2752
2734
عنوان

پسرم تا یسالگی خوب رشد میکرد

245 بازدید | 12 پست

رو نمودار بود یسالگی ۷۵قد و نه کیلو وزن داشت الان ۱۷ ماهشه ۷۶قد داره .ممکنه بخاطر این باشه غذا درست ندادم بخوره یا ژنتیک تجربتون بگید

ممکنه اما همه بچه ها تا یک خوب رشد میکنن بعدش بد غذا میشن هم کلا رشد ‌کمتر میشه

پسرم همه زندگیمه لطفا برای سلامتیش عاقبت بخیرش و خوش‌بختیش صلوات می‌فرستید؟ جز پسرم کسی رو ندارم‌ هر کس فرستاد بگه منم بفرستم براش

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

تغذیه خیلی مهم هست. مطمئن بشین که کم خونی فقر آهن نداره، چون در این سن خیلی شایع هست و باعث کاهش رشد میشه. شیر بعد از یکسال فقط دو لیوان در شبانه روز نيازه و نباید جایگزین غذای جامد بشه. خواب منظم و به موقع هم خیلی مهمه.

به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم/ کجا این سرانجام بد داشتیم 
تغذیه خیلی مهم هست. مطمئن بشین که کم خونی فقر آهن نداره، چون در این سن خیلی شایع هست و باعث کاهش رشد ...

۵ماه هیچی اضافع نکرد این یه سانتم از یه ماه پیش که درست غذا میدم اضاف کرده

به نظر من خوب بهش غذا ندادی تا قبل یک‌سالگی غذای غالب بچه شیر هست ولی بعد یک‌سالگی غالب غذا هست که باید متنوع و مقوی درست کنی ...من شوهرم قدش متوسط رو به کوتاه هست ولی پسرم رو آنقدر بهش رسیدم ماشالا قدش عالیه ..به نظرم تغذیه خیلی تاثیر داره

ببین وقتی رشدش خوب بوده و بعد مختل شده پس نمیشه ژنتیک ، میشه عوامل محیطی و تغذیه 

ببر دکتر حتما چکاپ بگیر

آزمایش عفونت ادراری ، انگل ، آهن، کلسیم و د۳ و دفع پروتئین و تیرویید 

سالی یکبار حتما لازمه 

هر کدوم ازین موارد مشکل داشته باشه توی اشتها، رشد قدی و وزنگیری تاثیر منفی میذاره 

شاید هم نظر نباشیم ، ولی هم وطنیم، هم جنسیم، و شاید همدرد پس همدیگر رو با احترام بدرقه کنیم.                                         
ببین وقتی رشدش خوب بوده و بعد مختل شده پس نمیشه ژنتیک ، میشه عوامل محیطی و تغذیه  ببر دکتر حتم ...

یکی اینجا گفت همه بچه ها تا یسالگی خوب رشد میکنن آخه یسالگیش همه چی خوب بود هم وزن هم قد فکر میکنم شیرم سیرش نمیکرد غذام کم میدادم .یعنی اگه ژنتیکی باشه از همون اول رشد کمه

به نظر من خوب بهش غذا ندادی تا قبل یک‌سالگی غذای غالب بچه شیر هست ولی بعد یک‌سالگی غالب غذا هست که ب ...

خودمم همین فکرو میکنم صبح که صبحانه نمیدادم تا ظهر هیچی ظهرم غذای خودمون میدادم درست نمیخورد سوپ کم درست میکردم درستم نمیخورد ولی الان خیلی خوب شده اشتهاش شربت زینک هم میدم