2752
2734
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1684211 بازدید | 89797 پست

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

دوستانی که قرص گل مغربی رو به صورت خوراکی مصرف کردند می دونند عملکردش چطوره؟ منظورم اینه که شیافش بر ...

خوراکیشم دهانه رحمو نرم‌ میکنه عزیز. فرقی نداره 

من بیشتر دیدم میخورن اون‌ ور آبیا. شیاف در درجه دومه

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست
2731
خیلی ناراحتم که باعث جو منفی تاپیک شدم.  اصلا دوست ندارم به شماها حس بدی منتقل کنم. خیلی اوقاتم ...

باران جون این چه حرفیه میزنی اونجوری باشه من که از شما بیشتر استرسی و حساس هستم اصلا این جا جمع شدیم که درباره دغدغه هایی که خیلی جاها نمیتونیم چیزی بگیم صحبت کنیم.

منم امروز افتادم به لک بینی اونم نه قهوای کاملا خونی. هیچی دیگه رفتم سونوگرافی.‌دکتر دوباره گفت جفتت خیلی پایینه و احتمالا این لک بینی ها از اونه. وزن بچه هم مثل دفعه پیش نسبتا زیاده تا اگر سونو کمتر از حدش نشون نداده باشه. هموگولو بینم هم پایینه. 

از این به بعد دیگه ورزشهارم باید خیلی رعایت کنم.و نمیتونم زیاد فعالیت کنم.

دکتر میگه‌جفت پایین‌باید سز بشی. ماما میگه نه شاید طبیعی هم بشه.

دیگه نمیدونم چی پیش میاد خسته شدم از فکر و خیال.  

ما باید همون بیخیالی طی کنیم.‌ هر چه باداد... ما یه تصمیمی‌گرفتیم دیگه بقیش با خدا. حداقلش اینه که میدونیم دیگه‌خود خواسته نمیریم زیر تیغ جراحی.  و هم‌اینکه بچه بازم به موقع تر به دنیامیاد.

انشاالله خدا خودش بهترین رو برامون رقم بزنه.

ارزش ندارد که آدمی برای مبارزه کردن با کوتَه فکران، خود را آزرده سازد؛ زیرا پیروزی بر آن‌ها هیچ ارزشی ندارد.   میکل_آنژ
خوراکیشم دهانه رحمو نرم‌ میکنه عزیز. فرقی نداره   من بیشتر دیدم میخورن اون‌ ور آبیا. شیاف در ...

راستش من یه کم از خوردنش می ترسم. آخه یه جا خوندم یه خانمی خورده بود به لکه بینی افتاده بود. واسه منی که هنوز سر بچم داخل لگن نیومده یه خرده لکه بینی یا شروع درد ترسناکه

عزیزجونم نمیدونم پست من چه الفاظی توش بود که همه برداشت اشتباه کردن. ولی مطمئنم‌ من بد صحبت کردم که ...

عزيزم منم زايمان اولم به خاطر وزن بالا سز شدم با وجود تمام كلاس هاي بارداري و الان هم با ٤٠ هفته و سه روز و وزن ٤ كيلو منتظرم دردام شروع بشه و هيچ دكتري بعد از ٤٠ هفته حاضر نيست مسئوليتم قبول كنه، منم از اول رژيم رعايت كردم، از نظر زينك و پروتئن، گوشت رو عملا حذف كردم، به خاطر ميگرن بارداري شير و پنير حذف شد، دو ماه آخر فقط گياهخواري، پيلاتس بارداري، استخر، پياده روي تا ٣ ساعت رسيدم، دمنوش ها، شياف و ... واقعا الان فكر مي كنم به انتخاب خودم دوباره سز بشم اينهمه زحمت چي مي شه؟! 

جنين خيلي وقته تو لگن و سفاليك، دهانه رحم نرم شده، هر روز دارم تحريك مي شم ، واقعا شرايط سختيه ولي بازم فكر مي كنم اميدي هست كه بگم من كم نذاشتن، تا مجبور نشم نمي تونم سزارين رو قبول كنم 

اميدم به خداست و من مي رم جلو ببينم تا كجا راهم بازه

ايشاله كه براي همه بهترين اتفاق بيافته

دوستانی که قرص گل مغربی رو به صورت خوراکی مصرف کردند می دونند عملکردش چطوره؟ منظورم اینه که شیافش بر ...

غن گل پامچال يا همون شياف گل مغربي یک روغن ماساژ است که غنی از پروستاگلاندین است، و همچنین حاوی اسید گاما لینولنیک که یک نوع اسید چرب امگا6 است می‌باشد. تصور می‌شود که در آماده سازی طبیعی بدن برای زایمان کاملا مفید است، و معمولا عوارض جانبی ندارد. پروستاگلاندین یک هورمون است که به طور طبیعی در مقادیر بالا هنگام آماده شدن بدن برای زایمان تولید می‌شود. این هورمون به نرم شدن و بلوغ گردنه رحم کمک می‌کند که باعث حرکت راحت سر نوزاد در داخل لگن می‌شود. بلوغ گردنه رحم به گشاد شدن کمک می‌کند که سبب انقباضات و پس از آن تحریک زایمان می‌گردد. بنابراین، روغن گل پامچال به مدت قرن‌ها توسط بسیاری از ماماها برای آماده سازی زنان باردار جهت زایمان استفاده می‌شود و یکی از روش‌های طبیعی برای تحریک زایمان است.
نحوه استفاده
روغن گل پامچال هم می‌تواند به صورت خوراکی مصرف شود و هم از طریق واژن وارد بدن شود. 

عزيزم منم زايمان اولم به خاطر وزن بالا سز شدم با وجود تمام كلاس هاي بارداري و الان هم با ٤٠ هفته و س ...

عزیزم‌ خیلی درکت میکنم لحظه به لحظه رژیم و کنترل اشتها اونم تو بارداری خیلی سخته. تو‌ خودت مقاومت کن و اصلا زیر بار سز نرو. زایمان‌ تو ۴۱هفته خیلی معمولیه. اصلا از بس همه بالای ۴۰زایمان‌کردن، داره باورم میشه اصل زایمان ۴۱-۴۲هفته ست!

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست
به نظرتون صبر کنم تا سر بچه داخل لگن بیاد بعد خوردنش رو شروع کنم بهتر نیست؟

طبق توصیه بچه های تاپیک باید هفته اخر خوراکیش مصرف بشه. یعنی بیشتر از یک هفته میگن خون رو رقیق میکنه.

EPO اصلا تداخلی با سر و لگن و این مسائل نداره. چون فقط و فقط درصد افاسمان (نرمی و کوتاهی دهانه رحم) رو بالا میبره. در واقع شروع‌کننده درد نیست. اینو امروز بارها خوندم که پزشکان و ماماهای خارج از کشور تاکید کردن EPO قرار نیست ما رو وارد لیبر بکنه. فقط دهانه رحم رو اماده تر میکنه و درصد برش خوردن رو کم‌ میکنه.

راستش من یه کم از خوردنش می ترسم. آخه یه جا خوندم یه خانمی خورده بود به لکه بینی افتاده بود. واسه من ...

من دو هفته اخر روزی یه دونه میخورم. هرچه بادا بادا.

ولی شما که اینقدر تردید داری بذار هفته اخر بخور عزیز.

البته تو خاطرات یکی خوندم بعد خوردنش سر بچه‌اومده پایین و درصد افاسمانشم رفته بالا

یعنی اینقدر سیخ نشستم و نذاشتم کمرم خم شه به عقب فکر کنم دارم یه دیسکی چیزی میگیرم. دیروز رو صندلی های بیمارستان دیگه طاقتم‌ نمی شد بشینم، از بس درد داشتم  اقا ماه اخر لم دادن ممنوع در هر شرایطی. 

mahla و بهار و eli-banu بیاید اطلاعاتتونو بگید گل دخترا

بذارید من خوب به خاطر بسپرم. اعصابم خورد میشه اینقدر یادم میره.

عزیزم‌ خیلی درکت میکنم لحظه به لحظه رژیم و کنترل اشتها اونم تو بارداری خیلی سخته. تو‌ خودت مقاومت کن ...

دقيقا هينطوره، مامان من تمام بچه هاش بالاي ٤٠ هفته طبيعي به دنيا اومدن، الان دكترها به خاطر ترس خودشون تمام تلاششون رو مي كنن تا زير ٤٠ هفته القا زايمان كنن حالا به هر طريقي 

2706