2733
2734
عنوان

یه خبر در مورد کاشت ناخن

45268 بازدید | 49 پست
دوستای خوبم سلام
چند وقت پیش بد جوری هوس کردم بازم ناخنامو کاشت کنم ولی فکر میکردم نمیشه غسل کردو نماز نداره
خلاصه زنگ زدم دفتر ایت الله صانعی و اونجا بهم گفتن هیچ اشکالی ندارد
اما حتما باید غسل یا وضو جبیره باشه

پرسیدم مگر نه اینکه از نظر علمی میگن ناخن کاشت شده مثل عایق میمونه و انرژی منفی که در اثر گرفتن وضو

از بدن دفع میشه رو مانع میشود گفتن ما به حکم الهی کار داریم که زمان پیغمبر بهشون نازل شد

اگر مانع کوچکی برای گرفتن وضو داشتید جبیره اگر بزرگ بود تیمم کنید

و این شد که با خیال راحت ناخنامو کاشتیدم و حالشو میبرم

گفتم شما دوستای خوبم بدونید دیگه دل چرکین نباشد از این کار!!!
واقعا" خدا خیر بده به این آقایون که کار آدمای که قبل از اینکه فکر کنند و خودشون عقلانی بودن رو بسنجند فقط دنبال تقلیدن.

دوست عزیز من به مسائل شرعی کاری ندارم ، ببین کاری که می کنی عقلت قبول می کنه !!! جایی که جواب نداری باید بری تقلید کنی ....

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
نه مایی جون این جور چیزا شوخی نیست که ادم رو حرفه یکی انجام بده منم هنوز به جایی نرسیدم که به خودم اجازه بدم مجتهد بودنو تعیین کنم از حوزه ی علمیه قم میپرسم شمام اگر بخواین میتونم شمارشو در اختیارتون بزارم
نه دنا جان دین داری راحته ولی ما سختش میکنیم.....................

در هی کدوم از ادیان الهی مانع نیست فقط در اسلام در مذهب شیعه با جمعیت 70-80 میلیونی از میون 7 میلیارد جمعیت دنیا مانع هست

چه بهشت نقلی و جهنم درندشت و سوبلکسی قراره باشه پس!

البته من کاری ندارمااااا
شان آی جان منم کاری ندارم هرکیو تو جای خودش میخوابونن منظوره من اینه که واسه کسی که مهمه حسابی بره تحقیق کنه که بعدا رو حسابه از یکی شنیدم نزار وگرنه به من ربطی ندارهه آیت الله صانعیم من به عنوان مجتهد اسمشونو نشنیدم،
2738
من تقریبا مطمئنم که نماز و غسل نداره.از بقیه مراجع هم بپرسین.اگه فقط آیت الله صانعی این حکم رو دادن و بقیه مخالف این حکم هستند من جای شما بودم اینکار رو نمیکردم.ارزش عبادت و آخرت خیلی بیشتر از دنیاست.بالاخره اگه یه حکمی هست باید خیلی از مراجع همون رو حکم کنن.نه فقط 1 نفر.
به جای سرزنش من به او نگاه کنید

دلیل سر به هوا بودن زمین ماه است
اگر مجتهد نیستن چرا رساله دارن و رو چه حسابی میگن اونایی که مقلد ایشون هستن میتونن این کارو انجام بدن

اصلا بجث اینجاس که بلاخره تقلید کنیم یا نه ؟؟؟

سارا خانوم شما که ماشالا عقل کلی

یه رساله ای بده بیرون مقلد شما شیم بابا!!!!!!!
در ضمن ایت الله صانعی شاید به علل های س ی ا س ی از نظر مراجع قم مورد تایید نیستن

اما اگر واقعا مجتهد نبودن به تظر شما اجازه داشتن رساله یا حق فعالیت داشتن

بابا یه کمی دست بردارید از این همه جبهه گیری

اخه اگه من به اجازه مرجع تقلیدم ناخن کاشت کنم

دیگه تو بهشت رام نمیدن؟؟؟؟؟؟ اخرتم بر باد رفت؟؟؟

عاشق این شعرم: می بخور منبر بسوزان ساقی میخانه باش و مردم ازاری نکن
تو می خوای پاک باشی وبا خیال راحت با خدای خودت گفتگو کنی دلت هر چی میگه... اخه خانوما به عقلتون رجوع کنید زمان حضرت محمد سرمه وسمه وحنا زینت زنا بوده نه چیزی بیشتر پس چرا اونا حرام نیست لاک وکاشت ناخن که نبوده اگر هم بوده مطمئن باش حرام نمیشد غسل کنید راحت -دلت پاک باشه
افرین مامان مانی

اخه ما عادت داریم اینقدر خودمونو در بند کنیم

چه اشکالی داره هم مرتب باشیم هم به دینمونو داشته باشیم؟

ایت الله صانعی بعضی چیزا رو سخت نمیگیرن که زدگی بوجود نیاد
من ناخن پام تو گوشت میرفت برای همین زنگ زدم به دفتر آقای خامنهای گفتن چون جنبه درمانی داره ایرادی نداره نیت جبیره ای بکنین حتی گفتن برای کسانی که عادت به جویدن ناخن هم دارن اگر درمان میشه موردی نداره البته من مقلدشون نیستم ولی برای اینکه مادر شوهرم دست از سرم برداره زنگ زدم که ایشون بشنون
2706