2752
2734

گاها انقدر منفی میشم که نمیخوام به خودم زحمت تحقیق بدم 

ولی خب از اون جایی که میدونم انقدر منفی بینی نتیجه ای نده به خودم زحمت تحقیق میدم😑

از اون جایی که مذهبی هم هستم و حسن ظن و در کنارش تحقیق دو تا جیز واجب هستن نمیدونم چطوری حسن ظن پیدا کنم نسبت به مسائل🙄

چقدر ساده بهم ریختی روان مرا/ بریده غصه دل کندنت امان مرا🎶

اتفاقای بد و از جنبه خوبش نگاه میکنم

از جنگ بر میگردی، خدا میداند که به جنگ رفته بودی. خاک روی پیراهنت را میتکاند و نشان لیاقتی به تو میدهد. نشان لیاقتش اما مدالی نیست که بر گردنت بیاویزی. نشان لیاقت خدا تنها چند خط ساده است. خط های ساده ای که بر پیشانی ات  اضافه میشود. و روزی میرسد که پیشانی ات پر از دستخط خدا می شود.آیینه ها می گویند آن کس زیباتر است که خطی بر چهره ندارد. آیینه ها اما دروغ می گویند. دستخط خدا بر هر صفحه ای که بنشیند، زیبایش می کند.جوانی بهایی است که در ازای دستخط خدا می دهیم.دستخط خدا اما بیش از اینها می ارزد، کیست که جوانی اش را به دستخط خدا نفروشد!خانم عرفان نظر آهاری

والله فکر کنم قسمت بدبینی مغزم قطع اتصال شده

وقتی یه غم یه مشکل پیش میاد میشینم فکر میکنم خب الان این مسئله چقدر مهمه؟ فردا هم همین اندازه مهمه؟ سال دیگه چی؟ بعد مقیاسم رو بزرگ تر میکنم : غم من در قیاس با غم سایر مخلوقات در پهنه جغرافیایی چقدر مهمه؟ مشکل من در برابر مشکلات تاریخ خلقت چقدر بزرگه؟ و اینجوری میفهمم خوشبختم 
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اصولا ادم اول فجر بد میاد ذهنش

ولی بشین به همون اتفاق فکر کن یه جی مثبت ازش بکش بیرون

از جنگ بر میگردی، خدا میداند که به جنگ رفته بودی. خاک روی پیراهنت را میتکاند و نشان لیاقتی به تو میدهد. نشان لیاقتش اما مدالی نیست که بر گردنت بیاویزی. نشان لیاقت خدا تنها چند خط ساده است. خط های ساده ای که بر پیشانی ات  اضافه میشود. و روزی میرسد که پیشانی ات پر از دستخط خدا می شود.آیینه ها می گویند آن کس زیباتر است که خطی بر چهره ندارد. آیینه ها اما دروغ می گویند. دستخط خدا بر هر صفحه ای که بنشیند، زیبایش می کند.جوانی بهایی است که در ازای دستخط خدا می دهیم.دستخط خدا اما بیش از اینها می ارزد، کیست که جوانی اش را به دستخط خدا نفروشد!خانم عرفان نظر آهاری
2731

ممکنه دوتا دلیل داشته باشه.

غلبه سردی (بلغم یا سودا) 

فکر و خیال زیاد و فکر کردن به جنبه منفی و عادت شدن در طول زمان. 

جفتشم راهکار داره

✅ کارشناس و مشاور مذهبی و خانواده. طب سنتی هم تا حدی 🟦🟥🟦🟥🟦🟥🟦🟥🟦🟥🟦🟥 🗣️مشاور روابط زناشویی. ⭕فامیلیم محقق نیست کارم تحقیقه⭕ استخاره هم بلدم🕋. برای استخاره تاپیک استخاره مو ببین. تا جایی که بلد باشم و از دستم بر بیاد در خدمتم. 

وسواس فکری دارید 

و این موجب میشه که همیشه بر سر دو راهی قرار بگیرید 

دوراهی ها افکار منفی را  گسترش می‌دن 

مقوله های مرتبط با وسواس های فکری را مطالعه داشته باشید 

کاربران محترم:زمانی که تاپیک میزنم یعنی انتظار هر نوع اظهار نظری را دارم ،پس مشکلی با انتقادشما ندارم در صورتی که ادب کلامتون در تاپیکم رعایت بشه . ،،،،اما زمانی  که در تاپیک کاربران دیگه اظهار نظر دارم هرچند که تبادل نظر هست ، پاسخی که میذارم برای استارتر اون تاپیک هست اگر از کامنتم خوشتون اومد و ریپلای کردین خوشحال میشم اما اگر مطابق میلتون نبود لطف کنید بگذرید  چون چیزی که من کامنت گذاشتم دیدگاه من بوده و نسبت به منطق خودم پاسخ دادم پس تنها استارتر اون تاپیک حق انتقاد از کامنتم را دارند  در صورتی که صحبتم تضاد داشته باشد با عنوانشون اگر پاسخی از جانب من دریافت نکردین  دلیل بر این نیست که حق با شماست                                       ممنون از فهم و شعور شما 🤍

منم همین جور هستم

اما این قدر اتفاق های غیر منتظره و دلهره آور پشت سر هم برام افتاده این چند روزا که دیگه دلم نمی خواد به هیچ چیز منفی فکر کنم دیگه کشش ندارم 

سخت نمی گیرم که سخت نگذره هر چی منفی فکر کنیم فرسوده تر میشیم 

ممکنه دوتا دلیل داشته باشه.  غلبه سردی (بلغم یا سودا)  فکر و خیال زیاد و فکر کردن به جنب ...

راحب اولی خیلی مطمئن نیستم 

ولی دومی درسته

با تمرین حل میشه؟

توی ۲۱ روز یا ۴۰ روز؟

وسواس فکری دارید  و این موجب میشه که همیشه بر سر دو راهی قرار بگیرید  دوراهی ها افکار من ...

سلام گلم 

ممنونم که گفتی آره تا مدتی پیش وسواس فکری داشتم الان کمتره شکر خدا

فقط ناراحتیم از این منفی بین و استرسیه که بخاطرش بهم دست میده 

سلام گلم  ممنونم که گفتی آره تا مدتی پیش وسواس فکری داشتم الان کمتره شکر خدا فقط ناراحتیم از ...

سلام عزیز دلم 

نگران نباش به مرور سعی بر کم کمتر شدن این وسواس داشته باش 

نیاز نیست همه مسائل را کنکاش کنی 

به این فکر کن که ریز بینی برخی مسائل واقعاً کارآمد و مفید نمیتونه باشه و ما را به جای خوبی نمی رسونه 

گاهی لازمه درصدی بیخیالی به روتین روزمرگیمون اضافه کنیم 

آرامشی که در این بی تفاوتی مختصر درصدی کسب میشه با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست 

کاربران محترم:زمانی که تاپیک میزنم یعنی انتظار هر نوع اظهار نظری را دارم ،پس مشکلی با انتقادشما ندارم در صورتی که ادب کلامتون در تاپیکم رعایت بشه . ،،،،اما زمانی  که در تاپیک کاربران دیگه اظهار نظر دارم هرچند که تبادل نظر هست ، پاسخی که میذارم برای استارتر اون تاپیک هست اگر از کامنتم خوشتون اومد و ریپلای کردین خوشحال میشم اما اگر مطابق میلتون نبود لطف کنید بگذرید  چون چیزی که من کامنت گذاشتم دیدگاه من بوده و نسبت به منطق خودم پاسخ دادم پس تنها استارتر اون تاپیک حق انتقاد از کامنتم را دارند  در صورتی که صحبتم تضاد داشته باشد با عنوانشون اگر پاسخی از جانب من دریافت نکردین  دلیل بر این نیست که حق با شماست                                       ممنون از فهم و شعور شما 🤍
راحب اولی خیلی مطمئن نیستم  ولی دومی درسته با تمرین حل میشه؟ توی ۲۱ روز یا ۴۰ روز؟

تمرینش فکر نکردنه. یعنی فکر کنی که به این چیز بد فکر نکنی. یه نوع وسواس فکریه دیگه. آقای فاطمی نیا میگفت هر فکر بد توی ذهنتون اومد بدونید از شیطانه. فا. ل بد زدن و فکر بد از شیطانه. وسواس همون وسوسه ی سوره ی ناس هست

✅ کارشناس و مشاور مذهبی و خانواده. طب سنتی هم تا حدی 🟦🟥🟦🟥🟦🟥🟦🟥🟦🟥🟦🟥 🗣️مشاور روابط زناشویی. ⭕فامیلیم محقق نیست کارم تحقیقه⭕ استخاره هم بلدم🕋. برای استخاره تاپیک استخاره مو ببین. تا جایی که بلد باشم و از دستم بر بیاد در خدمتم. 
تمرینش فکر نکردنه. یعنی فکر کنی که به این چیز بد فکر نکنی. یه نوع وسواس فکریه دیگه. آقای فاطمی نیا م ...

فقط فکر نکنم؟

من راستش مادری بشدت بدبین دارم و راستش خیلی شبیه به اون شدم و نسبت به همه چیز و همه کس بدبین هستم و این باعث شده نسبت به همه چیز بدبین بشم و همجنین از آسیب و شکست بترسم 

چون مادرم خودش رو تو خونه حبس کرده و هیچ کاری نمیکنه از ترس اینکه آسیب یا ضرری ببینه یا شکست بخوره 

متاسفانه این قضیه روی من خیلی تاثیر گذاشته و باعث ایجاد وسواس فکری،استرس،بدبینی،قضاوت و خیلی مسائل دیگه شده 

مدت طولانی هم غیبت نزدیکانم رو با مادرم میگردم 

به این نیت که اون ها رو بشناسم و مادرم می‌خواست بهم بفهمونه که نزدیکانم چقدر انسان های غیرقابل اعتمادین و نباید هیچی بهشون بگم تا مبادا بهمون آسیب بزنند 

و متاسفانه این خصلت در من نهادینه شده و دلم نمیخواد غیبت کنم ولی چون میترسم از اینکه آدم ها رو نشناسم و ضرر ببینم این کارو میکنم

اینطوری نیست که دوست نداشته باشم فکر نکنم ولی از اینکه نشناسم و بشکنم میترسم

فکر میکنی فقط فکر نکردن میتونه کمکم کنه؟

ترسم از شکست رو چطور میتونم درستش کنم