2733
2739
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1673013 بازدید | 89589 پست
سلام عزیزم چند روز نبودیااا اگه برم دکتر بهم وقت سز بده چی؟ میتونم بپیچونم؟😉

سلام عزیزم. خوبی؟

پسرم از بس کولرو خاموش روشن کرد.. زد موتور کولرو سوزوند.

1/5 روز کولر نداشتیم. بچه ها سرما خوردن    

نمیدونم چرا؟! شایدم حساسیت بود... ولی 2 تاشون افتادن... 

از بس نق زدن کلافه شدم. 

سلام عزیزم چند روز نبودیااا اگه برم دکتر بهم وقت سز بده چی؟ میتونم بپیچونم؟😉

عزیزم... هیچکس نمیتونه به زور ببرتت سز.

بگو میخوام دردم بگیره بعد بچه م دنیا بیاد.

یا حداقل 40 هفته م تموم شه.

بگو دست تنهام... میخوام اون 2 هفته آخر که هورمونای ضروری تو بدن مادر و بچه ترشح میشه بچه تو شکمم باشه و به تکامل نهایی برسه.

نه اینکه درگیر بی شیری و زردی و کولیک بچه و... شم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ممنون از وقتی که برای تاپیک میزاری خدا خیرت بده امیدوارم توصیه هات به درد منم بخوره

خواهش میکنم عزیزم.

من سر هر روشی که بهش رسیدم، پوستم پاره شده.

ده ها روشو امتحان کردم و جواب نگرفتم... و رسیدم به این روشا...

البته اگه پدر و مادر هماهنگ نباشن، هییچ وقت هیچ روشی جواب نمیده!

بچه ها وقتی تربیت پذیر میشن که علیه پدر و مادر یا یکی از اونا گارد نگیرن!!! و هیچکس جز پدر و مادر پشتیبان و حامی اونا نباشه!

این مهم ترین اصل و زمینه تربیت بچه هاس.

بعدشم از بعد 2/5 سالگی باید با بچه صحبت کرد... بچه ها رو با کلام و منطق راضی کرد.

برخلاف تصور ما... بچه ها به شدت ذهن تحلیل گر و نتیجه گرایی دارن.

سر هرچیزی باید با زبون خوش و خنده... با زبون عروسکا و اسباب بازیا و... بهشون خوبی یا بدی رو توضیح داد.

اگه زیر بار نرفتن... بعدش قهر ، تهدید یا تحریم... اونم با روی خوش و البته قاطعیت!!!

بعدش اگه نشد... تنبیه کوچیک!

تجربه من میگه با عصبانیت چیزی درست نمیشه. باید در هر روشی خونسرد بود و قاطع !

سلام فرشته جون. کجایی عزیزم؟ یه خبری از خودت بده.

سلام

دیشب تا صبح درد منظم و نامنظم کشیدم

صبح که خواستم برم بیمارستان، دردا برطرف شد

به دکتر هم زنگ زدم گفت اگه حرکاتش خوبه، فردا بیا بیمارستان که شیفت هستم

من خودم خیلی دوست دارم سه شنبه شب به دنیا بیاد به خاطر همین وسوسه شدم تا دوباره دردم نگرفته نرم، بذارم سه شنبه برم  

احساس می کنم اگه فردا برم ، دکتر به زور بزایوندم   که دوست ندارم

البته نمی دونم نرفتنم کار درستی هست یا نه ، شب تصمیممو می گیرم

قرص مغربیم هم تموم شد ، باید دوباره بگیرم

ورزشارو که انجام می دم

سجده هم که دیگه جای خودش

امکان پیاده روی رفتن ندارم ولی کار خونه زیاااد انجام میدم 

این بود گزارش وضعیت پادرهوای من  

2731
عزیزم منم به دلایلی کهنه کردم. دومی رم میخوام کهنه کنم ان شاءالله. اونقدرا که میگن سخت نیست. ترفند د ...

ممنون عزیزم.من پسر بزرگم سه سالشه و از پوشک گرفتمش.اونو هم از شش ماهگی کهنه میکردم.منم کهنه ها رو تمیز میکردم و وقتی با هم جمع میشدن میشستم.اره اینقدرا هم سخت نیست روش شما که خیلی هم بهداشتی تره.پولش هم به نظر من کمتره.من ماهی ۱۰۰ تقریبا دارم پول پوشک میدم.هرچی هم پول اب و صابون و شوینده بشه قطعااز این کمتره.من با یه پسر سه ساله و درس ارشد قطعا با پوشک راحت ترم ولی ۱۰۰ تومن پول پوشک با حقوق زیر یک میلیون خیلی زیاده و فشاره.

خدایا از عهده شکرت که برآید؟ الحمدلله علی کل نعمه...
عزیزم تازه تفس هستی😐 صبر کن کوچیکه به سن چهار دست و پا و راه رفتن برسه اونوقت باید حالتو پرسید😆 ...

دختر منم خیلی وقته سینه خیز و چهار دست و پا میره.

اوایل خیییلی سخت بود...میرفت سراغ اسباب بازیای پسرم... پسر منم تو سن مالکیت!!!!

میزدش... بدجووور.

منم اوایل سکوت میکردم... بعد دیدم ادامه بده بچه رو ناقص میکنه.

دعواش میکردم... نی نیه... بچه س... بده بازی کنه... خیلی دوست داره...  اصلا تاثیر نداشت...

سر این رفتاراش بعضی وقتا سرمو میکردم تو بالش و تا میتونستم داد میزدم و گریه میکردم. از بس اذیتم میکرد.

تا اینکه گفتم اسباب بازی دستش نمیدی؟! نده!

منم شما رو بیرون نمیبرم! پارک نمیبرم! اسباب بازی هم نمیخرم!

دخترمو آماده میکردم که ببرم بیرون. اونم می اومد میگفت باشه دیگه اذیت نمیکنم!

بعضی وقتام بهونه پارک و بیرونو میگرفت... میگفتیم به چه دلیل بیرون نمیبریم...

خلاصه کم کم بهتر شد... 

و با این روش دخترم چن تا از اسباب بازی هایی که پسرم خیییلی روش حساس بود رو تصاحب کرد  

اونم تو سنی که اووووووج احساس مالکیت بچه هاس!

این پیروزی اینقدر واسم ارزشمند بود که گویی فتح بزرگی در زندگیم کردم  

در کمال خونسردی و قاطعیت... ابزار تهدید و تحریم رو دست کم نگیرید  

عزیزم این تو دنیا خیلی پذیرفته شدس که عوض پوشک که از مواد شیمیایی ساخته شده از کهنه استفاده میکنن. س ...

عزیزم خوشبحالت که میتونی کهنه کنی

چون واقعا پوشکها مضر هستن

ولی خب زندگیهای سخت و آپارتمان نشین مجال نمیده واسه کهنه کردن و شستوشو کهنه ها

سالهاست که از آغوش گرمت محرومم مادر.....
دختر منم خیلی وقته سینه خیز و چهار دست و پا میره. اوایل خیییلی سخت بود...میرفت سراغ اسباب بازیای پس ...

والا دختر منم که داره کم کم به سن 7 سالگی میرسه به زور دست خواهرش اسباب بازی میده

منم فعلا کاریش ندارم مطمئنم سلین بزرگتر بشه 

از پس خواهر بزرگترش برمیاد😆

پسر شما که جای خودشو داره

سالهاست که از آغوش گرمت محرومم مادر.....
2738
سلام دیشب تا صبح درد منظم و نامنظم کشیدم صبح که خواستم برم بیمارستان، دردا برطرف شد به دکتر هم زن ...

الآن دقیقا چن وقتته؟!

اگه فشار خودت و حرکات بچه خوبه، صبر کن. 

قرص مغربی بگیر. تند تند شیاف کن.

به نظرم فردا یا پس فردا برو بیمارستان نزدیک خونه یه ان اس تی بگیر.

اصلا هم نترس.

این اواخر به ازای هر روزی که دیرتر زایمان میکنی، دهانه رحم نرم تر میشه.

من طی 10 روز وضعیتم خیلی متفاوت شد... اصلا قابل قیاس نبود.

شیافا رو عمییییق و تند بذار. بعدشم استراحت کن.

دفعاتشو به روزی 6-5 بار برسون و تعدادشم بیشتر کن... حتی اگه شده در حد نیم ساعت یا یه ساعت بعدش استراحت باشی.

میتونی حین تماشای تلوزیون یا استراحت میان روزی ... مخصوصا وقتی همسرت هستن و میتونن به بچه رسیدگی کنن... شیاف بذاری و رو کاناپه دراز بکشی... که در این حالت پاها و لگنتم بالاترن. و بهتره...

والا دختر منم که داره کم کم به سن 7 سالگی میرسه به زور دست خواهرش اسباب بازی میده منم فعلا کاریش ند ...

سلام عزیزم.

دقیقا...

بچه های دوم خیلی باسیاستن.  

مثل اولیا صاف و ساده نیستن.

سلام عزیزم. با احترام به نظرش شما... اون بزرگ اشتباه کردن.     دلیلش اینه که اونجا ...

عزیزم ایشون استاد پناهیان هستن و یک دهه پژوهش کردن، نتیجه شم ارائه دادن طی سخنرانی ها، این صحبتشونم من تو دوره تخصصی تربیت مربی دانشگاه امام صادق شنیدم ازشون. البته هنوز دارم ادامه میدم. و به شدت سیستم تشویق و تنبیه رو به این روشی که ما داریم نفی کردن و ذیل اون مبحث قضاوت شدن این مدلی رو توضیح دادن. شاید اگر بشنوید بیشتر براتون جا بیفته. ایشون گفتن جماعت مذهبی حتی اونجا راحت ترن. ینی مقیدن به اسلام ولی بعد یه مدت می بینن اونجا راحت ترن تا ایران. شما فکر کن چقدر ارامش میاد به زندگی وقتی خود شخص و شوهرت و خانواده هاشون و همسایه و باقی افراد جامعه دست بردارن از اظهار نظر و قضاوت کردن. دیگه هر کس بر مبنای دیدگاه خودش قدم برمیداره. البته امر به معروف و نهی از منکر رو هم توضیح میدن‌ چه جایگاهی داره تو این سیستم و تمام این ها بر اساس یک پژوهش جامع هست. اما این دیدگاه صفر و صدی که بگیم تو غرب انسانیت مرده رم اصلا قبول ندارم.

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست
سلام عزیزم. با احترام به نظرش شما... اون بزرگ اشتباه کردن.     دلیلش اینه که اونجا ...

ممنون از تعریفت انرژی گرفتم چون اول حتی همسرم می گفت خودت رو خسته می کنی البته بعد چند وقت یکی از دوستاش از طریقی فهمیده بود این موضوعو، از تلاش من خوشش اومده بود همسرمم از اون روز میگه تو خیلی تلاش میکنی آفرین. من جرئت نمی کنم به کسی بگم راجع به کهنه (هرچند اولی رو از جیش گرفتم تقریبا) همش میگن بابا ول کن فکر هزینه رو نکن این گدابازیا چیه و حیف نیست پوست دستت و... امثال این مدل قضاوت!

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست
عزیزم خوشبحالت که میتونی کهنه کنی چون واقعا پوشکها مضر هستن ولی خب زندگیهای سخت و آپارتمان نشین مج ...

ممنون که بهم روحیه میدی.

رستا جان دمنوش شوید و رازیانه رو بعد دم کردن ، موقع خوردن صاف میکردید یا همشو میخورید؟منظورم اون تفاله هاشه؟!

میشه دوتاشو با هم دم کرد یا باید جدا جدا باشه؟

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
رستا جان دمنوش شوید و رازیانه رو بعد دم کردن ، موقع خوردن صاف میکردید یا همشو میخورید؟منظورم اون تفا ...

من دمنوش تخم شوید جز یکی دو بار رو فرصت نکردم بخورم.

ولی شما بخور 

رازیانه رو کامل آسیاب کردم. 3-2 قاشق میریختم داخل لیوان. بعدم آب در حال جوشو میریختم سرش. درشو می بستم حدود یه ربع بعد میخوردم .

در حین خوردن هم میزدم که دونه های رازیانه رو هم بخورم.

همه رو میخوردم.

به نظرم جداگانه بخوری بهتره. 

از هرکدوم 1 لیوان بخور. یکیشو ظهر یا بعدازظهر بخور. یکیشو شب.

تونستی هفته آخر پونه+آویشن یا گلاب 2 آتیشه رو بهش اضافه کن.

2706