2737
2739
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1673079 بازدید | 89589 پست
اولا من دقیقا کلمات خودتونو ب کار بردم، دوما شما طبیعی بیار موفق باشی

ممنونم که دعای خیر برام کردین

شما که مخالف هستین چرا توی این تاپیک حضور دارین؟ ممکنه با حرفهاتون برای باردارهای تاپیک استرس ایجاد کنید..

کشورای اروپایی چون بیمه هزینه ی سزارین رو نمیده همه سمت طبیعی رفتن! بعدشم هرکس خودش میتونه انتخاب کن ...

ما که هر چی از رو سند میگیم شما انگار میخواید حرف غیرعلمی خودتون رو بزنید 

مامان من چندین تا بچه طبیعی آورده نه بواسیر گرفت نه این مسائل

اون وقت من که سزارین بودم یا هم عروسم هر دو شقاق و بواسیر گرفتیم 

این عوارضی که گفتی همه بر میگرده به بارداری 

نه برای چند دقیقه درد زایمان و عبور بچه از پرینه

معلومه شما دوره ها زایمان طبیعی رو مطالعه نکردی 

تمام اون چند ساعت درد زایمان اصلا بچه فشاری به واژن یا مقعد نمیاره که پارگی ایجاد شه یا بواسیر بگیری 

تمام اون مدت فشار و انقباضات به دهانه رحم هست که ده سانت باز بشه 

چه ربطی به این عوارض داره

دهانه رحم هم که بالاست؛ نه ماه به اذن خدا کامل بسته بوده که بچه حفظ بشه؛ و موقع انقباضات و دردها دهانه کم کم شروع می‌کنه باز شدن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مگه دعوا داریم که اینجوری صحبت میکنید؟! شما میدونی اطلاعات من چقدر هست که اینطوری برخورد میکنید؟؟؟؟ ...

اتفاقا منم سر این بارداری هم کمی بواسیر گرفتم 

هم افتادگی مثانه 

من که سزارینی بودم 

زایمان طبیعی درد داره؛ اما بعد زایمان کلی آرامش دارید و فواید بسیار برای بدن بچه و مادر نصیبتون میشه

توی سزارین هم درد هست و هم کلی عوارض 

زیرنظر مامای خوبی باشید ؛ خدا کمک می‌کنه

بدن زن در طول بارداری کلی تغییر می‌کنه تا برای زایمان طبیعی آماده شه ؛ از تغییر لگن؛ واژن؛ تغییر سینه ها ؛ رحم و ....

چند تا کار برای زایمان طبیعی انجام بدید خوبه:

اول: ورزش های لگنی حدود دو ماه آخر که لگن انعطاف پیدا کنه و بازتر شه و اواخر بارداری بچه بیاد تو لگن و سرعت زایمان بیشتر بشه 

دوم: ورزش کیگل و ماساژ پرینه که قسمت خروج بچه نرم و انعطاف پذیر شه که اپی و برش نخورید 

سوم: دهانه رحم باید نرم بشه با قرص گل مغربی دو سه هفته آخر یا بعضی دمنوش ها مثل رازیانه

چهارم : انتخاب مامای خوب ؛ماهر؛ متعهد و کاربلد که اون عوارض جزیی رو هم نگیرید .

پنجم و مهم ترین مورد : 

بسپاری به خدا

حسبناالله و نعم الوکیل 

(خدا مرا کفایت میکند که او بهترین وکیل و مراقبی است)

2731
خب بخاطر همین مدفوع کرده، سزارینو تو ۳۸و ۳۹ هفته انجام میدن

خانومی من تو هفته ۴۳ زایمان وی بک انجام دادم. بچه هم مدفوع نکرده بود🙂🙂 با آپگار ۱۰. سالم سالم شکر خدا

هرچی خدا بخواد همون میشه

من خانومی تو نی نی سایت سراغ دارم ک بچه ی ۵کیلویی رو طبیعی ب دنیا آورد اذیت شد ولی سالم بود. بچه دومش رو از ترس درد طبیعی سزارین کرد متاسفانه مغزش دچار مشکل شد و تاخیر رشد داره

شماهم هیچ وقت وارد همچین تاپیک هایی نشو ک بخوای باعث ناامیدی و تزلزل کسی بشی.

موفق باشی

حسین جان! پسرانت همگی نام علی بنهادی! جان عالم ب فدای دل بابایی تو😍😍😍       ای عهده دار مردم بی دست و پا حسین...                       
یعنی سزارین بی ریسکه  طبیعی ریسک داره🤔 اگه مثل ما چند سالی برید زحمت بکشید و اطلاعات به ر ...

متاسفانه خواهر من بعد از سه سال و نیم ازسزارینش هنوز کمردردداره😔 و دکتر رفته میگه باید عمل کنه

سزارین خیلی خوبه خیلیییییییییی😑

حسین جان! پسرانت همگی نام علی بنهادی! جان عالم ب فدای دل بابایی تو😍😍😍       ای عهده دار مردم بی دست و پا حسین...                       
یعنی به خاطر اینکه شایدهفته های بالا بچه مدفوع کنه همه به دم برند زودتر سزارین کنند 🤔

بهار من اگه هفته ۳۸ سزارین میکردم بچه م میرفت تو دستگاه خداروشکر میکنم واقعا ک طبیعی زایمان کردم

2738
چه قدر خوب توضیح دادی عزیزم خودم ۷ ماهه اولین زایمانمو طبیعی کردم و واقعا هیچ عارضه ای ندیدم ازش زا ...

منم بعد چندماه الحمدلله عارضه ای ندارم🙂

کشورای اروپایی چون بیمه هزینه ی سزارین رو نمیده همه سمت طبیعی رفتن! بعدشم هرکس خودش میتونه انتخاب کن ...

نه بابا تو ایرانم ک هزینه ی سزارینو نمیدن پس چجوری  همه میرن سمت سزارین🤔🤔

🔴 براساس دستور صریح خداوند، زن تا چند سالگی میتواند بچه دار شود؟ 💥چه احساسی پیدا میکنید اگر ...

عجببببب...

متاسفانه عرف جامعه ز ماهم تغییر کرده

عزیز جان شما از عوارض طبیعی چی میدونی؟ رفتی تو سایتای ایرانی سرچ کردی؟!انتظار داری بگن چی!  عوا ...

خانومی شما طبیعی زایمان کردی و خودت به عینه این مشکلات و دیدی که اینقدر با اطمینان میگی

شاید برای بعضی افراد بنا به دلایل مختلفی یه سری عوارض داشته باشه که طبیعیه اما برای اکثریت نه اینطوری با حرفات فقط بقیه رو میترسونی شاید اگه منم میخواستم این طور حرفها رو بپذیرم و زایمان طبیعی رو انتخاب نکنم الان یکی از زیباترین لحظه ها و تجربه زندگیمو و معجزه ی خدارو حس نکرده بودم.

اصلا همچین چیزی نیست

خیلی کشورا مثل امریکا. انگلیس و... که ما بعنوان پیشرفته میشناسیم تمام تلاش بر طبیعیه مگه خیلی خیلی شرایط حاد بشه

دوست خود من دو سه هفته پیش اونجا زایمان کرد تو همین سایته اون دوست مجازی، بنده خداحتی کیسه ابش سوراخ بود و درد نداشت میگفتن باید وایسی تا طبیعی بیاد تا42هفته وایساد درداش شروع شد و طبیعی اورد

کل دنیا همینه، سزارین جز پرخطر ترین اعمال جراحی جهان، اینم بحث ایران نیست فقط که البته اینجا بر اثر اطلاع نداشتن مردم و صرفا خوب بودن رو در درد نمشیدن میبینن امار سزارین بالای50درصد که از نظر علم پزشکی یعنی فاجعه

این افتادگی مثانه و رحم و... بخاطر بارداریه نه نوع زایمان

گروه آبی 🍃🍃🍃🍃وزن شروع :65300🍃🍃🍃🍃وزن هدف: 58🍂🍂🍂وزن الان63200
بهار من اگه هفته ۳۸ سزارین میکردم بچه م میرفت تو دستگاه خداروشکر میکنم واقعا ک طبیعی زایمان کردم

یعنی وزنش کم بود ؟

ماما اهواز  میگه بیا میخواد معاینه و تحریک کنه که زود دنیا بیاد 

هفته ۳۵ معاینه کرد 

هفته ۳۶ هم دکتر تحریک کرد 

می ترسند طول بکشه بچه وزن نگیره سونو بد باشه 

از اون ورم میگند برا ویبک باید تا ۳۸ هفته دنیا بیاد 

2706