2752
2734
عنوان

عروسمون فارسه میگه رسم جهیزیه نداریم ...

| مشاهده متن کامل بحث + 2237 بازدید | 106 پست

اگه جنوبیه اره واقعا رسم دارن پسر جهیزیه کامل بیاره ولی وقتی با شهر دیگه وصلت میکنن تا حدودی میارن

هر شهری رسم خودشو داره، ولی درکل صوتی تصویری، فرش، یه دست مبل راحتی، یه سرویس چینی، یکی دو دست رختخواب پسر میاره

من فارسم از شیر مرغ تا جون ادمیزاد گرفتم فارسا رسم ۵ قلم جنس شیربها دارن

فکر کنم منظورشون استان فارس نبود 

احتمالن ایشون از یک قومیت دیگه به عروسشون میگه فارس

خانمهای متاهل و مادران پسرهای جوان از زیبایی ، کمالات ، اشپزی و ......هیچ زنی جلوی همسر و پسرتون تعریف نکنین به خصوص خانمهای متاهل همسر شما جذب تعریف جنس مخالف می شوند و ضررش توی زندکی خودتون هست ....مادران هم تعریف نکنین چون پسرتان از همان ابتدا حس ازاد بودن راجع به این مسئلع پیدا می کنن .....با تشکر از شما عزیزان🌻🌻🌻

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

باید از قبل راجب این مسایل مهم حرف میزدید. 

ما ترکیم.. قدیم همه جهیزیه با پسر بوده... یا خودش میخریده یا پول میداده خانواده عروس میخریدن

و الان توافقی هس... وسایل بزرگ و برقی با داماد هس و بقیه رو دختر میخره. 

حتی خواهرم که با فارس ازدواج کرد همون اول بهشون گفتیم ما رسم جهیزیه نداریم.. ولی دختر دست خالی هم نمیره. وسایل اشپزخونه و...  میخره

اینم بهشون گفتیم که رسم پاتختی و همچنین سیسمونی که باید مادرزن بده نداریم

زندگی سخته.. ولی من از اون سختترم😎
فکر کنم منظورشون استان فارس نبود  احتمالن ایشون از یک قومیت دیگه به عروسشون میگه فارس

میدونم عزیزم منم استان فارس نیستم

قومیتم فارسه

فارسا بزرگترین آریایی ها بودن

پیج واژینیسموس دات آی آر(v a g i ni smus . irr) برای همه ی خانومها مفید و داشتنش ضروریه حتما مطالبشو دنبال کنید👌🏻چشم ها راشاید بتوان نابود کرد اما اندیشه را هرگز... از اونجایی که یادمه، همه فقط خواستن برن بهشت،هیشکی نخواسته بسازه بهشت🌚تو بگو بهشت چی شدش؟ اینجا هرکی مرد که رفتش زیر خاک..!!!!

جدا از زبان و اینا....

از نظر شرعی و قانونی هم حرفشون درسته

خب بچها منم به ارزوم رسیدم بلخره بیبیم مثبت و باردارشدم(مامان دوتا فرشته کوچولو)ولی خب تو هفته های پایین قبل از شنیدن صدای قلبشون خدا اونارو ازم گرفت🙂ولی ناامید نمیشم اونا بااومدنشو امید زندگی رو ب قلب من اوردن من بازم تلاشمو میکنم شمام برام دعا کنید 🙏♥️♥️🙂
راست میگه، ما شمالیا هم نداریم

ما شمالی هستیم همه چی با عروس به جز سه چهار تا تیکه بزرگ مثل یخچال لباسشویی فرش و اینا

👑السلام علیک یا صاحب الزمان👑                                        و خدایی که به شدت جبران می کند❤️✨️

ممکنه توو شهرشون این رسم نباشه، بین خود فارس ها هم رسم متفاوته

اما به نظرم اصلا جالب نیست دختر و پسر سر وسایل جهیزیه بخوان همدیگه رو تیغ بزنن 

اگر اول زندگی سر این چیزا با هم کنار نیان و دروغ بگن و دلخوری باشه چطوری میخوان تا اخر با هم زندگی کنن؟ 

من فارسم 

همسر من قبل ازدواج چندسال مجردی زندگی می‌کرد 

چندتا وسیله رو مثل یخچال و تلویزیون و... داشت، هرچی هم نداشت من خریدم (در حد معقول نه اینکه هزار دست ظرف و ظروف بخریم که هیچ وخ استفاده نشه) ، خوانواده هیچ کدوم هم اصلا دخالتی نکردن، ینی اجازه ندادیم دخالت کنن

برای همین میگم ارسال هم با هم فرق میکنن

درعوض ما اصفهانیا رسم هه چیو داریم

هر کوفتی ک بگی باااید بگیریم حالا میخواد استفاده بشه میخواد نشه

پسر قشنگم از وقتی اومدی هر روز مامانی بهاره😍.مادر بودن حس عجیب و خاصیست. احساس میکنم قلبم جایی بیرون از سینه میتپد.                                 پسرم، مرد کوچکم، جهان برای من در تو خلاصه میشود💙💙💙   پسرم آرام دوستت خواهم داشت طوریکه هیچکس به جز خودت این حس مرا درک نخواهد کرد💙
2706