2752
2734
عنوان

تجربه زبان خوندن

48 بازدید | 9 پست

کسایی که تجربه دارن لطفا بگن تا بقییه هم استفاده کنن

یه روش کاربردی

اعتماد به نفسمو تحت هر شرایطی حفظ می کنم...بینی مو تابستون عمل می کنم... زبانم رو تابستون فول می کنم. برا مهاجرت تحصیلی اقدام می کنم و سپتامبر2024 میرم دانشگاه(چین)

من خودم تجربه م از داشتن یه مکالمه قوی اینه که دامنه لغاتم رو بردم بالا و تو خونه راجب حتی محتویات یخچال انگلیبسی حرف می زدم کاری با قواعد و گرامر نداشتم و سعی کردم با همون زمان هایی که بلدم صحبت کنم تو مرحله بعدی رو گرامر ها ی زمان های مختلف تمر کز کردم

اعتماد به نفسمو تحت هر شرایطی حفظ می کنم...بینی مو تابستون عمل می کنم... زبانم رو تابستون فول می کنم. برا مهاجرت تحصیلی اقدام می کنم و سپتامبر2024 میرم دانشگاه(چین)

اگه کسی راجب لسینگینگ قوی پیشنهادی داره بگه لطفا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

زبان خوندن به شکل خودخوان بدون کلاس رفتن اشتباه محضه،مگر اینکه سطحت حداقلC1(ابتدای پیشرفته)باشه.

روش معمول زبان خوندن اکثرمون که کتاب رو میذاریم کنار تا جلسه بعدی کلاس،اشتباهه.باید مدام در معرض متریال انگلیسی(متن،فیلم،آهنگ،نوشتن،صحبت کردن)باشی.

استفاده از کتاب‌ها یا فلش‌کارت‌هایی که صرفا کلمه رو با معنیش یاد میدن اشتباهه. باید از کتاب‌هایی استفاده کنی که کلمه رو توی متن یاد میدن و با توجه به متن سعی کنی معنا رو حدس بزنی.

آخرین و مهمترینش هم استمرار در خوندن و در معرض زبان بودن هست.❤️

زبان خوندن به شکل خودخوان بدون کلاس رفتن اشتباه محضه،مگر اینکه سطحت حداقلC1(ابتدای پیشرفته)باشه. رو ...

مرسی عزیزم

من سطح زبانم عادی میتونم مکالمات روز مره رو انجام بدم مهرماه میخوام برم چین کتابای دانشگاه دیکگه کلا انگلیسیه

می خوام استاد خصوصی بگیرم یا به نطرت چون سطح زبانم تقریبا خوبه و مبتدی نیستم خودخوان بخونم؟

اگه کسی راجب لسینگینگ قوی پیشنهادی داره بگه لطفا

چیزی که به لیسنینگ کمک می‌کنه اینه که فایل‌های صوتی متناسب با سطح زبانت انتخاب کنی و ترنسکرایب کنی.یعنی فایل رو پلی کنی چند کلمه اول رو که می‌شنوی پاز کنی،بنویسی هر چی که شنیدی رو،دوباره پلی، پاز کن،بنویس تا آخر.

یک متن رو شاید حداقل یه بار لازم باشه از ابتدا تا انتها ترنسکرایب کنی تا کامل بشه.حالا اگه کلماتی باقی مونده که متوجه نشدی چی بودن برو متن اون فایل رو از ته کتاب نگاه کن و ببین چیا هست که متوجه نمیشی:کلمه جدیده؟تلفظش به گوشت ناآشنا بوده توی جمله،…؟

چیزی که به لیسنینگ کمک می‌کنه اینه که فایل‌های صوتی متناسب با سطح زبانت انتخاب کنی و ترنسکرایب کنی.ی ...

حتما ذخیره می کنم پست رو

مرسی عزیزم من سطح زبانم عادی میتونم مکالمات روز مره رو انجام بدم مهرماه میخوام برم چین کتابای دانشگ ...

درستش اینه که یه آدم باتجربه شما رو تعیین سطح کنه بعد با توجه به سطحت میگه که خودخوان برات درسته یا وقت تلف کردنه.

اکثر ما خیلی از لغات یا گرامر  رو بلدیم وقتی که می‌شنویم یا توی یه متن می‌خونیمشون اما خودمون در نوشتن یا گفتار استفاده‌شون نمی‌کنیم. این یعنی اینکه این لغات یا کرامرها جزء بخش فعال ذهنمون نیستن و متاسفانه چندان کارآیی ندارن وقتی با دامنه لغات و گرامری محدود حرف می‌زنیم یا می‌نویسیم.

توی نت سرچ کن روش صحیح ترنسکرایب کردن…

سپاس عزیزم