2752
2734
عنوان

معضلات من با شیردهی😔

224 بازدید | 21 پست

من شیر نداشتم بعد زایمان و حتی بلد نبودم شیر بدم پوزیشن شیردهی و کاملا دست تنها بودم شوهرم آخر شب میرسید خونه بزور کمکم میکرد شیر میدادم ( چند قطره به زور میومد )و بقیه روز بچم شیرخشک میخورد انقدر غذاهای شیر افزا خوردم و شیر دوشیدم با شیر دوش دستی بعد دو هفته یکم راه افتاد 

الان بچم دوماه و نیمشه شیرم کمه میبینم برای خانومای دیگه شیر سرازیر میشه ولی برای من نه ( بچم بیشتر شیر خشک میخوره ولی دوس دارم شیردهی رو) 

حالا وقتایی که خیلی گرسنه‌نیست شیر خودمو ۵ دقیقه میخوره بعد شروع میکنه گریه کردن هول هولی پامیشم شیرخشک درست میکنم میخوره

یا وقتایی که گرسنه میشه و گریه میکنه سینم رو نمیگیره و شیر خشک رو میخوره آروم میشه

از طرفی خودم چاقم شکم دارم و سینم بزرگه کلا شیردهی یجورایی سخته خیلی مخصوصا نشسته 

دلم نمیاد شیرمو قطع کنم ولی الان بخاطر چیزایی که گفتم روزی یبار فقط شیر خودمو میدم اونم بعد ۵ دقیقه گریه میکنه( حدس میزنم بخاطر کم بودن شیرمه) 

بنظرتون شیردوش برقی کمکی میکنه به من؟ یا قطع کنم شیرمو و راحت؟ 

شیردوش دستی دارم یبار کلیییی تلاش کردم کلا ۱ قاشق از دو طرف باهم کشید اونم خیلی دردناک بود 

بچم خیلی همکاری نمیکنه در روز مثلا ۱ ساعت میک بزنه شیرم زیاد شه

انواع غذاهای مفید برای شیردهی خصوصا آجیل هم میخورم

اين شير دادن فايده نداره بديم دو روز ديگه نميخوره 

من بودم قطع ميكردمو ميزدم به ورزش 

مگه چن كيلويي شير دادن نشسته سختته 

فقط 3 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
براي اينكه قلب ني نيم تشكيل بشه و بارداري راحت و ني ني سالم دنيا بياد يه صلوات مهمونم كنين 🤗🤗🤗فرستادين بگيد منم براتون بفرستم 💚

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

2731
اين شير دادن فايده نداره بديم دو روز ديگه نميخوره  من بودم قطع ميكردمو ميزدم به ورزش  مگ ...

زایمان کردم ۹۰ کیلو بودم و توی این دو ماه و نیم از بس غذا های شبر افزا و آجیل و .... خوردم شدم ۹۵! راستی ورزش هم نمیکنم شنیدم سمومی که در اثر ورزش دفع میشن وارد شیر میشن یه مقاله در موردش خوندم 

رژیم هم نمیتونم بگیرم بخاطر اینکه همینجوریش شیرم کمه کمتر نشه !

ماء الشعیر کلاسیک یا بلک بگیر هرروز بخور شیرت زیاد میشه اب گوشت شیر میاره مایعاتم زیاد بخور بچه ه ...

عزیزم همه این غذاها رو خوردم 

بچم مک میزنه ولی بعد ۵ دقیقه یهو میزنه زیر گریه و دیگه نمیخوره

زایمان کردم ۹۰ کیلو بودم و توی این دو ماه و نیم از بس غذا های شبر افزا و آجیل و .... خوردم شدم ۹۵! ر ...

بله درسته نبايد اگه شير ميدي ورزش كني 

اما به نظرم قطع كنو بچسب به ورزش 

بچه رو بزار تو كالسكه و تو هواي بهاري قدم بزن 

رژيم بگير اينطوري افسرده ميشي 

نه شيرت مياد وزنتم ميره بالا

1
5
10
15
20
25
30
35
40
براي اينكه قلب ني نيم تشكيل بشه و بارداري راحت و ني ني سالم دنيا بياد يه صلوات مهمونم كنين 🤗🤗🤗فرستادين بگيد منم براتون بفرستم 💚
شیرخشک بده. من نصف مشکلات شمارو داشتم و حوصله نکردم شیرخشک دادم بچم هم سالم و تپل بزرگ شد. چرا خودتو ...

مشکلات شما چی بود عزیزم؟ 

عذاب وجدان میگیرم اگر قطع کنم از طرفی از سمت همسرم تحت فشارم که میگه شیر خودتم بده . 

شیر دوش برقی برای افزایش شیر خیلی تاثیر نداره

بیشترین چیزی که تاثیر داره مصرف شیرافزا. مکیدن نوزاد و استراحت هست.

من فکر میکنم گریه نوزادتون به خاطر اینه که بد عادت شده و به شیر خشک عادت کرده.

اگه میشد یکی دو روز فقط شیر خودتا بدی اصلا ببینی شیرت کافیه یا نه خیلی خوب بود.

علائم کافی بودن شیر اینه که پوشک نوزاد به تعداد ۴ عدد پر بشه.

بله درسته نبايد اگه شير ميدي ورزش كني  اما به نظرم قطع كنو بچسب به ورزش  بچه رو بزار تو ...

آفرین دقیقا شیرم زیاد نشد ولی وزنم رفت بالاتر از قبل 

برام عجیبه چجوری خانومای دیگه شیرشون سرازیر میشه برای من توی کل این یک ماهو نیم ۱ بار لباسم خیس شد فقط 

مشکلات شما چی بود عزیزم؟  عذاب وجدان میگیرم اگر قطع کنم از طرفی از سمت همسرم تحت فشارم که میگه ...

من شیرم کم بود و رقیق.نوک سینه ام هم خشک بود و دردم میومد یکم. کلا از شیردادن هم خوشم نمیومد. رفتم دکتر گفت شیرت هیچ مزیت خاصی نسبت به شیرخشک نداره بچه ت هم اضطراب میگیره و عصبی میشه. دیگه منم بعد یک هفته شیر خشک دادم و شیرمو کامل قطع کردم. شوهر منم یکم مخالف بود ولی نذاشتم دخالت کنه 

آفرین دقیقا شیرم زیاد نشد ولی وزنم رفت بالاتر از قبل  برام عجیبه چجوری خانومای دیگه شیرشون سرا ...

منم ندادم 

قطع كردم 

بعضيا شيرشون نمياد 

براي اينكه بقيه سر زنشت نكنن بگو دكتر گفته به بچه نميسازه 

دختر جون ول كن قسمت نبوده 

ولي وزنتو كنترل كن و بيار پايين چربي كهنه بشه دير اب ميشه خودتم عصبي ميشي 

و افسرده 

زندگيم به هر حال خداي نكرده به مشكل ميخوره 

1
5
10
15
20
25
30
35
40
شیر دوش برقی برای افزایش شیر خیلی تاثیر نداره بیشترین چیزی که تاثیر داره مصرف شیرافزا. مکیدن نوزاد ...

اگر گرسنه بمونه خیلی خیلی گریه میکنه و من تنهای تنهام از روز اول زایمان تنها بودم و حتی بخاطر فشار جسمی و روحی که در اثر گریه های شدید نوزادم بهم وارد شده هنوز بخیه هام باز هست و جوش نخورده ( بعد از نزدیک ۳ ماه زایمان) 

اگر یکی بود دو روز میومد کمکم میتونستم این کارو کنم متاسفانه همسرم همراهیش خیلی کمه 

منم ندادم  قطع كردم  بعضيا شيرشون نمياد  براي اينكه بقيه سر زنشت نكنن بگو دكتر گفت ...

بله خودمو تو آینه میبینم افسرده تر میشم

میدونه جامعه خیلی داره به خانوما فشار میاره بابت شیردهی من با اینکه بیمارستان خصوصی رفتم پرسنل کلیییی به خانوما عذاب وجدان میدادن که شیر خودشونو بدن همچنین مرکز بهداشت که میبرم مدام تاکید میکنن که شیرمادر بهتره 

حتی دکتر ها 

یه حسی بهم دادن که قطع کردن کامل شیر برام شده عذاب وجدان

2706