2733
2734
اخه تا چند سال پیش اوکی بود خوب و نرمال مگه میشه یهو دو قطبی شد؟ علائم خودکشی و سر به بیابان گذاشت ...

مادرت چطوری سر به بیابون گذاشت؟

رفته بود چیکار کنه؟

انسان بین ۱۷ تا ۲۲،۳ سالگی در ساده لوح ترین ورژن خودشه. فکر می کنه همه چیز رو میدونه، مرکز دانایی جهانه، می تونه دنیا رو تغییر بده و همه بزرگترهایی که شبیه اون فکر نمیکنن، احمق و کم هوشن؛ و هیچ ایده ای نداره از اینکه زمان قراره چقدر متواضع و فروتنش کنه در مورد دانایی و قدرتش.
بله از علائم بارز و تیپیکش همین دو تاست.  بله میشه یهویی. تاپیکای خودمو ببین. شوهر من ۴۳ سالگی ...

نه هیچ کدوم نداشت آروم و متین و با اخلاق

حالا چیکار کنم؟ ممکنه دعا براش گرفته باشن؟ 

شوهر شما چی شد؟ خوب شد؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

مادرت چطوری سر به بیابون گذاشت؟ رفته بود چیکار کنه؟

رفته بود بدون پول و و هیچی بدون گوشی رفته بود دیگه

خدایی بود پیداش کردیم همینطور عین مسخ شده ها بود زل زده بود به روبرو و فقط داشت میرفت خیلی عجیب

نه هیچ کدوم نداشت آروم و متین و با اخلاق حالا چیکار کنم؟ ممکنه دعا براش گرفته باشن؟  شوهر شما ...

نه عزیزم دعا چیه

من سر نخ رو بهت دادم، پیگیری کنین. من ۹۹ درصد مطمئنم مادرت دوقطبی هست.

نمیدونم چه اتفاقی افتاده که جدیدا داره خودشو نشون میده. نه تنها مادر شما، چندین مورد دیگه دیدم که میانسالی بروز پیدا کرده.

شوهرم دارو مصرف میکنه خدا رو شکر خیلی خوبه. روزی دو تا قرص.

مادرت اهل قهوه اینا نیست؟ 

احیانا هیچ مخدری استفاده نکرده به طور ناخواسته؟ 

انسان بین ۱۷ تا ۲۲،۳ سالگی در ساده لوح ترین ورژن خودشه. فکر می کنه همه چیز رو میدونه، مرکز دانایی جهانه، می تونه دنیا رو تغییر بده و همه بزرگترهایی که شبیه اون فکر نمیکنن، احمق و کم هوشن؛ و هیچ ایده ای نداره از اینکه زمان قراره چقدر متواضع و فروتنش کنه در مورد دانایی و قدرتش.
نه عزیزم دعا چیه من سر نخ رو بهت دادم، پیگیری کنین. من ۹۹ درصد مطمئنم مادرت دوقطبی هست. نمیدونم چه ...

نه مخدر اصلا قهوه هم پارسال خورده یکم اهلش نیس

ببین تازگیا پدرشو ازدست داده واسه اون نیست؟

ولی آخه ۳ سال پیش هم این افکار داشت .اونموقع که باباش زنده بود؟ پس جرا اینطوری میشه گاهی؟؟

نه مخدر اصلا قهوه هم پارسال خورده یکم اهلش نیس ببین تازگیا پدرشو ازدست داده واسه اون نیست؟ ولی آخه ...

پدرشو تازگی از دست داده؟

خوب احتمال زیاد همینه شوک عصبی باعث بیدار شدن مشکلش شده.

چند سالشه مادرت؟

شوهر من بعد یه تماس تلفنی اینطور شد که با شرکت طرف قراردادش دعوا و قطع همکاری شد. شبش به هم ریخت

خواب مادرت چطور بود اون موقع؟ خوب و کافی میخوابید؟ 

پدرشو تازگی از دست داده؟ خوب احتمال زیاد همینه شوک عصبی باعث بیدار شدن مشکلش شده. چند سالشه مادرت؟ ...

نه از وقتی مریض شده خواب نداره ولی خودشو میزنه به خواب یعنی الکی چشماشو میبنده همشم هر جا که اومد دراز میکشه بدون پتو یا هیچی

نه از وقتی مریض شده خواب نداره ولی خودشو میزنه به خواب یعنی الکی چشماشو میبنده همشم هر جا که اومد در ...

ببین اینا ردفلگ هست

بیخوابی باعث میشه خودشو نشون بده

شوهر منم نمیخوابید اون چند روز

دکتر گفته مهمترین فاکتور خوابه منظم و با کیفیت و کافیه

مطمئنم مادرت دوقطبی هست 

ببر پیش دکتر خوب. علائم بگو. اینایی که من پرسیدم بگو، خودش بهت میگه همینه

داروی اصلیش دپاکین و آریپیپرازول هست و حتما حتما خوابش باید خوب و کافی باشه. هر چی نخوابه اوضاعش بدتر میشه.

چند سالشه مامانت؟ 

۴۰ و خورده ای روانشناس یا روانپزشک خوب سراع داری تو تهران

نه عزیزم. من تهران نیستم. ولی علائم مادرت اینقدر واضحه که روانپزشک معمولی هم تشخیص میده.

الان باید ببرین روانپزشک. بدون دارو نمیشه. بعد همزمان روانشناس و روان درمانی

خب مامان سما خوب شد؟؟ چیکار کردید که خوب شد؟ مامان من چن بار گفته میخام ول کنم برم سر به بیابون بزه ...

نه خوب نشده بنده خدا خیلی اوضاعش خرابه دیگه چی بگم همه ی راه ها رو امتحان کردیم هر چی که فکر شو بکنی 

تازه جریان حال بدشو بعده حدود ۲۰سال به من گفت 

شماهم بگرد ببین دلیل حال بدش چیه اون خلاء چیه اون زخم چیه که اینجوری سر باز کرده و الان خودشو نشون داده و به مرز جنون رسوندتش

هر انسانی در حال نبرد با دشواری‌های زندگی خودشه،با هم مهربان باشیم و اگر نمیتوانیم حداقل زخم نزنیم.🖤🥀
نه خوب نشده بنده خدا خیلی اوضاعش خرابه دیگه چی بگم همه ی راه ها رو امتحان کردیم هر چی که فکر شو بکنی ...

پس چیکار میکنید الان؟ رهاش کردید به حال خودش؟ ببین مامان من فکر خودکشی زده به سرش مامان من مومن و اهل نماز بود و اینکه میگه میخام سر به بیابون بزارم و یکبار هم گذاشته بود رفته بود و تو یه خیابان خدایی بود پیداش کردیم عین مسخ شده ها بود فقط زل زده بود به روبرو و راه می‌رفت

یا جلدش ضجه میزنیم و حتی خودزنی میکنیم عین خیالش نیس مادری که قبلا خار میرفت تو پای بچه هاش میمرد و زنده میشد.مامان شمام اینجوری بود، نسبت به شما بی اهمیت بود؟

نه عزیزم. من تهران نیستم. ولی علائم مادرت اینقدر واضحه که روانپزشک معمولی هم تشخیص میده. الان باید ...

راستی همسر شمام نسبت به گریه های شما یا بچه هاش بی اهمیت بود؟ مثلا شما جلوش گریه کنی و خودتو بزنی عین خیالش نباشه؟

راستی همسر شمام نسبت به گریه های شما یا بچه هاش بی اهمیت بود؟ مثلا شما جلوش گریه کنی و خودتو بزنی عی ...

وقتی توی اون حالت بود بله، متوجه نمی شد. کل حالتش یکی دو روز طول کشید، چون بلافاصله تحت درمان قرار گرفت. خدا رو شکر الان خوبه. اصلا تعلل نکنین. مادرتون تعادل شیمیایی و هورمون های مغزیش دچار مشکل شده. ببرید پیش روانپزشک، ۳، ۴ روز دارو بگیره نرمال میشه و بعد اون دوز داروها پایین میاد ولی مرتب باید استفاده بکنه

2706