2752
2734
عنوان

با این گدا بازی چی کار گنم

557 بازدید | 25 پست

از دانشگاه برگشته بودم بعد سوار اتبوس شدم یه دختره گف شما کارت اتبوس دارین 

گفتم اره گفت میشه باسه منم بزنید من براتون واریز کنم ؟ 

با کارت سه تومن میشه

بعد گفتم باشه

شماره کارتمو گرف هی نمیخواستم بدم گفتم زشته بابا شبیه گداها سه تومن با گوشی برام بریزه 

بعد دیگ گفتم بزار بدم اخه یه موقع هایی میخوام پارک برم پیاده میرم که پول اتبوس ندم 

بابام با هزار منت هفته اای صد تومن برا دانشگام میزنه منم میخوام جمع کنم برم گیتار بخرم علاقه دارم 

بعد دیگ هی شماره کارت گفتم انگار خراب شد گف بیا خودت بزن منم اومدم بگیرم بعد گفتم اشکال نداره یرات میزنم و اینا حالا پشیمونم 

صبحم رفتم از یه سوپری نی گرفتم دو تومن شد 

دلم سوخت مجبور شدم تاکسی هم بگیرم چون دیرم شده بود 

چی کار کنم این اخلاقو بزارم کنار 

مامانم باز بهم قشنگ بخوام پول میده ولی ازش نمیکیرم گناه داره پولاش حروم شه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

عزیزم بزرگ شدی و میبینی زندگی خرج داره یعنی چی ، ک همزمان هم برارزوهات برسی و خرج کنی و هم هزینه خورد و خوراک و ایاب و ذهابت بدی . مخصوصا وقتی بودجه کمی داری بیشتر درگیر ی قرون دوهزار میشی. فقط سعی کن این خصلت تا همیشه دنبالت نباشه .ک بعدا همین اخلاق خیلی جاها لولت رو میاره پایین ‌‌.الان سعی کن پولات جمع کنی . کار کنی . دستت تو جیبت باشه . ک زیاد اذیت نشی. بعدم بنظرم شما موظف نیستی همیشه هزینه بقیه رو حساب کنی . اما اگر کسی واقعا نیاز داشت و مثلا پولی دستش نبود یا کیف پولش همراهش نبود خوبه ک کمکش کنی ، اما در حالت کلی میتونی با خیال راحت هزینه اتوبوس رو بگیری ازش چون وظیفه شما هم نیس با این تعارفات خودت رو درگیر کنی. 

اینکه حال پدر مادرت و درک میکنی خوبه اما ببهشید خیلی خسیسی

ولی واقعا پول داریم یعنی به اندازه همه این کارا حتی گیتار هم داریم ولی خوب اونا صلاح نمیبینن بگیرن برام  منم مجبور میشم خودم خرج کنم 

اره میدونم ک خیلی خسیسم این تاپیکو زدم ک بگم چیکار کنم نباشم و نداشته باشم این اخلاق ذو 

با ۵ تومن یا ۱۰۰ تومن ماهانه میشه گیتار خرید؟ با اینکارت خودت پیر میشی والا گیتار نهایت دو ماه براش ...

دو تومن جمع کردم 

یه گیتار اسباب بازی دارم چند وقته دارم با اون یادمیگیرم و میزنم

ولی واقعا پول داریم یعنی به اندازه همه این کارا حتی گیتار هم داریم ولی خوب اونا صلاح نمیبینن بگیرن ب ...

اینکه پدر مادر هنوز صلاح نمیبینن گیتار داشته بلشی قطعا یک استانداردهایی برای خودشون دارن و طبق همون میگن نه و تو هم باید فعلا تمرکزت رو درست باشه

اما درباره ی خرج کردن به خودت بگو آیا من لیاقت فلان خوراکی یا تاکسی سوار شدن رو دارم یا نه؟ معلومه که بله پس اصلا از خرج کردن عذاب وژدان نگیر و با لذت خرج کن

البته گاهی پیاده روی برای بدنت لازمم هست و تنوع 

اما اینکه دیرت شده سوار تاکسی شدی یا ۲تومن خرج کردن و چشمت بیاد خوب نیست

به خودت بگو من لایق این هزینه ها هستم و شکرگزارم و مطمئنم خدا هزاربرابرش ک خرج میکنم برمیگردونه به حسابم

و اگر میتونی با برنامه ریزی در کتار درست یه درآمد کوچیک برای خودت داشته باشی بهتره

خدایا بغلم کن🤲🌹رَبِّ لا تَذَرْني فَرْداً وَ اَنْتَ خَيْرُالْوارثين🌹

عادیه میخوان بهت یاد بدن چطور از پول استفاده کنی ماهم وضع مون خوبه خداروشکر ولی خوشم میاد اینجوری رفتار کنن که من فکر نکنم تا آخر عمر غرق در پولم گیتار هم دوماه اوله من الان دارم گوشه خونه داره خاک میخوره