2737
2734

همین الان توی تاپیک مشاوره (تاپیکی که خودم در 2 بهمن ایجاد کردم) ولی اینقدر کلی بود که می شد کلا به درد بقیه هم بخوره. اینجا کپی می کنم جوابمو.

عصبانیت معمولا یک راهی برای آرامش پیدا کردن هست. فرد با تخلیه ی ناگهانی خودش داد می زنه. حمله ی فیزیکی می کنه. این واقعیت داره که برای لحظاتی این جور کارها شما رو تخیله می کنه. برای چند لحظه احساس بهتری داری. ولی خب همون طور که خودت گفتی احساس بلند مدتش فقط عذاب وجدان و پیشمانی هست.

شما به عنوان بزرگ سال (مادر)  الان تحت یه فشار و استرسی هستی. من نمی دونم این چی هست؟ ممکنه توی زندگی زناشویی تفاهم نباشه. ممکنه مشکلاتی باشه که از کودکی مونده. ممکنه الان خیلی کار روی سرت ریخته. ممکنه درگیر اضطراب مزمن یا افسردی خفیف باشی. همه ی اینا ممکن هست باشه و با توجه به توضیحاتی که دادی من نمی تونم حدس بزنم چیه. اما... حتما کم کردن فشار و تنش روی خودت باعث می شه این رفتارهات کم بشه. بشین با خودت فکر کن ببین راهی هست که فشار رو روی خودت کم کنی؟ افراد نامهم رو از زندگی حذف کنی؟ بچه ی دو ساله رو مهد بگذاری؟ از کسی کمک بگیری هفته ای چند ساعت بچه رو نگه داره؟ روزی نیم ساعت پیاده روی در هوای آزاد داشته باشی. یا بری دکتر و آزمایش خون بدی آهن و ویتامین دی و غیره رو چک کنی. یا از همه بهتر بری مشاوره و سعی کنی اون مشکل ریشه ای رو پیدا کین.
این مواردی که بالا نام بردم لازم نیست همه اش رو انجام بدی. من خواستم برات بشمرم که چه طور بسته به مشکلت لازمه کارهای مختلفی بکنی. ولی نکته ی مشترک در این ها یک چیز هست. 

باید فشار و تنش رو روی خودت کم کنی

نکته ی دوم > در خلوت خودت یک کاغذ و قلم بردار. یه لیست از کارهایی بنویس که در اوج عصبانیت می تونی انجام بدی. کافیه حدود 60 ثانیه طول بکشه. مثال می زنم. یه بالش مشخص گوشه ی یه اتاق مشخص داری. می ری اونجا 10 تا ضربه به بالش می بزنی. بینشون نفس می کشی و میایی بیرون. یک لیوان بزرگ و مخصوص کنار آشپزخونه می گذاری. اون رو پر می کنی و تا آخر سر می کشی. یا می ری توی دستشویی. 5 بار مشتت رو آب می کنی و می زنی به صورتت.

این ها راه هایی هست که برای خودت حدود یک دقیقه زمان می خری. هدف این هست که به جای اینکه از کتک زدن بچه آرامش بگیری اون حرارت اولیه رو اینطور از خودت بگیری. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نکته ی سوم > بیا اینجا یا برای خودت بنویس چه رفتارهایی از بچه هست که شما رو عصبانی می کنه؟ دوست داری کدوم رفتارش به چه رفتاری تبدیل بشه. بعد توی ذهن خودت حالتی رو تصور کن که رفتار درست رو انجام می دی. مثلا بچه زده یه لیوان رو شکسته. بشین با خودت تصور کن عصبانی نیستی و آرامی. چه کار می کنی؟ چی می گی؟ حتما کاغذ و قلم بردار. به این مسایل فکر کن. بنویس. به حالت خوب مسایل فکر کن. حتی اگر قادر به اجراش نیستی. اینجا تاپیک بزن و درموردش با بقیه حرف بزن. ولی به رفتار درست فکر کن. 

2742

عاااااالی بود

مرسی

یه مادر داری که نفس میکشه؟؟ خوشبختی و خودت بی خبری حسودیم میشه🥲 به همههههه ی اونایی که مامان دارن و تو بغلش🫂 اروم میشن..🥲. مادر ای زیبا ترین شعر خدا..... روحت شاد😔

ببخشید شما مشاور کودکی؟ میشه بگی من چیکار کنم مشکل دختر ۶ سالم حل بشه بهم وابسته است و همش میترسه من بمیرم حتی گریه هم میکنه بابتش 

قلبــيمـين قـوّتي سن سخـــتي دوران دا آتا مـنه ناجي سنيدون قورخولي طوفان دا آتا يـخـلان وقـته اليمدن دوتوب آرام ايلــدون گرچه من ناقصيديم گوش به فرمان دا آتا
2740

من روش خوبی پیدا کردم امیدوارم بتونیم ادامه بدیم ...

جریمه میکنم بجای تنبیه ...مسولیت گردنشون میندازمذ.مثلا ظرفای امشب باید تو جمع کنی ..یا اینکه این خریدم( که سوپر مارکت بغل دستمون )باید تو انجام بدی ..خیلی چیزای دیگه 

یا اینکه مثلا امروز گوشی نمیدم ..

حالا کار خوبم بکنن تشویقم میدم مثلا فقط کارتونی که اون بخواد میزارم ..

من دوتا بچه دارم همش جنگ دعواست

مهربون برای نیتم یه صلوات میفرستی 🙏🏻❤️

حالا از بین این چهارتا نکته که گفتم اولی از همه مهم تره!! یعنی نکته ی اول ریشه ی مشکل رو از  بین می بره. 

نکات بعدی هم مهمه. ولی باید آگاه باشی که وقتی جایی از بدنت چرک کرده مسکن می تونه کمک کنه ولی راهکار اصلی آنتی بیوتیک هست که ریشه ی چرک رو خشک کنه. پس نکته ی اول رسیدگی ریشه ای به مساله است. 

نکته ی چهارم  > یه کتاب معرفی میکنم حتما تهیه کن و بخون. بهت کمک می کنه. اسم کتاب اینه  ...

عزیز م من بشدت بچه ام وابستع بچه ها شده باعث میشن هربار اعصابم بهم بریزه داره بشدت بی تربیت میشع میخوام رابطشو قطع کنم کلا ب جاش با چیزا ی دیگه سرگرمش کنم اشکال نداره

من روش خوبی پیدا کردم امیدوارم بتونیم ادامه بدیم ... جریمه میکنم بجای تنبیه ...مسولیت گردنشون میندا ...

من خیلی ناراختم این روزا پسرم داره کل شق میشه و ی حرفی صدبار بهش میزنیم زیاد گوش نمیده حس میکنم خیلی هاش مال دوستاش هست

من روش خوبی پیدا کردم امیدوارم بتونیم ادامه بدیم ... جریمه میکنم بجای تنبیه ...مسولیت گردنشون میندا ...

عالی.. فکر کردن به این مساله از قبل خیلی کمک می کنه. خیلی راه خوبی هست. بچه باید نتیجه ی طبیعی کار خودش رو ببینه. به خصوص بچه هایی که سنشون بالاتر هستند خیلی خوب می تونند محرومیت یا قانون رو به عنوان تنبیه بپذیرند.
مثال هات خیلی خوب بود.
برای بچه ی سن کمتر  چه کار می کردی؟ راهکاری داری؟ 

2706