2752
2734
عنوان

عروس 13 ساله دیدم متولد 89 امان از جهل. بیایید حرف های مادرش رو بگم.

| مشاهده متن کامل بحث + 6315 بازدید | 163 پست

تک دست رقصیده بود یعنی چی؟ 

حالا ما همسایه داریم ۱۲سالگی ازدواج کرد فوری یه بچه هم آورد.الان فک کنم ۱۶سالش بشه.مادرش اعتقاد داشت که تا چشم و گوشش باز نشده باید ازدواج کنن.اکثرا هم شوهرشون بد درمیان

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

دقیقا دختر برادر شوهروم دوازده سالشه نشونش کردن برای یکی از فامیلاشون خواستن عقدش کنن عاقد قبول نکرد گفتش باید سیزده سالش بشه. دلم براش میسوزه بچه ست هنوز مدرسه میره فردا تواین سن کم مادر میشه انقد زندگی بچه بازی شده.. 

من دلم نمی‌خواست چشم ازش بردارم خیلی نگاهش میکردم اونم بهم لبخند میزد پوستش صاف صاف بود هنوز خیلی کو ...

منم گاهی وقت ها به جاری ام نگاه میکنم قشنگ چهره اش بوی بچگی داره ... 

#ملی_گرا 💚🌱                                                                                                                    آریایی پرست هستم ،من دختر ایرانم.... ایلدا هستم از نسل ارتمیس و نژاد بی همتای کوروش بزرگ😍                          #درتکاپوی_آفرینش_دوباره                            خیلی جالبه ما فکر میکنیم هرچیزی که میبینیم یا حس ‌میکنیم رو باید بگیم اما :ادب یعنی اندکی تأمل میان آن چیزی که من حس میکنم و آن چیزی که بروز میدم...                                                (من کورش هخامنشی فرمان دارم که بر مردمان ملال نرود که ملال مردمان ملال من است و شادمانی مردمان شادمانی من.بگذارید هر کس به ایین خویش باشد.زنان را گرامی بدارید.فرودستان را در یابیدو هر کس به تکلم قبیله خویش سخن گوید.گسستن زنجیرها ارزوی من است.ما شب و شقاوت را خواهیم زدود و زندگی را ستایش خواهیم کرد.تا هست سرزمین من اسمانی باد) مستدام باد ایرانِ کوروش 🫶

خب شاید دختره خودش پافشاری کرده که میخوام میخوام 

چون واقعا بچه های الان غد و لجباز شدن 

تافروردین  سال ۱۴۰۵ به خواستم‌میرسم برای رسیدن به خواستم صلوات میفرستی دوستم 

۱۲ساله شوهر دادن به پسر ۱۵ساله قبلا اینجا این چیزا رو میشنیدم میگفتم ممکنه دروغ بگن اما به چشم دیدم اینو فقط موندم چقدر مادرپدراشون اسکولن مراسم نامزدی گرفته بودن من نرفتم ناراحت بود چرانیومدی گفتم دخترت کوچیکه چرااخه گناه داره هنوز گفت من خودمم همین سن ازدواج کردم الان۳۷سالشه ۷تابچه داره بعدش مادرش میگف بایدعقدشون میکردن میرفتن سر زندگیشون ک دیگه خواستم سرمو بزنم به دیوار ما فاصله شهرمون زیاده فامیلن باهامون بعد ۲هفته پیش گفتن دختره خودشو کشته باروسری خفه کرده😟 تومراسم دختره همکلاسیش به مادرش گفته اون بخاطرتو خودشو کشت

چرا یاد گرفتین همه چیز و گردن مادر میندازید ، این دوره  بعضیج جوونا خودشون عاشق میشن ندی فرار م ...

خانواده باید جلوی این فاجعه رو بگیرن نه که بهش دامن بزنن.

با تغییر محل زندگی 

با جایزه و پاداش چون هنوز کودک هستن جواب میده.

با منطقی صحبت کردن.

با احساسی کردن شرایط.

خب شاید دختره خودش پافشاری کرده که میخوام میخوام  چون واقعا بچه های الان غد و لجباز شدن

چون میخواد باید قبول کنن؟

بیخود کرده بخواد.

این به سال نرسیده شکمش بالا میاد.

خب شاید دختره خودش پافشاری کرده که میخوام میخوام  چون واقعا بچه های الان غد و لجباز شدن

همه ی بچه ها اینجوری نیستن به فرهنگ خانواده و تربیتم هست 

یافتن شادمانی در درونمان آسان نیست و یافتن آن در جایی دیگر ممکن نیست
حالا من نفهمیدم ورم پاش برا چی بوده؟ از رقص مگه پا ورم میکنه؟؟

دکتر گفت پاش چیزی نشده یه قرص بخوره خوب میشه.

خواستن به همه نمایش بدن که ما دختر شوهر دادیم وگرنه لباسش رو عوض میکردن بعد میاوردنش با همون لباس عقد اومده بود.

خواهرشوهر من تازه برای پسرش یه دختر 14ساله گرفته دختر انقدر کوچولوع و ریزه ادم دلش میسوزه دختر من11سالشه این عروس از دختر منم ریزه تره نمیدونم اینجور خانواده ها چه فکری میکنن دخترشونو میدن حالا پسرش25سالشه البته از لحاظ شغل و خونه و ماشین اوضاعش خوبه سپاهیه فکر کنم بحاطر همون حانواده دختررو دادن

“سیگار کشیدن نشونه‌ی بزرگ شدن نیست، گل کشیدن تفریح نیست، بد دهنی بانمک نیست، خریت شجاعت نیست، بی قانونی زرنگی نیست، هرکی فالورش زیاده آدم حسابی نیست، هرزگی افتخار نیست، ولنگاری آزادی نیست، دین ابزار کاسبی نیست، هر مزخرفی تولید محتوا نیست، رویا فروشی کارآفرینی نیست، هر حرف قشنگ و جذابی درست نیست” و به نظرم کوتاه مختصر مفید؛ ۹۹٪ آدما و چیزا سر جای خودشون نیستن...!🦋ماکه پروانه خواهیم شد بگذار دنیا هرچه میخواهد پیله کند🦋(استاد قنادی و عاشق آشپزی) 
2706