2733
2771
عنوان

با حق الناس و غیبت باید چه کرد؟

74 بازدید | 21 پست

کسی هست بدونه که چطور میشه غیبت و حق الناس رو توی این دنیا بدون اینکه به طرف مقابل بگیم کاری کنیم ک خدا ببخشه و دیگه کمتر تو نامه اعمالمون گناه غیبت و حق الناس باشه؟

به طرف مقابلم نمیتونم بگم که فلان کار رو کردم یا ممکنه طرف مقابلم اصلا تو این دنیا نباشه باید چیکار کنم؟

میشه لطفا اگر دیدین امضامو دعام کنید معجزه بشه،فرهنگیان قبول بشم؟کاربری دست دو نفر است🌱

رد مظالم

به نیابت از اون طرف مقداری پول به فقیر کمک میکنی و ثوایش رو به اون شخص هدیه کن

خدابرات پاکش میکنه

به نام کاربری دقت نمیکنم😑‌نظر شخصی منه حمله نکنید هرکی یه نظری داره مجبور نیستید ک با نظرات من زندگی کنید😶‍🌫️😮‍💨متاسفانه تند مینوستم و حواسم به کلمات نیس 🌱💖 آن شب که دلی بود به میخانه نشستیم آن توبه صد ساله به پیمانه شکستیم از آتش دوزخ نهراسیم که آن شب ما توبه شکستیم ولی دل نشکستیم🤍.{ارنی کسی بگوید که ترا ندیده باشد ، تو که با منی همیشه، چه " تری " چه " لن ترانی "💜} من خدا رو دیدم ، تو تمام لحظه های زندگیم خدا بود حتی موقعی که من ازش غافل بودم اون بغلم کرد🥺❤️🌱  بایه چشمک دوباره منو زنده کن ستاره ، نزار از نفس بیوفتم تویی تنها راه چاره🥲✨️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

به جز حلالیت گرفتن از طرف راه حلی نیست 

مگه میشه؟

خب ممکنه من اصلا به اون طرف دسترسی نداشته باشم ...!

میشه لطفا اگر دیدین امضامو دعام کنید معجزه بشه،فرهنگیان قبول بشم؟کاربری دست دو نفر است🌱

اولابایدبگی مگربرات مفسده داشته باشه

دومایکی مثل من اصلااصلااصلاغیبت رونمیبخشه یاشرط خاصی داره پس بایدازطرف بپرسی چطوری راضی میشی

من جواب استاتررومیدم بتوچه.فضول سرت توچیزمردم نباشه،اگرروی نظراتی غیراسی ریپ میزنی شک نکن یه فضولی.....فحش بدی وتوهین کنی جوابت روپشت گوشی میدم همه رونثاروالدینت میکنم.....چون من باتوکاری نداشتم توفضولی کردی...........هرکی رای دادوهرکی رای نداددیگه ازامروزخوشبختیدوازگرونی شکایت کنیدوازبدبختی بنالیدلعنت خداوندبهتون.واگرهرسختی مابکشیم که مسببش شماباشیدلعنت خداوندبهتون......
رد مظالم به نیابت از اون طرف مقداری پول به فقیر کمک میکنی و ثوایش رو به اون شخص هدیه کن خدابرات ...

ممنون عزیزم🌱🌱

من شنیدم که میشه مثلا از طرفشون دو رکعت نماز خواند یا اینکه کار خوبی انجام دادیم نیست کنیم ثوابش برای اون طرف نوشته بشه 

اینجوری من شنیدم برای حق الناس 

دردی بر سینه دارم که تا ابد همراهم هست ولی مطمعنم یک روزی میام پیشت ...

سوال منم هست

واقعا نمی شه به همه بگی من غیبتت رو کردم حلالم کن

به نظرم خدا هم راضی به این همه تحقیر و ترس انسان ها نیست

آخه شمایی که هزینه کاشت ناخن برای شما از اوجب واجباته  چرا تو صف نذری ها وامیستی خدایی چه فکری می کنی ..یا برو یه پرس بخر یا ایام محرم تو خونه تند تند قیمه و قرمه درست کن که بیرون به سرت نزنه بری صف نذری🧑‍🦯🧑‍🦯 بخدا زشته برای شما ..بذار نذری به نیازمندان برسه
خیلی کلی داری میگی...یکم شرایطت توضیح بده 

چه توضیحی؟

ببین مثلا من یه فردی رو مسخره کردم بعد الان دیگه ۱ ساله هرچی دنبالشم نیست یا ممکنه طرف خدایی نکرده فوت کرده باشه 

تکلیف چیه؟

منم قبلا این سوالو از مرکز پاسخگویی احکام شرعی پرسیدم اینو بهم گفت :سلام عليكم،
در صورت امکان از صاحبان حق حلاليت بطلبيد و اگر اين کار ممکن نيست براي ايشان کار خير کنيد تا از شما راضی شوند

رد مظالم به نیابت از اون طرف مقداری پول به فقیر کمک میکنی و ثوایش رو به اون شخص هدیه کن خدابرات ...

یعنی یکی حق تو رو پایمال کنه پشت سرتم غیبت کنه بعد بره به فقیر پول بده تو میبخشیش؟

بهشتم اونورش باشه به این برزخ نمی ارزه...
منم قبلا این سوالو از مرکز پاسخگویی احکام شرعی پرسیدم اینو بهم گفت :سلام عليكم، در صورت امکان از صاح ...

ممنونم🌹

2706