2733
2734
عنوان

من روانشناس بالینی هستم. پژوهشگر دوره دکتری. سوالی داشتید پاسخ میدم

| مشاهده متن کامل بحث + 1368 بازدید | 145 پست
میتونی در مورد تایپیک آخرم نظرت بگی؟

ملاکهای ازدواجت رو باید دقیق مشخص کنید عزیزم. خونه و ماشین و سن و شغل ملاکهای کلی هستند. اخلاق،میزان صبر و استقلال فرد، میزان روابط ایشون با دیگران،دوستان آقا و خانمشون، هم سنخی فرهنگی،اعتقادی، مالی و جنسی شما با همسر آینده..اینا همه مهمه 

و اینکه ۷ ماه رابطه برای آشنایی یکم زیاده و تکلیف رابطه در ذهنت باید مشخص شده باشه تا الان. برای خودت زمان مشخص برای آشنایی تعیین کن. تهش باز نباشه وگرنه ۷ سال تو رابطه میری و آخرش نمیدونی میخوای چکار کنی.

خیلی زیاد دوسش دارم ولی میدونم قرار به بچه بازیاش دیوونه بشم نمیدونم چیکار کنم 

عزیزم نکن این کارو در حق خودت جفا نکن

شوهرم  ۳۸ سالشه هنوووووز بچه اس ....خیلی عذاب آوره

بی حس شدگان را چه غم از خنجر بعدی🕊🥀
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

چند روز پیش اومدم گفتم با دوس پسرم رفتیم بیرون تا ۴ باهاش بیرون بودم یه ناهار واسم نخرید  کلا ...

عجب سمی بود 😀 

چرا پاش ماندی 

کات کن بره گور سرش 

درلحظه زندگی کن 👌💪💪خیلی چیزها اصلا ارزش ناراحتی و غصه تو نداره و دیگه اشتباهات گذشته رو تکرار نکن و ازشون درس بگیر و تلاش کن و به خدا توکل کن که اون برات بهترین هارو رقم میزنه 
من مشاور نیستم  ولی تجربه سیزده سال زندگی مشترک دارم.... تورو خدا روز گزینه اول فکر نکن مردا هم ...

چرا دلسردش میکنی من دوسال بزرگترم خیلی خیلی خوشبختم همسرم یه فرشتخ زمینیه کی گفته  این حرفا هیچ سند علمی نداره مگه به سنه عجب

2731

من واقعا حالم بده...

من ۲۸ سالمه و هیچ کاری توی زندگیم نکردم...

نه دانشگاه رفتم نه شغلی دارم و نه ازدواج کردم هیچی...

البته خودم میدونم که چرا کارم به اینجا رسید...

چون در گذشته خیلی از طرف خانواده و دوستان و بقیه آسیب دیدم به خاطر همین اینطوری شدم...

ولی متاسفانه الان که میخوام خودم رو اصلاح کنم و یه کاری رو توی زندگیم شروع کنم...

دچار حمله عصبی میشم...

و برای گذشتم گریه میکنم...

و از هدفم دست می کشم💔

و اینکه واقعا نمیدونم باید با این سنم چه کاری رو شروع کنم؟

ادامه تحصیل بدم

مهارت یاد بگیرم و شاغل بشم

و یا به فکر ازدواج و تشکیل خانواده باشم

چند روز پیش اومدم گفتم با دوس پسرم رفتیم بیرون تا ۴ باهاش بیرون بودم یه ناهار واسم نخرید  کلا ...

اینو دیگه همه میگن نمیتونه باشه نیازی به روان شناس نیست پیش روانشناس بری میگ با طرف معاشرت کن ببین خسیس نباشه تو ک میگی خسیسه

چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد💠 من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

با کوچیکترین چیز استرس میگیرم عصبی میشم بچه تو اشپزخونه میره اعصابم خورد میشه یه چیز دودفعه تکرار میکنم دفعه سوم ناخودگاه داد میزنم رفتارم دست خودم نیست هرچی به شوهرم میگم بزاربرم روانشناس قبول نمیکنه چجوری راضیش کنم؟ 

شما‌ مشاور هستید میتونید مشاوره تحصیلی هم بدید؟

من بین رشته ی تجربی و طراحی دوخت موندم

مامانم میگه هر رشته ای که دوست داری برو و خیلی موافقه با رشته ی طراحی دوخت و میگه اینده داره

ازون ور پدرم میگه تجربی خیلی اینده دار تره و در شان منه😂💔

ازون ور تر دوستام همههههه دارن میرن تجربی و تو مدرسمونم حتا یه نفرم نمیره هنرستان چه برسه طراحی دوخت و عملا هیشکیو ندارم اونجا نهایتن یکی از دوستام شک داره بره گرافیک که شاید نره 

خودمم طراحی دوخت رو خیلی دوست دارم ولی ترس از جدایی از دوستام و اینکه واسه ایندم تلاش نکردم حالمو بد میکنه(اصلا نمیگم رشته ی طراحی دوخت اینده نداره داره ولی امیدوارم درک کنید اینکه از بچگی همه بگن تو دکتر شو خیلی سخته بخوای بری مخصوصا زخم زبون ها)

مطمئنم برم خیلیا مسخرم میکنن و تنهایی هم خیلی میترسم میشه کمک کنید ممنونممممممم ازتون💗👩‍🦯

پسری که دنبال کار نمیره آیا ممکنه درست بشه؟

باید دلیلش رو متوجه بشی عزیزم 

از تنبلی هست؟از نداشتن تحصیلات و تخصص؟ نداشتن سرمایه؟ خودشیفتگی و حس برتری ؟  حمایت افراطی خانواده؟ افسردگی و بی انگیزگی؟ حساب کردن روی ثروت دختر؟  دلیلش مهم هست.

چرا دلسردش میکنی من دوسال بزرگترم خیلی خیلی خوشبختم همسرم یه فرشتخ زمینیه کی گفته  این حرفا هیچ ...

سند علمی چیه داره میگه رفتارای بچگانه داره!!!مگه ازدواج کرده که میگی دلسردش نکنم هنوز تو مرحله آشنایی و انتخاب الان چشماشو باز نکن بعدش دیگه چه فایده ای داره؟!

بی حس شدگان را چه غم از خنجر بعدی🕊🥀

سلام خسته نباشید

روزتون بخیر

من همسرم یک سال و نیم گذشته فوت شدن

یه مدت دارو مصرف کردم ولی چون خوابم زیاد شده بود بخاطر پسرم گذاشتم کنار

خیلی استرس دارم و همیشه نگرانم

با خانواده همسرم سر مسائل مالی به مشکل خوردیم،هر وقت که زنگ میزنن برای احوال پرسی از پسرم من حالم بد میشه مواقع بحث دستم از شدت عصبانیت شروع به لرز میکنه و نمیتونم کنترلش کنم،

الان بهترین راه حل برای رهایی از این عصبانیت و لرز چیه میترسم سکته کنم و پسرم بی مادر بشه 

چون فوت همسرم خیلی رو پسرم تاثیر گذاشت،البته پسرم زیر نظر مشاور هست و دوهفته یکبار ویزیت میشه

بزرگترین ازمون ایمان زمانیست که انچه میخواهید رابدست نمی اورید .با این حال قادرید بگویید     خدایا شکرت  
من واقعا حالم بده... من ۲۸ سالمه و هیچ کاری توی زندگیم نکردم... نه دانشگاه رفتم نه شغلی دارم و نه ...

فکر کن 38 سالت باشه و هنوز هیچ کاری نکرده باشی

یا 48 سال

یا... 

حالت چطوری میشه؟ 

پس نزار مابقی عمرت بره

از همسرم ناراحتم چون یه همکار خانم داره که به هم پیام میدن و من از این موضوع ناراحتم اما هربار که حرفش میشه همسرم میگه فقط به قصد منافع کاری باهاش در ارتباطم و هیچ حسی نسبت به اون زن ندارم 

اما من اصلا نمیتونم کنار بیام نمیدونم باید چیکار کنم 

فقط 8 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
شما‌ مشاور هستید میتونید مشاوره تحصیلی هم بدید؟ من بین رشته ی تجربی و طراحی دوخت موندم مامانم میگه ...

مشاوره خیلی تخصصیه

مشاور تحصیلی با ازدواج و خانواده و فرزند و و و فرق دارا

اینو دیگه همه میگن نمیتونه باشه نیازی به روان شناس نیست پیش روانشناس بری میگ با طرف معاشرت کن ...

میگم شاید الان چون فک می‌کنه دوس دخترشم اینجمریه، وضع مالی شم زیاد خوب نیست شاید بعداً درست بشه 

2706