2733
2734
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

چون پتانسیل تبدیل شدن به بحث سیاسی رو داره  من فقط یبار پرسیدم ترانه علیدوستی چشه دو هفته تعلی ...

چیزی که من گفتم یه مسئله روحیه نه سیاسی میخواستم ببینم فقط خودم اینطوریم یا نه 😪😪

I want so I can 🌻
2731

طبیعیه... من ایران زندگی نمی کنم و خیلی دوست غیر ایرانی دارم، ناخوداگاه مقایسه می کنم... مثلا اینجا دبيرستان که تمام شد یک جشن بسیار مفصل در دبیرستان دارند. تقریبا تمام خانواده ها همون روز یا هفته یک مهمونی مفصل برای فرزندشون دارند.

اکثرا سال اول چند ماه کار می کنند و مسافرت خارج از کشور طولانی با دوستان میرن تا خستگی مدرسه به در بشه...بعد اگر قصد دانشگاه رفتن داشته باشند، بدون کنکور و بر اساس نمرات دبیرستان و بدون شهریه وارد دانشگاه و رشته مورد علاقه شون میشن.

و تقریبا همه از خانواده جدا میشن و با دوست معمولی یا دوست دختر یا پسرشون خونه می گیرند و با کار دانشجویی نیمه وقت، زندگی می کنند...

بعد من مقایسه می کنم با خودمون زمانی که کنکور داشتیم، چقدر استرس و اذیت شدیم، هم خودمون و هم خانواده و خیلی مقایسه های دیگه

به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم/ کجا این سرانجام بد داشتیم