2733
2734
عنوان

مامانایی که پسر ۴سال دارن بیاین تروخدا دارم دق میکنم

| مشاهده متن کامل بحث + 4179 بازدید | 161 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

گزینه ی دو و سه اصلا درست نیست. متأسفانه مدتها پیش من یه کلاس مشاوره میرفتم که مشابه این تجهیزات غل ...

انگار الان یکم دلم اروم گرفته 

انشالله خدا کمک پسرم کنه 

ذهنش برگرده به دنیای کودکیش

گزینه ی دو و سه اصلا درست نیست. متأسفانه مدتها پیش من یه کلاس مشاوره میرفتم که مشابه این تجهیزات غل ...

دقیقا

فرهنگ وتربیت ماباغرب سازگارنیست

خیلی هادرمورد جای خواب هم میگن، اگرباعث کنجکاوی بچه میشه بایدبه تاخیربندازن 

جمعه13دی 1398داغی که هرگزسردنمیشود
ممن پسرم ۴سالشه اما هنوز حتی درست حرفم نمیزنه  اونوقت پسرشما  چشم شیطونم داره کورمیکنه

پسر منم ۴ سال و ۴ ماهشه افعال رو اشتباه میگه 

حرف زدن پسر شما کجاش مشکل داره

فقط 13 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
با راهنمایی دوستان تصمیم گرفتم هیچی نگم تا ببینم راه درست چیه 

دوست عزیز

کانال تربیت فرزندنوردیده حتمادنبال کنید

استادتراشیوند، نظرات تربیتی خوبی دارن

کلاس تربیت فرزندبرید امانه هراستادی

کتاب تربیتی قبل ازشروع اون سن بخونید۴سالش، ویژگی ۵ساله بخونیدآمادگی ایجادبشه

مشورت باافرادی که تربیت موفق داشتن، 

خیلییی فکرکنید، اگراین حرف گفتم این گفت چی بگم، این کارکرد چیکارکنم، من خیلییی فکرمیکنم وحرف میزنم ، مثلا اگربه پسرم که پولش زیادخرج میکنه وحرف گوش نمیده بگم، به من چه پول خودت هرکاری میخوای بکن، مشخص بعداهم اجازه نمیده نه دربحث مالی ونه درکارهای دیگش اظهارنظرکنم،پس هرحرفی حساب شده بهش بزن

مثل همین مورددوستمون که گفتن بگوموقع خواب فقط این کاربکن مشهص این حرف عواقب داره

من میخوام یکاری کنم کلا از سرش بره 

میره.چیزهای خوب براش جایگیزین کن.دوستهای خوب پیدا کن.مشغول بازی بشه.الیته خوبه در کل یادش بدی که حرفهای بد نباید بزنه اگر دوست داره بره پارک یا خونه بازی و...کلا بچه اینو باید یاد بگیره و لزوما اسم موضوع خاصی رو نیاز نیست ببریم.

شما فکر کن دختر من کلاس دومه،بعضی بچه ها و همکلاسی‌هایش واقعا بی ادبند،من به دخترم گفتم  خودت باید مراقب باشید حرفهای زشت نری بگی و تعریف کنی،اگر هم دیدی کسی حرفها و کلمه های زشتی در مورد دستشویی و...اومد گفت و تعریف کرد دوست خوبی نیست،و سعی میکنم خودش تحلیل کنه و سوقش میدم با بچه های مؤدب از نظر بیان و اهل درس و مهارت و...بیشتر بچرخه.چون ما که همیشه با بچه ها نیستیم.

حالا جالبه اینا رو اصلا به پسرم نمی‌گم که مواظب دوستات باش و...فقط ملاک بی ادبی و با ادبی تو صحبت و رفتارها رو براش در حد مختصر و متناسب با شرایط میگم.

بقیه اش هم دست خدا و اهل بیت میسپاریم که خودشون هوای بچه هامونو داشته باشن.

راستی دارم سعی میکنم اگر دخترم سؤالی خصوصی داشت در حد مختصر و مناسب سن خودش توضیح بدم،برعکس چیزی که مشاوره ها و روانشناسهای بر پایه ی تفکر غربی میگن،اصلا نیازی نیست بچه ها رو حساس کنیم و تمام مسائل رو به صورت باز برا بچه ها توضیح بدیم.

با همین کانال رویکرد هوش متعادل برو جلو،عاااالی نتیجه میگیری.

واقعا استادشون عالیه.

شاید مشاوره تلفنی هم داشته باشن عزیزم.

موفق باشی مامان دغدغه مند.

عزیزم بچه چهارساله شما واقعا در حدی نیست که بگی انحراف جنسی داره!! 

احتمالا اون پسر ۶ ساله بهش گفته تو اینجاتو به بزن به اینجای من اینم یاد گرفته! 

وگرنه دختر ۴ ساله منم وقتایی که مثلا ۱۰ دقیقه شلوار یا شو ر ت پاش نباشه با اندام خصوصی خودش ور میره و میخنده! خب براش جالبه! فقط همین! 

البته از روانشناس کمک بگیر اما در این حد هم به هم نریز درست میشه خییییییلی کوچیکه

خداوند می بیند و میپوشاند مردم نمی بینند و فریاد میزنند..
میره.چیزهای خوب براش جایگیزین کن.دوستهای خوب پیدا کن.مشغول بازی بشه.الیته خوبه در کل یادش بدی که حرف ...

ممنونم عزیزم بابت وقتی که گذاشتی 

تربیت یه بچه بنظرم سخت ترین کار دنیاست

حس  میکنم اینجوری ذهنش داره سمت مسائل بزرگترها میره  بنظرت موفق میشیم کمکش کنیم فراموش کن ...

برای همین میگم جهت ذهنیش تغییربده

حس گناهکاربودن نده، که بعدابزرگ شد دراین باره به مشکل بخوره

هرسنی یک کنجکاوی های تایک مقطعی داره، الان سن حواس پرت کردنش، چون منطق ودرک کامل ندارن قبول نمیکنن

من مطلب پیدا کردم برات ارسال میکنم

تربیت فرزندنوردیده، کانال استادسلطانی هست  ایتا هستن، پیام رسانهای دیگه نمیدونم

میره.چیزهای خوب براش جایگیزین کن.دوستهای خوب پیدا کن.مشغول بازی بشه.الیته خوبه در کل یادش بدی که حرف ...

برای پسر من خیلی زود که بگم دوست خوب و اینا 

خودم باید مواظب باشم من حتی پارک هم میبرم همجا دنبااشم و مثل خیلی از مادرا بیخیالش نمیشم تا خودش بیاد پیشم 

واقعا راست میگن ادم از هرچی میترسه سرش میاد 

من از این مسئله خیلی میترسیدم

انگار الان یکم دلم اروم گرفته  انشالله خدا کمک پسرم کنه  ذهنش برگرده به دنیای کودکیش

خوب میشه.من خودم توی فضایی بودم از چهار سالگی متاسفانه با وجود مراقبتهای مادرم چند باری که حواسش نبود یا دلایل مختلف تجربه های جالبی نداشتم اما خداروشکر چون توی خونمون مادرم به ادب و رفتار درست اهمیت می‌داد و در حد خودش واقعا زحمت کشید،ما اهل هر دوست و رفیقی نشدیم خداروشکر.

شوهرم هم گاهی خاطرات دوران قبل از ازدواجش رو می‌گفت که بعضیا تو چه خط هایی بودن ولی می‌گفت ما هم جوون بودیم،شاید اذیت می‌شدیم ولی انگار دعای پدر و مادر،تربیتشون و اینکه خدا کمک میکرد ما اصلا دور می‌شدیم از یه سری آدمها‌.

ولی دوست بودن پدر و مادر و همدردی تو سختی ها با بچه خیلی مهمه.

از خدا می‌خوام کمکمون کنه به خصوص توی این دوره زمونه واقعا دوستهای خوب و صمیمی برای بچه هامون باشیم.

2706