گفتند زنها هم بیایند بیعت کنند. این یعنی خیلی قبل تر از آن که فمینیست ها بخواهند منت #حق_رأی و مشارکت سیاسی را بر سر ما بگذارند، به ما گفتند یک پای حیات سیاسی اسلام زن ها هستند. پیام غدیر تنظیم کردن زندگی با ولایت است. پیام غدیر هماهنگ کردن زندگی با نیازهای حکومت و جامعه است. باید پرسید زن های کوفه و شام کجا کم گذاشتند که ولی خدا به مسلخ  رفت؟

موافقم ترجیح میدم تو این شرایط اقتصادی و اجتماعی اسفناک هیچوقت بچه ای رو بدنیا نیارم 

در پی آن همه خون، که بر این خاک چکید🕊️🌱ننگ مان باد این جان،شرم مان باد این نان،ما نشستیم و تماشا کردیم…😔

بیچاره فقیرا 

تو دار دنیا از همه چی که محرومن ،بچه داشتن هم براشون زیادی شد 

خوب شد زمان مختار فضای مجازی نبود وگرنه دار ودسته اوباش کوفه هشتگ میزدن: نه به اعدام شمر_نه به اعدام عمر بن سعد_نه به اعدام حرمله🙌(نحوه شهادت شهید آرمان و شهید عجمیان، تا مغز استخوانم را سوزاند😓)

همه جای دنیا پدر و مادرا تا هجده سالگی مسئول بچه هان

چرا پدر مادر جون بکنن خونه بخرن برا بچه؟ مگ پدر مادرای خودشون اینکارا رو کردن؟

بعدم اونی ک ۱۵۰ تومن طلا خربده اونقددد منت میگذاره ک هرار سال راضی نیستم کسی برام بخره.تا ابد باید جواب پس بده ب مادرشوهر

2706