2733
2739
عنوان

تیزهوشان

| مشاهده متن کامل بحث + 45769 بازدید | 60 پست

خواهر زاده من هم راهنمایی هم دبیرستان تیزهوشان بود خیلی دختر شاد سرزنده اهل کوهنوردی اصلا افسرده نبود دانشگاهم شریف قبول شد الانم یک ساله که از یه دانشگاه خوب تو امریکا پذیرش گرفته رفته به نظرم آینده ش بیمه شد 

عشقم پسرم😘😘😘

من فرزانگان بودم دبيرستان البته پيش رفتم ١مدرسه خيلي بدتر از فرزانگان خيلي بدترررررر

راهنماييم نمونه دولتي خيليم شر و شاد بوديم هميشه اصلا افسرده نبوديم نه من نه دوستام😁 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من به هيچ عنوان قبول ندارم بچه اي كه ذاتش تيز هوشه نه زرنگ ها زرنگو تيز هوش فرق دارن بره تو تبزهوشان به مشكل بخوره 

الان دختر عمم زرنگه هزارتا كلاس ميره كلي كلاس تيزهوشان ميره كه قبول شه 

معلومه كه قبول بشه به جايي نميرسه چون زرنگه نه تيزهوش 

من به غمگين ترين حالت ممكن شادم  تو به آشوب دلم ثانيه اي فكر نكن
2728

به نظرم بستگی به خود اون فردو اطرافیانش داره که چه روحیه ای دارن بیشتر فشار خانواده اذیت میکنه تا مدرسه 

درمورد اون خانم هایی هم که میگن کسی که تیزهوشان قبول میشه واذیت نمیشه تیزهوشه بقیه به زور کلاس خصوصی وتقویتی قبول شدن، تیزهوشی رو قبول شدن تو یه ازمون وکاغذ ثابت نمیکنه که خیلی ها هم جدی نمی گیرنش 

کلا فشار روانی تو مدارس خاص بیشتره از طرفی درس خوندن تو این مدارس همونجور که اینجاهم میبینید باعث میشه بعضی ها به اشتباه فکرکنند اینده فرزندشون تضمین میشه که فشار روانی زیادی رو خیلی از بچه ها میاره

من شخصا به خاطرتجربیاتم موافق نیستم، اگر در اینده فرزندم کوچیکترین فشار روانی از جانب مدرسه بهش بیاد مدرسشو عوض میکنم

لطفا افراد زیر ۲۰ سال جواب تاپیک های من رو ندن اطلاعات شما به درد من نمی خوره
2740

بچه باید جایی درس بخونه که آرامش داشته باشه سطح مالی و هوشیشون در یه سطح باشه چون این تفاوتا اذیت میکنه مدارس تیزهوشان اغلب بچه های مرفه هستن که بغل مدرسه کلاس خصوص های ده پونزده میلیونی میرن اینا رو هم در نظر داشته باش

خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد --- خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

من دانش آموز مدرسه نمونه دولتی ناحیه دو مشهدم. مدارس تیزهوشان از نظر درسی بهترن و تحصیل تو مدارس تیزهوشان فرصت بسیار طلایی برای هرکس میتونه باشه. راجب افسردگی و سرخوردگی من هم وقتی تازه مدرسه نمونه قبول شدم خیلی راجبش شنیدم و کسایی بودن که میگفتن نرو اما فضای اینگونه مدارس واقعا فضای سالم و شادیه چیزی که در بعضی مدارس عادی و غیرانتفاعی وجود نداره مدارسی مثل امیدوار و امام رضا که بچه ها رو به زور تست و کلاس تو آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه قبول میکنن فایده نداره این بچه ها دچار افسردگی میشن چون دیگه تو این مدارس با همه بچه ها در یک سطح کار میشه اما اونا برای اینکه به بچه های دیگه برسن مجبورن بیشتر کار کنن و گاهی عدم کسب موفقیت در برابر بچه های دیگه ممکنه سرخورده شون کنه اما در کل این مدارس یک فرصت طلایی برای دانش آموزانشون فراهم میکنن و چون تموم بچه ها باهوش و تقریبا در یک سطحن و بیشتر اوقات حتی طرز فکر و خواسته هاشون هم یکیه واقعا عالیه و کمک میکنه به بچه ها و این اعتماد به نفس رو به بچه ها میده که میتونن موفق باشن و آینده شون رو بسازن. سیستم آموزشی ما بده و نباید این طوری باشه اما اگه ما وقتی انداختنمون تو دریا دست و پا نزنیم و شنا نکنیم غرق میشیم. پس اگه فرزندتون تو این مدارس قبول شد فرصت طلایی که براش پیش اومده نابود نکنید...

عزیزم من خودم سال اول دبیرستانمو تیزهوشان خوندم.ب شدت بده.افسرده شدم.درسام ضعیف تر شد.چون معلما فک م ...

من خودم تیزهوشان درس میخونم به نظرم این طور که میگید هم نیست.درسته قبول دارم که بعضی از معلم ها انتظارات بیش از حدی دارند ولی به نظرم برای دوره دوم اشکالی نداره چون به هر حال کسی که بخواد توی کنکور رتبه ی خوبی بیاره باید خیلی تلاش کنه ولی به نظرم دوره اول رو بهتره تیزهوشان نرن چون تا زمان کنکور ممکنه خسته بشن

امیدوارم خدا جوری تو خوش بختی غرقتون کنه ....که هیج راه نجاتی نداشته باشین😁عاشق رمان های تاریخیم مثل سرابی در مه(که اگه سرچش کنید میتونید رایگان بخونید) و سه جلدی سرگذشت آب و آتش نوشته بهار برادران(میتونید از طاقچه و کتابراه بخرید)

من دخترم پارسال تیزهوشان قبول شد . ازاونجا که شنیده بودم خیلی سختگیرانه اس و بچه افسرده میشه  خودم راضی نشدم که بره ولی با اصرار خودش رفت برخلاف تمام چیزهایی که شنیده بودم اصلا افسرده نشد وقتی باهاش صحبت میکنم خودش میگه که اون هایی که با انجام کلی تمرینات و اصرار والدین و نمی دونم چی چی و چی اومدن اون ها راه راه دارن افسرده میشن و نمره هاشون خیلی پایینه ولی بعضی هامون که اصرار نشده و خودمون به میل خودمون اومدین این مدرسه  اصلا ناراحت و استرابی نمی شیم و تازه روحیه و شرایط زندگی هر نفر فرق داره 

به نام خدا

سلام.من یکی از دوستانم مدرسه تیزهوشان میره و میگه که:

از لحاظ درسی خیلی بهتر از مدارس عادی هستش و معلم هاشون هم بهتر از مدارس عادی درس میدهند و معلم هاشون ممکنه مرد یا زن باشه.و همچنین در ابتدا اخلاق و ادب و بعد روی درس ها نظارت میشه.همچنین این مدارس به کشف استعداد های هر دانش اموزی کمک میکنه.همچنین دوستم میگه که برای نمره 17 باید بری دفتر البته خیلی به هوش اون فرد نظارت و توجه میشه.همچنین بعضی از این مدارس تیزهوشان کلاس برنامه نویسی هم دارند.همچنین این مدارس امکاناتی مثل کارگاه ، آزمایشگاه و کتابخانه هستش که خیلی خوبه چون دانش اموز باید کاری رو که کتاب گفته رو انجام بده تا به صورت کامل مفهوم درس رو بفهمه.همچنین دوستم که کلاس هشتم تیزهوشان هستش میتونه به راحتی سوالات کلاس دهم مدارس عادی رو جواب بده.البته شاید کمی شهریه اش بالا باشه ولی واقعا می ارزه.البته هر جور که خودت صلاح میدونی.

التماس دعا

یا علی

2706