2733
2734

۴-خیارشور و ترشی خودم درست میکردم که الان خیلی مصرف نمیکنیم درست نمیکنم زیاد بخاطر سردی بدنم.
۵-اکثر خریدام از فروشگاه و عمده فروشیه و چیزای تاریخدارو برای ۶ماه تا یکسال میگیرم به خاطرهمینم وقتی همسرم بیکار بود فقط خرج تره بار و مدرسه دخترم داشتیم.
۶- غذاییم تو یخچال باشه سعی میکنم تا خورده نشده جدید درست نکنم مگه اینکه همسرم دوست نداشته باشه برای اون فقط جدید یا تبدیل به غذای جدید میشه😉
۷-و اینکه ما چون خونه مون برِ خیابان هست و نزدیک چهارراه ۴تا سوپری و یدونه ماستبندی و سه تا میوه فروشی نزدیک خونه مونه ولی مننن برعکس بقیه دوستامو وهمسایه ها پیش هیچ کدوم حساب دفتری ندارم چون خریدام از بازار روز و فروشگاهه تنها چیزایی که از سوپر میخرم اونم در هفته شاید یکی دوبار باشه بستنی برای دخترم یا تخم مرغ اگه ناهار  نداشته باشیم.😄😊

۸-کیک و فلافل و پیتزا برای دخترم خونه درست میکنم غذای بیرون زیاد نمیریم یعنی نمیرسیم به هزینه ش

دیگه اینکه من خودآموز خیاطی یاد گرفتم برای خودم و دخترم میدوزم با اینکه دستم کنده و خیلی تنبلم ولی خیلی به هزینه ها کمک کرده حتی تیشرت برای همسرم میدوزم.
مشتری هم دارم اگه قبول کنم ولی بخاطر افسردگیم و کمردردم زیاد قبول نمیکنم.

ادامه دارد....

ولی ولی من که کلا آدم مصرف گرایی نبودم و نیستم ولی همسرم و مادرش خییییلی ولخرجن و این کارمو خیلی سختتر میکنه
و اینکه پس انداز مخفی هم دارم ولی مال چند سا قبل هست از۹۷و بعد گرونیا مشکلات توی خانواده برام پیش اومد که و همه چی هم گرون شد دیگه ول کردم پس اندازو کلا فقط به رفتن و مردن فکر میکردم(مشکلم مالی نبود)

دیگه جونم براتون بگه که من مدیریت میکردم ولی اینکه اونو واسه خودم پس انداز کنم نه...
الان ولی میخام دوباره شروع کنم با کمک شماها راستی من میام میخونم ولی متاسفانه عملگرا نیستم چنتا مورد پس انداز داشتم که نقد توی کشو بود تبدیل نکردم هی دست دست کردم اهمال کارم کلا.که هی پارچه خریدم کم شدن...

معصومه جون من ورودی و خرجای ضروریمو میگم شما مهربونی کن برام یه برنامه خوب بچین لطفا😘🙏

همسرم ماهی ۱۶حقوق داره که هفتگی بهش میدن هفته ای ۴تومن جمعه ها.

ماهی ۶تومن قرعه داریم که این ماه۲۵م مال من میشه.
ماه بعد خرداد آخریشه

مرغ که از محل کار همسرم میاد نمیخرم 
گوشتم چرخ کرده زیاد مصرف ندارم مرغ چرخ میکنم برای کباب تابه ای و کتلت.
گوشت دقیق نمیدونم چون تاریخ دقیق برای خرید نمیرم فکر کنم ماهی دو کیلو بشه، روغن و برنجم دقیق نمیدونم چون عمده میخریم نمیدونم چقدر مصرفمه،ولی برنج نهایت هفته ای سه بار بخوریم بیشتر نونی دوست داریم.
۴نفرم هستیم. 
...پیرارسال که خونه خریدیم پول یک چهارم قیمتش رو از داداشم گرفتم و زبونی بین خودمون گفتیم تو در یک چهارم خونه شریکی،و کل طلاها خودمو فروختم حتی اونایی که مال مجردیم بود.الان امسال انشاالله میخوام پس انداز کنم ریز ریز طلا بخرم که بشه تا یکی دوسال سهم برادرم بخرم.
و اینکه امسال یه کلاسی قصد دارم شرکت کنم که ۱۳تا۱۴هزینه اونه،یه تشک تخت برای دختر بخرم حدودا ۵تومن،گوشیمم خیلی داغونه و اینکه این چندسال که حالم خوب نبود رخت و لباس درست درمون نگرفتم مخصوصا بیرونی خیلی نیاز دارم،هزینه چکاب و آزمایش امسال هر سه تامون،یه کراتین و میکرو ابرو هم اگر بشه انجام بدم.دیگه شما ببینید کجای کارم اشتباهه..
و راستی خیلی خرید هیجانی دارم نمیتونم 
کنترل کنم😔☹️

دیگه این شرح حال من بود عزیزان... 
معصومه جون قربون دستت🙏🙏💚❤
لطفا  برام برنامه  بنویس 

@masumehjoon

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بازار فروشش هم خیلی مهمه چیزی باید بخریم که نقد شوندگی بالایی داشته باشه طلا و سکه نقد شوندگی خیلی ...

سلام گلم خوبی

هخواستم راهنماییم کنی

من حقوقم 10 تومنه ...  3500 کمک همسرم میکنم تو قسط وامش

5 تومنشو پس انداز میکنم

500 هم قرعه دارم باید بدم کلا حساب کردم در ماه برام 1 میلیون میمونه البته نیاز خاصی ندارم بهش هاا فوقش برا خرید شخصی خودم و اینکه جیبم خالی نموونه

بنظرت کافیه؟

و این 5 تومن رو چقدر بشه برام باهاش طلا بخرم؟

طلا بخرم یا پارسیان؟

خوشحال میشم کمکم کنی

بازار فروشش هم خیلی مهمه چیزی باید بخریم که نقد شوندگی بالایی داشته باشه طلا و سکه نقد شوندگی خیلی ...

نقد که میشه راحت.

جمله رو کامل خوندی عزیزم گفتم خودتون تحقیق کنید و اینکه درصد کمی از پول بخرید.نگفتم طلا و سکه نخرید.در حد پیشنهاد بود 

ولی ولی من که کلا آدم مصرف گرایی نبودم و نیستم ولی همسرم و مادرش خییییلی ولخرجن و این کارمو خیلی سخت ...

@masumehjoon   معصومه جون عزیزم سه تا پست پشت سر هم گذاشتم لطفا رسیدگی بفرمایید بانوو 😘😘🙏🙏🙏🙈🙈🙈

بله منم به شخصه نظرمه اپم لااقل باید مبلغی که خورده حساب کنه.... سال قبل یک عروسی داشتیم.... دخترخال ...

بعضی ها فکر میکنن خیلی زرنگن

اگر برفرض جایی میرن که اندازه جیبشون نیست یا به هر دلیلی نمیخوان به اندازه هزینه میزبان، کادو بدن بهتره اصلا نرن

اگر نه اخرش میشن مثل عروسی پسرعموی من که کلی ادم اومدن شام خوردن اخرش فکر نکنم برا عموم بیشتر از 20 30 میلیون جمع شد. همینم نصف بیشترش رو فامیل های خیلی نزدیک دادن. دورترها که هیچی

بسکه در تمام سالها مثل همین اشنای شما رفتار کردن

هرجا خوردن بود عمو و زن عموی من بودن. اما برای پس دادن یک دعوایی راه مینداختن سر کوچکترین بهانه که دعوت نکنن

یا 10 تا ادم اومدن برای عروسی خواهر من سال 96، 200 هزار تومن دادن

خب برا بقیه عروسی هام همینطوری بودن. یا کارت پول خالی میدادن. 

***عزیزانم لطفا در تاپیک های ختم و حاجت روایی ها تگم کنید. یک دنیا سپاس برای مهربانی شما ***
نقد که میشه راحت. جمله رو کامل خوندی عزیزم گفتم خودتون تحقیق کنید و اینکه درصد کمی از پول بخرید.نگف ...

منم  خیلی وقته شنیدم حتی یکی از تحلیلگرا هم سایت فروش داشت و میگفت خودمون میخریم ازتون.اما باز نتونستم خودمو قانع کنم یکمی بخرم

من باید خوب میشدم،روانشناس روانی شد🖤
نقد که میشه راحت. جمله رو کامل خوندی عزیزم گفتم خودتون تحقیق کنید و اینکه درصد کمی از پول بخرید.نگف ...

عزیزم نقد میشه ولی چجوری و کی هم مهمه گلم

ببخشید به شما بر خورد ظاهرا ولی 

من لازم دونستم نتیجه تحقیق خودمو بگم و نتونستم از کامنت شما ساده رد بشم. اینم نظر من بود فکر نکنم سبب ناراحتی بشه

منم  خیلی وقته شنیدم حتی یکی از تحلیلگرا هم سایت فروش داشت و میگفت خودمون میخریم ازتون.اما باز ...

منم اولین بار پارسال شنیدم ولی بقول شما آدم انگار راضی نمیشه غیر طلا فلز دیگه بگیره🤣

البته پارسال جو گیر شدم ۳۱ گرم از دی جی گرفتم.رقمی نشد ولی گفتم نگه دارم ببینم چی میشه.

عزیزم نقد میشه ولی چجوری و کی هم مهمه گلم ببخشید به شما بر خورد ظاهرا ولی  من لازم دونستم نتی ...

چرا باید بمن بربخوره؟مگه قراره هر کی هرچی گفت بقیه اجرا کنند .فقط بهتون گفتم درحد نظر بود و اینکه برای نقدش من پرسیدم راحت می‌خرن و مالیات بهش تعلق نمیگیره و موقع فروش خیییلی جزئی پایین‌تر برمیدارند.

هر چی خیره برای همه پیش بیاد..

راستی بچه ها در زمینه صرفه جویی اتفاق جالبی هم افتاد .... عروسی خواهر زاده م رو قرار شد قاطی برگزار ...

گلم یک عبا عربی رنگ روشن تهیه کن برای مجالس مختلط. مدل های کار شده اش خیلی شیکه

اگه هم خیاطی بلدی اموزشش در گوگل هست و اونقدرا سخت نیست دوختنش

اگر هم نه خیاطی بلدی و نه میخوای هزینه بالا برای خرید کنی

مدل های شیکی رو انتخاب کن و ببر پیش خیاط های معروف در محله های متوسط و پایین شهرتون با قیمت خوب میدوزن.

تا چند سال هم یک لباس شیک مجلسی پوشیده داری

***عزیزانم لطفا در تاپیک های ختم و حاجت روایی ها تگم کنید. یک دنیا سپاس برای مهربانی شما ***
2706