2752
2734
عنوان

هزینه ها در عقد

| مشاهده متن کامل بحث + 335 بازدید | 38 پست

نصف نصف... شوهرت معلوم میشه خودشو زده به اون راه... یبار غیر مستقیم بگو شوهر دوستم تو عقد بهش پول نمیداد چه گداییه.... اگه باز منظورتو نفهمید بگو شماره کارتمو میدم این مبلغ پول بریز نیاز دارم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

من پدر ندارم کلا خرج خونوادمم خودم میدم

پس حق داری . ایشون باید درکش برسه خودش. 

هیچوقت مردم را نمیفهمم اما باید یک جوری میان آن‌ها زندگی کنم...!                                                               اندک اطلاعاتی در اختیار دارم که حاصل خوندن و تحقیق کردنه.                                                                            فردی بشدت کنجکاو .                                                عاشق کتاب ، حیوانات ، فیلم ، کهکشان ، نکات پزشکی ، روانشناسی و در کل عاشق یادگیریم و از یادگیری استقبال میکنم.          

بستگی داره خب 

من و خواهرم تا روزی که ازدواج کردیم پدرمون اجازه نداد یک ریال از همسر بگیریم همون اول گفت دخترم تا خونه ی منه خرجش با منه 

ولی خواهرشوهرامو دیدم که از فردای عقد از پدرشون هزینه ای نگرفتن 

مادرشوهرم می‌گفت حتی پول نوار بهداشتی هم باید شوهراتون بده 

شوهر هیچ حرفی نباید بزنه؟😑کلا به روی خودش نیاره؟

برای ما مهم نیست چون توی عقد تمام نیاز دختر توسط پدرش تأمین میشه.

شما که برات مهم است و رسم دارید خرجتون رو در دوران عقد شوهرتون بده ، بهترین راه اینه رک بهش بگی ، صبر نکن که خودش متوجه بشه.

خیلی نمیتونم🫠چه سخته

دیگه چاره چیه؟ شوهرت که تا نگی نمیده... یبار بگو بده برات راحت میشه  یا بگو من حوصله ندارم هی باهات کل کل کنم سر پول خودت ماه تا ماه ایقد بریز به حسابم

(این پیشنهاد تجربه شخصی هست) 

عزیزم ای کاش که تو همون مراسم خواستگاری  راجبش حرف میزدید. 

هزینه ها بعد از عقد  وظیفه همسره. 

اگر پدر مبلغی به دختر بده لطفه. 

اگر بیشتر از یک ماه از عقدتون میگذره و همسرتون هنوز متوجه قضیه نیست و شما هنوز خجالتی هستید(چون ازدواج قبلی منم سنتی بود و خیلی خجالتی بودم) 

به شوخی بنداز بگو مثلا بهرام ی قلک خریدم خالیه میخوام سفته شو از همسرم بگیرم که پولم برکت ببنده(حتما لفظ همسر رو به کار ببر که بدونه موظفه) 

یا اگر قبلا بهت پول داده بگو دستت برام خیلی میوفته و پولم برکت میبنده فلان قدر بریز تو کارتم

بعضی وقتا با خریدای کم هزینه بهش بفهمون که باید هزینه کنه (مثلا خرید شارژ) 

یا مثلا عکس ی لباس دوست داری بفرست براش بگو بنظرت این به خانومت زیادی نمیاد؟! 🙈بریم (باهم) بخریم که بپوشم برات دلبری کنم🫣

اگر که دیدی دا خیلی خودشو میزنه به کوچه علی چپ یا میگه ما از این رسما نداریم یکم شک کن... 

مردی که تو نامزدی که دوران خوش خوشان هست با عشق پول خرج زنش نکنه بعدا از این موضوع برای محدود کردنت و سلطه استفاده میکنه

(مثلا همسر من که بخاطر فساد اخلاقیش جدا شدم اما بخاطر عدم پرداخت نفقه که ۶ماه هیچ مبلغی بهم نداده بود دادگاه طلاقم رو گرفت) 

برای ما مهم نیست چون توی عقد تمام نیاز دختر توسط پدرش تأمین میشه. شما که برات مهم است و رسم دارید خ ...

من پدر ندارم خرج خانواده رو بیشترش من میدم

کاش خودش درکش میرسید...ممنون عزیزم بهش میگم

من پدر ندارم خرج خانواده رو بیشترش من میدم کاش خودش درکش میرسید...ممنون عزیزم بهش میگم

شرایط شما خیلی سخت تر است ، چون شوهرت احتمالا با خودش میگه چرا من بهش پول بدم وقتی خودش درآمد داره و داره این پول رو صرف زندگی خانواده اش می‌کنه.

آیا باهاش صحبت کردی که بعد از عروسی هم میخوای هزینه های خانواده ات رو پرداخت کنی؟

2706