2733
2734
عنوان

پرورش قارچ توروخدا اگه بلدید کمکم کنید واقعا لازم دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 268 بازدید | 35 پست

اصلا دنبال پرورش قارچ نباش.من خودم اینکار انجام دادم سرویس طلامو فروختم چند سال قبل.ولی خب ضرر داد.الکی ک نیست الان کمپوست ش که حاوی خاک و بذر قارچ هست گرونه.باید قفسه های آهنی درست کنی ک کلی پول آهنشه.باید دستگاه تهویه داشته باشی،باید دستگاه مه پخش کن داشته باشی .باید یکسره دما رو وکنترل کنی.حساسه.کلی هزینه اولیه میخواد آیا سود بده یا نه.ما مشاور هم آوردیم ولی قارچ ها کپک زد.کلا یک سوم خرجی ک کردیم سود نداشت.

یا مغازه تو اجاره بده.

یا لباس فروشی بزن

یا اجاره بده ب آرایشگر .کنارشم خودت مثلا مدرک تخصصی ناخن یا تتو چیزی بگیر. ریسک نکن

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

پس چطوری دما رو ثابت نگه داشتی وقتی میگن هوا دهی چطوری هوا دهی دادی  کمپوست قیمتش چنده

دما که این روزا خودش تنظیمه فقط چند شب خیلی سرد شد ی بخاری برقی کوچیک داشتم همینو روشن کردم

برای رطوبت روی کمپوست رو سفره یک بار مصرف کشیدم و روش رو با پودر آب خیس میکنم

این دیوار رو کیسه بزنی خیس کنی هم خوبه 

ی کاری دیگه هم میشه کرد ماژول بخار سرد رو بخری ارزونه اگه دو تا بخری فکر کنم کافی باشه

[QUOTE=339538043]تا الان کپک و اینا نزده واست سم و اینا زدی[/QUOTE

منظورت از کپک اون سفیدی روی بستره یا کپک افت؟

رو بستر سفید شده ولی کپکی که افت باشه نه ندیدم

اره سم رو با خاک قاطی کردم

[QUOTE=339538043]تا الان کپک و اینا نزده واست سم و اینا زدی[/QUOTE منظورت از کپک اون سفیدی روی بستر ...

نه کپک که ضرر داشته باشه وگرنه اون سفیدی رو بستر که میگن قارچه بعد هوا دهی اونا میاد بالا باید بچینی خیلی خوبه امیدوارم  کارت خوب پیش بره

2706