2733
2734

این مسائلی که میگم بسته به هر شخص متفاوته چون ادما متفاوتن ، اما من دوست داشتم چیزایی که بابام گفته رو بنویسم شاید به دردتون بخوره .

بی مقدمه میرم سر اصل مطلب ، من ازدواجم سنتی بود ، بابام شوهرمو میشناخت و میدونست شدیدا ادم حسابیه و مثل خود بابامه ، اما منو چند تا نصیحت کرد ، گفت اگه میخوای همیشه قدرتو بدونه این کارارو انجام بده ، اول باید به اون حس مردونگی بدی تا اون باهات مثل یه خانم رفتار کنه ،اگه ازت خواست رستوران پیشنهاد بدی ، بهترین رستورانی که تاحالا رفتی و پیشنهاد بده و از تجربه تم بگو که غذاهای اونجا چجوریه تا بدونه جای سطح پایین نرفتی و دست کم نگیرتت ،بعد ک یه رستوران خوب رفتی یه غذا با قیمت متوسط سفارش بده تا فک نکنه گشنه ای ،بعدا تو خیلی مسائل حواسش هست و میگه وقتی واسه غذا فلان جا رفته پس تو همه جی برای خودش ارزش قائله و واسه نشون دادن شخصیت محکمتون یک بار باید غذای هر دو نفر یا خودتونو حساب کنید تا دستتون بیاد که طرفتون چجوریه  ، دوم اینکه از اول عادتش بده باهات با لطافت برخورد کنه ، مثلا من وقتی با شوهرم رفتیم رستوران موقع کشیدن صندلی الکی گفتم اوه چه سنگینه ، و اون صندلی رو برام کشید و من نشستم ، این باعث میشه بعدا از شما در حد و توان یه زن توقع داشته باشه ،شما اول ااشنایی در رب ک باز نمیکند تا بهش بفهمونید زنید پس این بهترین راهشه ،وقتی رفتین پاساژ واسه یه چیز حتی الکی هم شده خیلی ذوق کن و خیلی با اب و تاب بگو خیلی قشنگه ، تا ببینی برات میخره یا نه ،وقتی خرید بگو خیلی خوشحالم ک دارمش ممنون ، این نشون میده واسه شما چقد ارزش قائله ،دوران مجردیم من بابام هر هفته برام گل خرید و کادو حتی شده یه سنجاق سر ،بابام گفت یه روز بهش بگو ، واای منتظرم ببینم امروز کادو چی میگیرم ، وقتی شوهرم گفت ب چ مناسبت ، گفتم بابام هر هفته تو این روز برام یه کادو میگیره و چند تا گل ، اینجوری اگه مرد جنتلمن باشه میگه چرا من اینکارو نکنم جای باباش و رو شوهرم جواب داد و هفته بعدش همون روز برام هدیه اورد و قبلش گفت گل چی دوست داری ، بابام رو این موضوع شدیدا تاکید کرد ک نگو هر چی خودت گرفتی ، یا اسم یدونه گل نگو چون خیلی مردا میرن گل فروشی میگن اندازه ۲ تومن گل رز بده مثلا ، در عوض بهش گفتم من همه ی گلارو دوست دارم بستگی داره با چی ترکیب شه تا بیشتر قشنگ شه ، اینجوری شما نشون میدید رو حزییات حساسید و اون یه سری کارارو فقط بخاطر اینکه از سرش وا شه انجام نمیده و حوصله به خرج میده ، اینا به ظاهر چیزای کوجیکیه اما من به شخصه تاثیرشو تو بقیه ی رفتارهای شوهرمم دیدم ، هنوز بعد یه سال ازدواج برام گل میاره هر هفته ، نمیگم کادوی میلیونی میگیره ، یه هفته یه روسری میاره ، هفته ی بعد یه سنجاق سر ، هفته ی بعد شاید یه النگو ،اما تاثیرش فقط تو کادو نیست ، تو خیلی مسائل طرف متوجه میشه که باید با شما چه برخوردی داشته باشه ،البته اینا رو مردای ادم حسابی خیلی بیشتر جواب میده و به شخصیت طرفم بستگی داره اما شما اینکارارو بکنید و دقت کنید که این رفتارا نباید خیلی لوس باشه تا شمارو با یه دختر بچه اشتباه بگیره ، در اخر بگم ، اینا هیچ ربطی به اینکه شما استقلال مالی دارید یا نه ربطی نداره ، بابای من همیشه بهم گفت من با یه چک خاندان پسره رو میخرم و این دلیل نمیشه اون با تو مثل رفیق و یا همخونه ی پسرش رفتار کنه ، باید بدونه تو هر جقد جیبت پره ، اون باید واسه خودش یه سری چیزارو عار بدونه و توقعشو از زنش نداشته باشه 

دختری از آهار🦚

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

دقیقا..من همین رفتارارو داشتم رو همسرم هم جواب داد....اونوقت من اینجا خانم های رو دیدم که میگفتن.زن خانه دار یا بدونه درآمد بدرد نمیخوره.ادم باید حتما هم پای شوهرش ج.ون بکنه.....بره سر کار.....دوست دارم ۱۰سال دیگه هم همین نظرو داشته باشن...

تا وقتی خدا هست،ریشه ی هیچ آرزویی خشک نمیشه
دقیقا..من همین رفتارارو داشتم رو همسرم هم جواب داد....اونوقت من اینجا خانم های رو دیدم که میگفتن.زن ...

کاملا ، منم هفته ای سه روز سرکار میرم و شوهرم حتی نمیپرسه که حقوقم چیشد ، هر هفته هم پول تو جیبیم سر موقع واریز میشه تازه فقط برای اینکه پول داشته باشم ، خرج لباس و ارایشگاه و اینا کاملا جداست ،الان که دیگه تعداد خیلی زیادی میگن همه چی برابر ، اما برابری رو فقط تو پول دادن یاد گرفتن ، اونم تو قانون مردسالاری ، اجرا کردن قوانین اروپایی تو جامعه ی مردسالار و جهان سوم جز اینکه در اخر زن پول و جسم و روان و اهصابشو باید بده نداره ، خوشبخت باشید همیشه 🥰

دختری از آهار🦚

عالی بود من مجردم خودمم کار میکنم از بابام پول نمیگیرم ولی ازدواج کنم اصلا حقوق برابر حالیم نیست مرده وظیفشه خرج کنه😂

یکم در مورد خودم توضیح بدم «به نام خدا هستم، از بچگی بزرگ شدم، تو بیمارستان به دنیا اومدم، صادره از شهرمون، همونجا بزرگ شدم، چند سال سن دارم، بابام مَرد بود، تو دوران کودکیم بچه بودم، با رفیقام دوست شده بودم، به دوست داشتن علاقه دارم، قصد ازدواج نه دارم، بعضی شبها که می خوابم خواب می بینم، تو خونمون زندگی می کنیم، تا حالا نمردم و...»
کاملا ، منم هفته ای سه روز سرکار میرم و شوهرم حتی نمیپرسه که حقوقم چیشد ، هر هفته هم پول تو جیبیم سر ...

شغلتون چیه؟

گیرم از قصه این غصه هم آگاه شدم / زندگی روز و شبش از غم نشمرده پرست .

مردی که ذاتش خراب باشه هزاری این کارا رو کنی همون نامردی هست که هست شما حتما طرف مقابلتون خوب بوده که روش جواب داده

با افتخار یه دختر دهه شصتی ام...من از تبار دخترهای تکراری نیستم من از نسل همان تافته های جدا بافته ام...              
عالی بود من مجردم خودمم کار میکنم از بابام پول نمیگیرم ولی ازدواج کنم اصلا حقوق برابر حالیم نیست مرد ...

حقوق برابر تو جامعه ی مردسالار مثل یه جک میمونه ، و عده ی زیادی از دخترا این جک و باور کردن و در حال سواری دادن به پسرا هستن ، رمانی حقوق برابر میشه که قوانین شهروندی و مدنی یکی باشه ، با پول دادن چیزس درست نمیشه ک بدترم میشه 

دختری از آهار🦚

همسرتون هم دندون پزشک هست؟

کاربر جدید نیستم کاربری قبلیم تعلیق شد.یاد بگیرین چه اینجا چه در دنیای واقعی به کسی نگین  خوش بحالت این کلمه پر از انرژی منفی هست . یاد بگیرین توی تاپیک هایی که حس خوب دارن پارازیت نباشید حس بدتون رو توی اون تاپیک نگید. 
2706