2733
2734

پدر من با خانمی ازدواج کردن و مهریه ای تعیین شد.

پدرم چند سال بعد فوت کردن و ما فرزندان گواهی انحصار وراثت گرفتیم که سهم همه ما از خانه پدری در آن مشخصه. ولی دیگه جلوتر نرفتیم. 

حالا سوالم اینه با وجود این گواهی در صورت فوت این خانم، برادرانش میتونن درخواست مهریه خواهرشون و کنن و از سهم الارث ما از خانه بردارن؟

یعنی میتونن معادل مبلغ مهریه از سهم ما از خونه بردارن و دست ما به جایی نرسه.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

https://www.ninisite.com/discussion/topic/13646146/%d9%84%d8%b7%d9%81%d8%a7%d8%a7-%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%82%d8%a8%d9%84%db%8c%d9%85%d9%88-%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%a8%d8%b2%d9%86%db%8c%d8%af-%d9%86%d9%85%db%8c%d8%ae%d8%a7%d9%85-%d9%be%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b4%d9%87%d9%87

ببخشید استارتر.بچه ها لطفا این تاپیکو گزارش بزنید

مممنونم. ببخشید اگر من خودم بخوام برم سهم الارثمو محضری کنم میتونم یا باید همه وراث یکجا جمع شیم و ب ...

عزبزم منظور از محضر رفتن چیه به کسی می‌خواهید انتقال بدهید ؟

من زن قانونم.قوی و مستقل و قدرتمندم

گواهی مالیات بر ارث را باید بگیرید و تمام دارایی های متوفی را اعلام کنید بعدا میتونید سهم الارث را منتقل کنید هرکس به نسبت سهامش می‌تونه 

گواهی مالیات بر ارث را باید بگیرید و تمام دارایی های متوفی را اعلام کنید بعدا میتونید سهم الارث را م ...

اگرپدری ارثی برای یکی ازفرزندان تعیین نکنه ولی به بقیه بچه هاش بده میشه ادعای انحصاروراثت کرد وشریک شد توارث؟ 

اگرپدری ارثی برای یکی ازفرزندان تعیین نکنه ولی به بقیه بچه هاش بده میشه ادعای انحصاروراثت کرد وشریک ...

انحصار وراثت که باید انجام بشه و اگر اموالی از متوفی باقی مانده باشه که در زمان حیات راجع بهش تصمیم نگرفته بین وراث به نسبت سهام تقسیم میشه

گواهی مالیات بر ارث را باید بگیرید و تمام دارایی های متوفی را اعلام کنید بعدا میتونید سهم الارث را م ...

ممنون عزیزم که وقت میزاری

توی گواهی انحصار وراثت سهم ارث مشخص شده. ولی همسرم میگه تا تو نری محضر سند بزنی به نامت اون گواهی اهمیتی نداره و اموال همچنان به اسم پدرت.

یعنی اگه توی گواهی اومده من ۲ دنگ خونه رو ارث میبرم، ولی بازم اون ۲ دنگ به اسم پدرت تا زمانیکه بری محضر و به اسم تو بشه. حالا وراث دیگه شهرهای دور هستن و فعلا یکجا جمع نمیشن که سند به اسم هر کدوم بخوره. میخوام بدونم من خودم میتونم برای ۲ دنگم اقدام کنم. و بعد اونا هر کدوم هر وقت خواستن برن سند به نامشان بزنن؟

یعنی اون باقی مانده تقسیم میشه یاهمه اش؟ 

باقیمانده البته این قطعا از موارد اختلاف حقوقی بین وراث خواهد بود انشااله که برای شما پیش نیاد

ممنون عزیزم که وقت میزاری توی گواهی انحصار وراثت سهم ارث مشخص شده. ولی همسرم میگه تا تو نری محضر سن ...

خواهش میکنم بله شما میتونید برای سهم اختصاصی خودتون سند جداگانه بگیرید