2752
2734
عنوان

نیه چای شیرین اولموسوز؟!

208 بازدید | 49 پست

تورکی دیرم کی اوبیری لر بیلمیه نمنه دیرم 

خواهشا ترجمه المین سیزده😒

طرف فرق المیر هانسی قوم اولا 

پیس دا اوسا یاخچی دیر

ولی بیزلر؟ 

هه تورک لر تعصبی دیلر 

هه چتین توتولار

نعه پیس دیسیز؟! نوسون یانی؟!

هامی دور بیربیرین دالیندا تعریف الی 

بیزلر پیس دیوخ 

نچون اخی؟!

گوتارین دا

2731

ساده یوک باجی

طرف قشنک اوز قومین تعریفلیر پس دا اوسا دمیر ک آداری خراب اولمیا

خدایا «حیات» ما رو چنان قرار بده ک در « ممات»ما «مردم» اندوهگین و«هرزه‌گان»شادمان شوند.                                               وهذا یوم فرحت به آل زیاد و آل مروان!                من هموطنانی در ترکیه ،سوریه،یمن،امریکا،فلسطین،عراق ،فرانسه ،لبنان و... دارم و بیگانگانی در شهرهای ایرانم                                      💔همین قدر تلخ💔.                              
بسدی دا

سسلمه

خدایا «حیات» ما رو چنان قرار بده ک در « ممات»ما «مردم» اندوهگین و«هرزه‌گان»شادمان شوند.                                               وهذا یوم فرحت به آل زیاد و آل مروان!                من هموطنانی در ترکیه ،سوریه،یمن،امریکا،فلسطین،عراق ،فرانسه ،لبنان و... دارم و بیگانگانی در شهرهای ایرانم                                      💔همین قدر تلخ💔.                              
بیلمیرم تورک جماعتین نیه بیبله پوخ یینی وار دا

اوزوموز ده بیر بیرمیزین دالیندا دویروک

تا بیر نفر دیر تورکلر فلان دیلار بیز آتیلیریخ وسطه کی هه بیز فلانیک بیساریک 

ساده یوک باجی طرف قشنک اوز قومین تعریفلیر پس دا اوسا دمیر ک آداری خراب اولمیا

هه دا به جانیم

الان تورک آدی گلنده هامینین زهلسی گدی

ولی کورد ادی گلنده؟!

هامی تعریف الی 

بیز اوزموز هر نعی خاراب الیوخ 

بیر بیرمیزین دالیندا دیروخ

هه دا به جانیم الان تورک آدی گلنده هامینین زهلسی گدی ولی کورد ادی گلنده؟! هامی تعریف الی  ب ...

آکا او کوردلرآلله ببیلیر نه پیس ویژگی وارلاری هانی ده بیلیر آما بیرزات الییپلر الان هانی اولاری عالی گورولر

اوزوموز ده بیر بیرمیزین دالیندا دویروک تا بیر نفر دیر تورکلر فلان دیلار بیز آتیلیریخ وسطه کی هه بیز ...

لاپ نچه سین ده اوزلری قویوب اوستونه دیلر 

مثلا نوسون یانی؟!

اله بیل مدال ورجخلر 

دنن داش باشوا با اوز قومون آدی چیخیه

هش یاندا ارزش ورمزلر

کورد دن شیر تکین بیربیرلرین دالیندادیلار باجی

2706