2752
2734
عنوان

چند مژده برای نماز صبح 🦋✨🦋

157 بازدید | 15 پست

اول دعای فرج رو بخوانیم

*🌺بسم الله الرحمن الرحیم🌺*

*✍🏻ده مژده برای نماز صبح💭*

*✅مژده اول*:

*● قال النَّبِيِّ ﷺ :"بَشِّرِ الْمَشَّائِينَ فِي الظُّلَمِ إِلَى الْمَسَاجِدِ ، بِالنُّورِ التَّامِّ يَوْمَ الْقِيَامَةِ".📚(رواه أبو داود والترمذي)* 

به کسانی که در تاریکی (برای ادای نماز) به مسجد می‌روند بشارت نور کامل در قیامت بده.

*✅مژده دوم* :

*● قال النَّبِيِّ ﷺ:"رَكْعَتَا الْفَجْرِ خَيْرٌ مِنَ الدُّنْيَا وَمَا فِيهَا". 📚(رواه مسلم)*

دو رکعت نماز صبح از دنیا و هرآنچه در آن وجود دارد بهتر است.

*✅مژده سوم* :

*● قال النَّبِيِّ ﷺ :"مَنْ خَرَجَ مِنْ بَيْتِهِ إِلَى الْمَسْجِدِ كُتِبَ لَهُ بِكُلِّ خُطْوَةٍ يَخْطُوهَا عَشْرُ حَسَنَاتٍ، وَالْقَاعِدُ فِي الْمَسْجِد يَنْتَظِرُ الصَّلاَةَ كَالْقَانِتِ، وَيُكْتَبُ مِنَ الْمُصَلِّينَ، حَتَّى يَرْجِعَ إِلَى بَيْتِهِ".📚(أخرجه أحمد)*

هر که از خانه‌اش به طرف مسجد حرکت کند، در مقابل هر قدمش ده نیکی برایش نوشته می‌شود. و آن که در مسجد به انتظار نماز می‌نشیند تا به خانه‌اش برگردد جزء نمازگزاران نوشته می‌شود.

*✅مژده چهارم* :

*● قال الله تعالی :"أَقِمِ الصَّلاَةَ لِدُلُوكِ الشَّمْسِ إِلَى غَسَقِ اللَّيْلِ وَقُرْآنَ الْفَجْرِ إِنَّ قُرْآنَ الْفَجْرِ كَانَ مَشْهُوداً ".📖 (الإسراء : ٧٨ )* 

نماز را چنان که باید بخوان، به هنگام زوال آفتاب، تا تاریکی شب، و نماز صبح را بخوان. بی‌گمان نماز صبح بازدید می‌گردد.

*✅مژده پنجم* :

*● قال رَسُولُ اللَّهِ ﷺ :"لَنْ يَلِجَ النَّارَ أَحَدٌ صَلَّى قَبْلَ طُلُوعِ الشَّمْسِ وَقَبْلَ غُرُوبِهَا، يَعْنِى الْفَجْرَ وَالْعَصْرَ". 📚(رواه مسلم )* 

هر کس قبل و بعد از غروب خورشید نماز بخواند(یعنی نماز صبح و عصر را) داخل آتش (دوزخ) نمی‌رود.

*✅مژده ششم* :

*● قال النَّبِيِّ ﷺ :"مَنْ صَلَّى الْعِشَاءَ فِي جَمَاعَةٍ فَكَأَنَّمَا قَامَ نِصْفَ اللَّيْلِ، وَمَنْ صَلَّى الصُّبْحَ فِي جَمَاعَةٍ فَكَأَنَّمَا صَلَّى اللَّيْلَ كُلَّهُ".📚 (رواه مسلم)* 

هر کس نماز عشاء را با جماعت بخواند گویا نصف شب را قیام کرده است و هر کس نماز صبح را با جماعت بخواند گویا کل شب را قیام کرده است. 

*✅مژده هفتم* :

*● قال النَّبِيِّ ﷺ : "من صلى البردين، دخل الجنة".📚 (فتح الباري)*

هر کس در دو سردی (عصر و صبح) نماز بخواند وارد بهشت می شود.

*✅مژده هشتم* :

*● قال النَّبِيِّ ﷺ :"مَنْ صَلَّى الْفَجْرَ ثُمَّ جَلَسَ فِي مُصَلاَّهُ، صَلَّتْ عَلَيْهِ الْمَلاَئِكَةُ، وَصَلاَتُهُمْ عَلَيْهِ: اللَّهُمَّ اغْفِرْ لَهُ، اللَّهُمَّ ارْحَمْهُ". 📚(رواه أحمد)*

هر کس نماز صبح را بخواند و در سجاده‌اش بنشیند، فرشتگان بر او درود می‌فرستند. درود آنان این است: خدایا او را ببخش، خدایا بر او رحم فرما. 

*✅مژده نهم* :

*● قال النَّبِيِّ ﷺ :"مَنْ صَلَّى الْغَدَاةَ الفجر فِي جَمَاعَةٍ، ثُمَّ قَعَدَ يَذْكُرُ اللَّهَ حَتَّى تَطْلُعَ الشَّمْسُ، ثُمَّ صَلَّى رَكْعَتَيْنِ، كَانَتْ لَهُ كَأَجْرِ حَجَّةٍ وَعُمْرَةٍ تَامَّةٍ تَامَّةٍ تَامَّةٍ". 📚(رواه الترمذي)*

هر کس نماز صبح را با جماعت بخواند و تا طلوع خورشید خدا را یاد کند، سپس دو رکعت نماز به جای آورد، ثوابی به اندازه یک حج و یک عمره‌ی کاملِ کاملِ کامل به او می‌رسد.

*✅مژده دهم* :

*● قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ﷺ : "ليس صلاة أثقل على المنافقين من الفجر والعشاء، ولو يعلمون ما فيهما، لأتَوهما ولو حبوًا". 📚(رواه مسلم)*

برای منافق نمازی سنگین‌تر از نماز صبح و عشاء نیست، و اگر(مردم) اجری که در این دو نماز است را می‌دانستند خود را اگر چه باخزیدن بودبه آن میرساندند.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

خدایی دعا کن.. هرچی بخوای  از سوره حمد تا توحید برات میخونم    

انشاالله توفیق شو پیدا کنی ♥️♥️ اگر پاشدی منم دعا کن 🌹

راهکارهای بیدار شدن برای نماز صبح:

برای ادای به موقع نماز صبح:

1. قبل از خواب نیت کنید و از خدا بخواهید که نماز صبح به موقع بیدار شوید.

2. سعی کنید نمازهای دیگر را اول وقت بخوانید تا برای نماز صبح هم اشتیاق و انگیزه بیشتری داشته باشید و توفیق ادای نماز صبح نصیبتان شود.

3. برای به موقع بیدار شدن و ادای نماز صبح، به امام زمان متوسل شوید.

4. آیه آخر سوره کهف را قبل از خواب برای بیدار شدن و ادای نماز صبح بخوانید.

5. شبها زودتر بخوابید تا موقع نماز صبح، با نشاط و سرحال از خواب بیدار شوید.

با انجام ادامه نکات، خیر و برکت و ثوابهای زیاد دریافت نمایید.

قبل از خواب سه بار سوره توحید و صلوات بر انبیا و ائمه و استغفار برای خودتان و پدر و مادر و همه مؤمنین را انجام دهید.

یه تاپیک زده بودم که چجوری نماز صبح پاشیم یکی از کاربرا اینو گفت 

انشاالله توفیق شو پیدا کنی ♥️♥️ اگر پاشدی منم دعا کن 🌹 راهکارهای بیدار شدن برای نماز صبح: برای ...

سپاسسس عزیزم اینو باید 4 بیدار بشم

دعا کن 4 بیدار شم

حتمااا 

حیف در ایمانم خلل است ولی نماز صبحو بیدار شم براتون یمخونم 

کاربری دو نفر  زمستون برفی و گرد آفرید شاهنامه قدیمی❤️                    
سپاسسس عزیزم اینو باید 4 بیدار بشم دعا کن 4 بیدار شم     حتمااا  حیف در ایمانم خ ...

خواهش میکنم کاری نکردم که ♥️ انشاالله بیدار میشی این خودش یه تلنگره که بیدار بشی و از نو شروع کنی ✨🌱

قربانت

یه چیز بگم؟ 

من تو تایپک هاا تقریبا همشون رفتم

سرموضوع اگر خدا به ما نیاز نداره..فکر کنم شماهم بودید درسته؟

خیلی ازتون انرژی مثبت میگیرم

یعنی حس خوبی بهم دست میده از جانب شما

انگاری نور و طبیعت میاد جلو چشمم

قربانت یه چیز بگم؟  من تو تایپک هاا تقریبا همشون رفتم سرموضوع اگر خدا به ما نیاز نداره..فکر ...

واقعا ممنونم از مهربونی و نظر قشنگت ♥️💗 امیدوارم همینجوری که میگی باشم 💖😘

واقعا ممنونم از مهربونی و نظر قشنگت ♥️💗 امیدوارم همینجوری که میگی باشم 💖😘

ببین خدای من مثل خدای تو در تصورم نمیاد

ایمان و عقیده به قران و اینها ندارم ولی...

نمیدونم واقعا چرا...

با اینکه شبه ولی باهات حرف میزنم احساس میکنم روزه

ببین خدای من مثل خدای تو در تصورم نمیاد ایمان و عقیده به قران و اینها ندارم ولی... نمیدونم واقعا چ ...

بازم خیلی ازت ممنونم زیادی ذوق زدم کردی فکر کنم فشارم افتاد 😂😍😍 دروغ چرا منم اولش خیلی اعتقاد نداشتم اما وقتی گشتم خدا رو پیدا کردم به شدت آروم شدم و واقعا حاضر نیستم این حسم رو با هیچ چیز عوض کنم مخصوصا وقتی که نماز می خونم احساس میکنم دنیا رو بهم دادن ✨🌱 

تو هم بگرد خدا رو پیدا کن مطمئن باش رهاش نمی کنی 💖💖

بازم خیلی ازت ممنونم زیادی ذوق زدم کردی فکر کنم فشارم افتاد 😂😍😍 دروغ چرا منم اولش خیلی اعتقاد ندا ...

عزیزم..خوشحالم که خوشحالی ولی نتیجه خودته..

امیدوارم همیشه شاد باشی

درپناه خدایی که نمیدانم کیست باشید 

2706