2733
2734
والا بعد میگه بچه را من بدنیا آوردنش باید تامینش کنم خب با ولخرجی تامین نمیشه 

ببین من کسیم که پدرم برام هر سه ماه لباس میخرید

میوه صندوق صندوق

گوشت همیشه  

بهترین غذا

مثل شاه زندگی برامون فراهم کرد

هیچوقت کمبودی حس نکردیم

سال ۸۵ سوم دبستان بودم گوشی داشتم

عملا لاکچری

دمش گرم مرد شریفی بود

ولی به فکر خونه  و اینده نبود

اواخر عمرش فهمید چ خبره ک دیر بود...

الان من آوره ام

تو این سن باید فکر اجاره خونه باشم

من زندگیم‌بد نیستا...

اما اگ پدرم  یه کم به ما زجر میداد

الان  خونه داشتیم

الان تشکیل خونواده داده بودمو...

میفهمم چی میگی به خدا بچه خودش باید زرنگ باشه برادرشوهر من فقط یه خونه داره پسرش تا دیپلم گرفت رفت ی ...

دقیقا همینه، پدرو مادر تا ۱۸ سالگی نهایتا ۲۲، ۲۳ سالگی مسئول بچه هستن که راه درست رو نشون بدن تا بتونه درست انتخاب کنه و برای خودش درامد داشته باشه و با اعتماد بنفس و مستقل بشه

دیگه نمیشه که تا ۵۰ سالگی تامین کننده بچه باشن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

اخه عزیزم هرسال این همه تورم هست آدم چطوری پول پس انداز کنه؟خیلی سخته خب یهو قیمتا فضایی میره بالا

بهرحال از هیچی بهتره حداقل میتونی پول پیش را بیشتر کنی جای بهتر و بزرگتر اجاره کنی دستت بازتر میشه بخدا با ولخرجی به هیچ جا نمیرسی من ۱۰ یال اونطوری زندگی کردم و فهمیدم باختم

دیگه کاربری ندارم اگه تعلیق بشم دوباره
میفهمم چی میگی به خدا بچه خودش باید زرنگ باشه برادرشوهر من فقط یه خونه داره پسرش تا دیپلم گرفت رفت ی ...

استثنا داریم

ادم موفق داریم

منکرش نیستم

من مهندس مملکتم

طبق چیزی که جهموری اسلامی گذاشته جلو  رفتم

درس خوندم

دانشگاه رفتم

خدمت رفتم

سر کارم

طبق دستوراالعمل رفتم جلو

خب الان تهش خونه چنده؟ماشین؟طلا؟ازدواج؟

پدر مادر باید به فکر اینده بچش باشه

نه اینکه الکی پول خرج کنه

اخرش بچه زجر بکشه

ببین من کسیم که پدرم برام هر سه ماه لباس میخرید میوه صندوق صندوق گوشت همیشه   بهترین غذا مث ...

همه چی هم نمیشه انداخت گردن پدر و مادر، از یه سنی به بعد خود ادم مسئوله

پس این بچه ها که توی ۲۵ یا ۳۰ سالگی خودشون با تلاش خودشون خونه و ماشین میخرن چی؟ 

بهرحال از هیچی بهتره حداقل میتونی پول پیش را بیشتر کنی جای بهتر و بزرگتر اجاره کنی دستت بازتر میشه ب ...

اره گلم درسته ولی الان هرچی پس انداز کنی بازم کمه حقوق همسرم ماهی ۳۰ م ولی به خدا خیلی کم میتونم پس انداز کنم از بس همه چیز گرونه....ولی خب چخ میشه کرد بچم بزرگتر بشه به فکر اینم خودم شاغل بشم

همه چی هم نمیشه انداخت گردن پدر و مادر، از یه سنی به بعد خود ادم مسئوله پس این بچه ها که توی ۲۵ یا ...

بالا حرف بی ربط زدین ریپلای نکردم

ولی دوباره...

مسئول؟بگو ببینم شغلت چیه؟دزامدت چی؟چند تا خونه داری با ماشین؟

خانم محترم چند تا لیسانس و فوق داریم ماهی ۱۰ تومن درامدشونه؟

چیکار کنیم؟طبق پروسیجر درس خوندیم

دانشگاه

خدمت

کار

چ کاری باید میکردیم ک نکردیم؟اگ قرار بوده بریم‌شغل ازاد

چرا درس خوندیم؟مدرک‌دانشگاه برای چیه؟

همه چی هم نمیشه انداخت گردن پدر و مادر، از یه سنی به بعد خود ادم مسئوله پس این بچه ها که توی ۲۵ یا ...

من دوتا جاری دارم جاری بزرگم که ۴۰ سالشه دوتا بچه هاش خیلی زرنگن از ۱۸ سالگی کارکردن صاحب خونه و ماشین شدن اون یکی جاریم برعکس پسرش به فکر خورو خواب الانم میره کارگری اونم به زود پدرومادرش ....کاش دختر منم زرنگ بار بیاد 

اره گلم درسته ولی الان هرچی پس انداز کنی بازم کمه حقوق همسرم ماهی ۳۰ م ولی به خدا خیلی کم میتونم پس ...

فکر نکن شاغل بشی خبر خاصی بشه بخدا زن شاغل بیرون از خونه کلی خرج داره اگر توی خونه مدیریت کنی مخارج را خیلی بهتر میتونی پس انداز کنی . ضمنا بچت مادرش کنارشه چیزی که کمبودش را توی همکلاسی‌های دخترم که مادر شاغل دارن میبینم به معلمشون گلایه میکنن از نبود مادر کنارشون

روش های زیادی داره مدیریت درآمد از طریق خونه داری

دیگه کاربری ندارم اگه تعلیق بشم دوباره
بالا حرف بی ربط زدین ریپلای نکردم ولی دوباره... مسئول؟بگو ببینم شغلت چیه؟دزامدت چی؟چند تا خونه دار ...

به نظرم آدم باید به نیاز مملکتش بیشتر دقت کنه الان درس خوندن تو این مملکت زیاد فایده اس نداره یادگیری هنر از سن کم بهتره تا موفق تر بشی ....البته برای خانواده هایی که توان مالی کمی دارن

به نظرم آدم باید به نیاز مملکتش بیشتر دقت کنه الان درس خوندن تو این مملکت زیاد فایده اس نداره یادگیر ...

یه جوان ۱۶_۱۷ساله باید چ جور بفهمه؟الان میفهیم ک تو درس هیچی نیست...

بالا حرف بی ربط زدین ریپلای نکردم ولی دوباره... مسئول؟بگو ببینم شغلت چیه؟دزامدت چی؟چند تا خونه دار ...

بله درست میگید ما توی این مملکت اینده ای نداریم

ولی ۲۰ سال دیگه هم به حرف پدر و مادر نمیرسیم که میگن پس انداز کن

این دوره زمونه ما از همه ی خورد و خوراکمون و خرج اضافیمونم بزنیم بازم کم میاریم چه برسه بخوایم پس انداز کنیم

ما هم نمیشه گله کنیم پدر و مادرمون فلان کردن و فلان نکردن چون اونا هم بار اولشونه دارن زندگی میکنن 

درسته که وقتی ادم بچه میاره مسئوله و باید خودشم اصلاح کنه و بچه رو هم خوب بزرگ کنه ولی اکثریت این درکو نداشتن و جوونای همین الانشم ندارن

با یه سری حرفاتون موافقم و با یه سری مخالف

من خودمم زندگی درستی ندارم، رشته ی تحصیلی انتخابی مادرمو خوندم و توسری خور بودم، ۶ماهم دنبال کار رفتمو پیدا نکردم، بعد از اونم چند فیلد مختلف وارد شدم و اینده ای نداشتم و هنوزم درتلاشم

ولی توی این مملکت ادم اینده ای نداره....

اره واقعاااا من خودم تا ۳۰ سالگی هیچی نمیفهمیدم الکی رفتم درس خوندم 

همین

برای ما مسیر بوده

اگ برای ۱۰۰۰ تا لیسانس

هزار تا کار هست

وسلاممممممم

پذیرش نباید از ۱۰۰۰ بیشتر باشه

طرف با هزارتا امید رفته فوق گرفته

الان اسنپ...

2706