2733
2734
عنوان

یه سوال

| مشاهده متن کامل بحث + 285 بازدید | 37 پست
نمیشه خواهر این یجورایی این واژه تو فرهنگ ایران جا افتاده فرهنگ هم چیزیه ک به این راحتی نمیشه تغییرش ...

فرهنگ چیزیه ک نه تنها جامعه ایران بلکه جامعه جهانی رو ب گند کشیده

ولی خب اینکه ما از هرچیز اشتباه پیروی نکنیم درست نیس؟

من و شما به بچمون یاد بدیم ک مثلا اینا خوب نیس و بگیک که چرا خوب نیس و اونم تکرار نکنه بهتره یا بیخیالش بشیم و بذارمی مثل خیلی از پسرا و دخترا همینطور هرچیزی ک مد میشه یا ازقبل بوده رو صرفا برا همرنگ جماعت شدن تکرار کنه

کاربری برای دو نفر در دو سن متفاوته😑🙄
فرهنگ چیزیه ک نه تنها جامعه ایران بلکه جامعه جهانی رو ب گند کشیده ولی خب اینکه ما از هرچیز اشتباه پ ...

ابجی هر کاریم ک کنی بچه باید تو جامعه باشه باید بره بیرون بچرخه دوست پیدا کنه دوست بد خوب و اینا بهشم هر چقدرم بگی بده باز هم بزرگ شع ممکنه به همین چیزی ک میگین بده افتخار کنه ک میگ

واسه همشهری دست میداد کیهان از سکو

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

اینطور چیزا تازگیا تو فرهنگ ایران جا افتادع و گرنه ما ایرانیا جزو اولین مردمانی بودیم ک حقوق زن و مر ...

همین ک شما هم قبول داری ک گفتن اینا اشتباهه برام ارزشمنده

حداقل میدونم یه نفر هست ک درک کنه این موضوع رو و شاید بعد ها تصمیم بگیره خودش هم تلاشی برا کمرنگ تر کردن این مشکلات بکنه خیلی خوشحالم کرد 

ابجی هر کاریم ک کنی بچه باید تو جامعه باشه باید بره بیرون بچرخه دوست پیدا کنه دوست بد خوب و اینا بهش ...

بله 

ولی بیاید قبول کنیم اونی ک به این باور برسه چیزی که داره تکرار میکنه از دم غلطه و عملا داره به خونواده خودش بی احترامی میکنه خواه ناخواه میذارتش کنار یا حتی در شان خودش،خونوادش،انسانیت و شعورش نمیدونه ک اونو به زبون بیاره

همین ک شما هم قبول داری ک گفتن اینا اشتباهه برام ارزشمنده حداقل میدونم یه نفر هست ک درک کنه این موض ...

خوشحالم ک خوشحال شدید ولی تعداد ایرانی هایی ک به فرهنگ گذشته رو بیارن خیلی کمه

مثلن بجای گفتن سلام بگن درود

بجای خدافظی بگن بدرود

بجای اینک دخترو به چشم بردگی و یا ظرف شستن ببینن

بزارن دختر تو جایگاه مرد هم باشه

تعداد این ادما کمه خصوصا مرد ها

من خدم بر این باورم ک هم زن هم مرد هر دوشون به یه اندازه زجر و لذت میبرن حالا شاید تو چند زمینه ای اختلاف باشه ولی دلیل نمیشه ک اون چون کمتر زجر میبینه حتما حقوقش باید کم باشه این چیزای فرهنگ جدیدیه ک چندین ساله وارد ایران شده

تو فیلما😐😐😐 ما الا داخل شهرمون به زنا میگم ضعیفه این مال دوران قدیم نیست که

چرا واقعا؟

اصلا باین فک کردی که اشتباهه؟

یادمه پدرم میگفت دیدن سریال مختار نهایت بی غیرتی رو نشون میده چون داره رواج میده بین بچه ها که زن رو ضعیفه صدا کنن و بهش بی احترامی کنن و بگن که اون ضعیفه!

و نمونه اون زن مادر همسر و دخترشون هم میشه!

بله  ولی بیاید قبول کنیم اونی ک به این باور برسه چیزی که داره تکرار میکنه از دم غلطه و عملا دا ...

من خدم تو فامیل و خانواده ای بزرگ شدم ک حقوق دخترا و زن ها رو به شدت میارن پایین ولی خدم بعد ها ک بزرگ شدم به این نتیجه رسیدم ک بعضی فرهنگ ها غلطه شما هم اگر بچه دار شدین سعی کنین بهش فرهنگ قدیمی ایران رو نشونش بدید و بگین ک به چه  روشی سخن بگن اینطوری بزرگ شه خدش متوجه میشه مثلن بعضیا مثل من هستن پدرو مادرش مثلن مسلمونه بهش میگن اسلام خوبه ولی خب خدش بزرگ شه مسیحی میشه

یه حرف دیگه هم هست مرد ها وقتی شکست میخورن یا کم میارن میگن زن شدیم انقدر بدم میاد از این حرف

اینو نشنیدم ولی مثلن اینو شنیدم ک مرد گریع میکنه میگ مگ دختری اینطور چبزا رو هم میگن مرد جایگاه خدشو میفهمه و درک میکنه ک گریه فقط مال دخترا و یا چصناله فقط مال دختراس اینا همشون چیزای غلطیه 

من خدم تو فامیل و خانواده ای بزرگ شدم ک حقوق دخترا و زن ها رو به شدت میارن پایین ولی خدم بعد ها ک بز ...

بله…

چیزی ک برام تو اولویته ک بچم یاد بدم اینه که قبل از انجام هر چیزی، به این فکر کنه که انسانه و نباید تصمیمش بر اساس جنسیتش باشه!

یاد بگیره ک چیزی ک اشتباهه رو باید حذف کرد نه تکرار!

مشکل اصلی اینه ک فرهنگ ایران باستان اصل هدفش برقراری انسانیت بوده!و خب چه دینی بهتر از این؟

این فرهنگ غلط و اشتباهاتی ک تبدیل به فرایند های روال جامعه شدن بخاطر اینه که ادما یادشون رفته ارزش وجود انسان چقدره…

اینو نشنیدم ولی مثلن اینو شنیدم ک مرد گریع میکنه میگ مگ دختری اینطور چبزا رو هم میگن مرد جایگاه خدشو ...

سنجیدن احساسات در جایگاه انسانیت…

واقعا عجیبه!

بله… چیزی ک برام تو اولویته ک بچم یاد بدم اینه که قبل از انجام هر چیزی، به این فکر کنه که انسانه و ...

دقیقا چرا وقتی مردم قدیم انسانیتو بهم میفهموندن مردم الان تبعیض جنسیتی قائل شن مردم قدیم حتی فکرشون بر این اساس نبود ک زن نمیتونه بجنگه و یا کار مردا رو کنه هر دو جنس بنظرم با هم کاملن نه اینک اون بدرد نمیخوره یا اون خوبه هست اینطور چیزا رو به بچت یاد بدی فردا روز یه ایرانی بزرگ رو وارد جامعه میکنی 

2706