2752
2734

سلام ما رسممونه که خانواده داماد برای عروس تو دوران عقد حداقل اولین عیدی و شب یلدایی و عید فطر و قربان هم طلا میبرن برای عروس و هم یه تیکه طلا(معمولا النگو) و برای داماد خانواده عروس توی عیدی دو تیکه لباس پیراهن شلوار میدن به داماد(ما پیراهن و شلوار و کفس زیر چرم چرم طبیعی مجلسی گرفتیم).ولی خب برای عروس به مراتب مفصل تره.

بعد مراسم عروسی وقتی عروس و داماد میرن سر خونه زندگیشون خانواده دختر برای دخترشون شب یلدایی و عیدی میبرن.)برای داماد هیچوقت تا حالا رسمی نداشتیم)

همسرم ناراحته و میگه باید برای من کادوی خیلی بهتری به نسبت کادو هایی که ما برای تو آوردیم میدادن و الان هم یه کادویی برای من هم باید میاوردن برای شب یلدا و عیدی...

و من به ایشون میگم من تا به حال در اطرافیان فامیل مادری پدری دوست ها و آشنا ها و هر کسی که دیدم ندیدم که مثلا سکه و ساعت و ... به داماد بدن و طلا ندیدم تو شب یلدایی و عیدی ای که خانواده عروس برای عروس میبرن برای داماد هم کادو برده بشه.

ولی ایشون میگن این درست نیست و حتی یکجا تو اینترنت یه چیزهایی آوردن به من نشون دادن.من اصلا خودم تاحالا همچین چیزی ندیدم نه من قانع میشم نه ایشون.

لطفا لطفا لطفا بگید رشم منطقه و فامیل شما چیه و به ما کمک کنید.  

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

کلا از مراسم و رسوم ایرانی واقعا بدم میاد فقط خانواده ها تو زحمت میوفتن تو این گرونی 

به نظرم همه آدم ها تو این دنیا مستاجریم و یه روزی باید این دنیا رو که محل امتحانمون بوده خوب یا بد به خدا تحویل بدیم؛ به همدیگه لبخند بزنیم،کمتر همدیگه رو بکوبیم ،کمتر دلی رو به درد بیاریم ،بزاریم حداقل وقتی این دنیا رو تحویل خدا دادیم و اون بزرگترین ازمون پرسید تو دنیام چیکار کردی دست های خالیمونو نشون بدیم و بگیم من دلی نشکستم فقط سعی کردم لبخندمو به مردم هدیه بدم این تمام چیزی بود که من داشتم/ زندگی سخته برای یکی کمتر برای یکی بیشتر تو همه لحظه های زندگی اگه فکر کنیم اینم یه امتحانه و خدا داره تماشام میکنه و همیشه همراهمه راحتر میگذره😊...حضور خدا رو تو تک تک لحظه های زندگیتون آرزو میکنم 🌸😊❤
2706