2733
2734
عنوان

بعد از زایمانم حرف و دخالت دیگران آزارم میده

| مشاهده متن کامل بحث + 1018 بازدید | 53 پست
کاملا درست میگی  هر بار قراره ببینمشون انقد اعصابم بهم‌میریره از اینکه هی میخوان بگن این کارو ...

شما بچه‌ی اولته خانوم مطمئنا شما از همه بیشتر به اون بچه دلسوزتری چون از وجود خودته به حرفای خاله زنکی اینو اون هم گوش نکن مگه همه از اول بلدبودن بچه داری رو نه ...حس ناکافی بودنم اصلا نکن والا اگه دستپاچه هم بشی حق داری چون اول نوزاده دوم دست تنها هم بودی والا هنوز خودتی که از پس همه چی برمیای

اللهم عجل الولیک الفرج💚

ببین قشنگ در خونت رو قفل کن بشین خونه هیچ کدوم رو هم راه نده 

بعد هم هرچی گفتن ابن کارو کن قشنگ بزن تو دهنشون بگو اون دفعه فلان کارو کردید بچه چند روز گریه کرد و فلان شد باید طلبکار بشن تا بفهمن نباید فضولی کنن

تنها کاری که بلد نیستی دفاع از خودت و بچت هست تمام 

تو مثل یه خواب خوب فانتزی 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

با بچه کوچیکت مهمونی پیش این سم‌ها نرو 

اونا میومدن دیدن بچه و من ازشون کمک نخواستم کمکی هم نکردن فقط یک بار ناچار شدم برم خونه خواهرشوهرم کمکم کنه ( خودش خیلی اصرار کرد که فردا بیا منم سر یه موضوعی ناچار شدم رفتم) و نگفت شوهرش مریضه و چند وقته خوب نشده منم منوجه نشدم شوهرش علائم ظاهری سرفه اینا نداشت عصری سرم وصل کرد تازه فهمیدم مریض بوده و به من نگفتن من و بچم رفتیم اونجا. الان ۳ روزه ازش گرفتم و افتادم توی رختخواب و خودمو تو اتاق حبس کردم که بچم نگیره، بچمو ۳ روزه همسرم نگه میداره اونم از کارش افتاده و گرفتارم کردن

نه بابا دیدم هیچی حالشون نیست و هرچی میگن انجام دادم گریه بچمو بدتر کرد الان اصلااااا به حرفاشون گو ...

اوایل واقعا سخته تا مدل بچه بیاد دست ادم هم خودش اذیته هم بچه اطرافیانم که کاس داغتر از اش من از همون اول شیرم کم بود هرکاریم کردم زیاد نشد مادرشوهرم یعنی سکته میکرد ب بچم شیر خشک دادنی یشب رفتم خونشون بخدا ی ظرف اورد گذاشت بالاسرم گفت شیرتو بدوش بریز شیشه بده  😑😑😑 گفتم ترجیح میدم بخای کثیف کاریو این ظرف اون ظرف کامل شیرخشک بدم بهش الانم هی میگه بچه رو کهنه کن پوشک عفونت میاره گفتم یعنی اونی که پوشکو درست کرد مخش اندازه توام کار نمیکرد اتفاقا کهنه باعث عفونته پوشک یچیز یبار مصرف بهداشتیه  من اندازه مادرشوهرم هیچکس دخالت و نظرات مزخرف نمیده میگفت نبرینش ختنه پیش دکتر خونه بیان سنتس ختنه کنن ماهم یروز بیخبر بردیم متخصص ارولوژی ختنه کرد زودم خوب شد 

پسر قشنگم با امدنت زندگی مامان رنگ و بوی بهشت گرفت🩵
اونا میومدن دیدن بچه و من ازشون کمک نخواستم کمکی هم نکردن فقط یک بار ناچار شدم برم خونه خواهرشوهرم ک ...

ماسک بزن بچه روبغل ک ن شیر بره .لین ندونم کاریا چیه ؟این لوس بازیا چیه .منم ۱۹سالم بود بچه اولم سزارین شدم تک وتنها نگه داشتم مریض شد تا صبح گریه کرد بعل کردم تو گوشش سلام وصلوات وآیه خوندم الان ۱۸ساله اس .دختر گل ،تو شیر زنی یک بارداری وزایمان داشتی که بسیار کار بزرگیه پس بلند شو کارا بچه تو خودتو شوهرت انجام بدین .گوگل هست ،پزشک آنلاین هست .درمونگاه هست .متخصص و فوق تخصص هست چه نیازی به خاله زنگ بازی داره .

افسردگی شدید بعد از زایمان داشتم و مدام گریه میکردم بعد اونا کاری کرده بودن عذاب وجدان هم داشته باشم ...

عزیزم دقیقا برای همینه که میگن بهشت زیر پای مادران هست 

اینو بدون خیلیا از روی نادانی به دیگران حس بد منتقل میکنن یا اصلا منظوری ندارن ها ولی خب کارشون روت اثر منفی داره پس ازشون دوری کن تو باید قوی باشی عزیزم تو الان یک مادری همینکه تونستی تا به اینجا برسی یعنی چیزی کم نداری

اعتماد بنفس داشتن دقیقا برای اینجا خوبه که حرف و حرکت بقیه روت اثری نداشته باشه

و سوالاتت رو از  متخصص این کار بپرس 

ببین قشنگ در خونت رو قفل کن بشین خونه هیچ کدوم رو هم راه نده  بعد هم هرچی گفتن ابن کارو کن قشن ...

روز اول زایمانم که از بیمارستان برگشتم ۳۰ نفر آدم شام ریختن خونم و حتی یکیشون مریض بدحال بود آنفولانزا داشت پتو پیچیدن بهش و کیسه داروهاشو دادن دستش آوردنش بالاسر نوزاد یک روزه ! از طرفی دلم میخولست لباسامو دربیارم راحت باشم و حموم کنم و گاهی قدم بزنم تو خونه و بچمو شیر بدم ولی کلی پسر بچه از ۸ تا ۱۵ ساله میومد تو اتاق و میرفت ک من معذب میشدم از اینکه سینم رو دربیارم و شیر دوشم رو راحت استفاده کنم. یه لحظه حموم رفتم و اومدم دیدم لوازم بهداشتی و کرم های روی میز آرایشمو مالیدن به خودشون ادکلنم رو خالی کردن رو خودشون و بالاسر نوزاد شدیدددد بوی ادکلن‌پیچیده بود من که آدم بزرگم نفسم گرفت 

توی اون فاصله که حمام کردم ۲ تا شیشه آب و نبات بسته بودن به ناف نوزاد که باعث شد زردیش زد بالا و کلی دردسر کشیدم 

هی خواهر نمیدونی با چه کسایی طرفم 

الانم هی پیغام‌ میدن که دعوتشون کنم خونم

ماسک بزن بچه روبغل ک ن شیر بره .لین ندونم کاریا چیه ؟این لوس بازیا چیه .منم ۱۹سالم بود بچه اولم سزار ...

نه این بدن درد منو آدم بزرگ نمیتونه تحمل کنه وای به حال نوزاد . تصمیم گرفتیم تا موقع خوب شدنم بچم رو همسرم نگه داره لوس بازی نیست 

ماسک ۱۰۰ درصد جلوی ویروس رو نمیگیره

عزیزم همه عطر و بوی گل برای نوزاد خطرناک چه برسه به بوی سیگار شما خیلی اعتماد بنفس پایینی داری که به حرف اینا گوش میدی مگه چون بچه اولته یا تجربه نداری نمیتونی از پزشک یا همین گوگل سرچ کنی که عقلت رو دادی دست ادمای قدیمی شما رو خودت کار کن و اینکه بچه گریه کنه طبیعی و همه ما این روزا رو گذروندیم مهم اینه از پسش بربیای و خودتو باور داشته باشی هرجا هم به مشکل بر خوردی از پزشک کمک بگیر

عزیزم همه عطر و بوی گل برای نوزاد خطرناک چه برسه به بوی سیگار شما خیلی اعتماد بنفس پایینی داری که به ...

من اطرافم نوزاد ندیدم و فکر میکردم بچم غیرعادیه

یعنی اونا این حسو دادن بهم

حالا با این فامیل عتیقه چرا انقدر می چرخین اینور اونور، یه مدت دور همه رو خط بکشین، هیچ خبری بیرون نیست، به خودت و بچت برس، حرف دکترش رو گوش کن، بچه از اضطراب مادر ناآروم میشه بیشتر، آروم باش شما مادر خیلی خیلی خوبی هستی، اگر تونستی امتحان کن ممکنه مثل دختر من شکمو باشه و خیلی شیر بخوره و برای همین گریش زیاده، یکم کمتر بهش شیر بدین اگر شد ببینید اثر داره یا نه

من اطرافم نوزاد ندیدم و فکر میکردم بچم غیرعادیه یعنی اونا این حسو دادن بهم

میفهمم چی میگی ولی این حس رو بزار کنار و مطالعه کن همه تا ۶ ماهگی بچه ت تحمل کن اوکی میشه ان شالله همه چی اگه بخوای اینطور پیش بری هم خدا نکرده خودت افسرده میشی هم زندگیت سرد میشه از این روزات لذت ببر نه غصه بخوری

واقعا متاسفم واسه جامعه ما که چهارتا ننه پیرزن بیسواد شدن دکتر و هرچی کوفت و زهرمار تجویز میکنن واسه نوزاد و واقعا اسی تو خیلی مادر بدی هستی...ازاین نظر که گذاشتی سیگار کنن تو گوش نوزادت که حتی بوی دود اون سیگار ریه واسه بچت نمیزاره....خیلی کسی به بچت گیر میده یه کلمه بگو بگو من مادرشم اینقدر حس مادرانگی دارم که نزارم بچم عذاب بکشه...اشتباه نکن نزار هر بیسوادی دکتر بچت شه برادرزاده منم همین‌جوری بود اینقدر گریه میکرد که کبود میشد اما بعد چند وقت کولیکش تموم شد و حالش خوب شد فقط خودت اگه شیر بچت میدی چیزای نفخ دار نخور حالا فک نکنی منم دارم از خودم چیزی میگم نه منم بچه دارم کلا چیز نفخ دار بچه رو اذیت میکنه

و قسم به خداوند والامقام که انسانیت بالاتر از هر دین و مذهبی‌ست
2706