2752
2734
عنوان

هزینه های عروسی به عهده ی داماده یا پدر مادرش؟

| مشاهده متن کامل بحث + 671 بازدید | 69 پست

عزیزم  بستگی ب جیب شوهرت داره اگه وضعش توپ باشه ک همسرت میده 

مثلا مال منو همه چیمو پدر شوهرم خرید سرویس طلاهامو و ی قطعه زمین و ی باغ خرید داد همسرم واسه پس اندازش 

اجاره تالار و میوه شیرینیشم ک باز پدر شوهرم میده 

موند اجاره لباس عروس و ارایشگاه ک اونم شاید نصف نصف بدن با همسرم 

وضع پدر شوهرمم توپ نیست معمولی رو ب پایینه ک وام بر میداشت و مراسمامو طلاهامو خرید 

به نظر من کسی ک داره باید واسه بچش خرج کنه میخاد واسه سر قبرش پدر شوهرت ؟

من شوهرم یتیم بود خودش گرفت عروسی رو مادر پدر من جدا برای من عروسی گرفتن 

عقدمونم شوهرم خودش تو خونه داداشش عقد گرفت کلی هم خرج کرد شامم داد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

برای عروسی ما پدر شوهرم و مادر شوهرم کادو ندادن ، گفتن نداریم فعلا ، هیچی ندادن ، خواهر شوهرمم که ازدواج کرده یه هل پوچ بهمون نداد . برادر شوهرمم هیچی 

ولی پول آرایشگاه و لباساشونو از شوهرم گرفتن 

گفتن اگه پول آرایشگاه ندی لباس نخرید ما نمیاییم 

بعد گفتن رسم اینکه میریم خونه عروس جهازشو ببینیم یه چیز کوچیک برداریم 

خواهر شوهرم چایی ساز برداشت مادر شوهرم سرخ کن .

پس هم ندادن گفتن برای خوش یمن بودنش برمی‌داریم .

شوهرمم فرداش رفت عین همونجا رو برام خرید چون جهازم بود بابام خرید بود خیلی ناراحت شدم 

همه ی ما انسانها از یک مادر متولد شده ایم 🌱

بابات خودش زن میگرفت خب🤣🤣🤣

همون خونه‌ای که بهتون میدن کلاتونو بندازید هوا. دستشونم درد نکنه.

به نظر من داداش شما زیادی لوس بوده وگرنه کار درست را خانواده شوهرت میکنن. وظیفشون در حد همین خونس دیگه بقیه ش با خودتونه. شما هم اشتباه کردی عقد به اون سنگینی گرفتی.

دلم برای بابات سوخت اون از داداشت این از شما😥

حقیقت آیینه‌ای بود که از آسمان به زمین افتاد و شکست، هر کس تکه‌ایی از آن را برداشت خود را در آن دید، گمان کرد حقیقت نزد اوست، حال آنکه حقیقت نزد همگان است.
2731

ماهم هزینه کل عروسی رو شوهرم داد، ما عروسی هامون خیلی زیاد پر جمعیته حدود 1000نفر دعوتی داشتیم، شوهرم تک پسره و باباش وضع مالی نسبتا خوبی داره ولی هیییییییچ خرجی نکردن برای پسرشون فقط ی دونه النگو ب من دادن و چهار ملیون ب شوهرم همین و همین هیشه هم میگن ما خیلی برای پسرمون زحمت کشیدیم........ 

والا پدرومادرای ماهم خیلی کمک کردن پدرم خونه داد ب نامم زد پدرشوهرم ماشین خرید و پول رهن مغازه بهمون داد عروسی هم کل هزینشو خودش داد حتی هزینه گل آرایی ماشینم باخودش بود.هنوزم ک هنوزه هر دو خانواده کمکمون میکنن ولی خب من و شوهرم هردو تک فرزندیم و فک میکنم بی تاثیر نباشه‌‌

خدایا در هر لحظه و مکان شکرت❤
برای عروسی ما پدر شوهرم و مادر شوهرم کادو ندادن ، گفتن نداریم فعلا ، هیچی ندادن ، خواهر شوهرمم که از ...

اینا را از کجا تور کردی🤣🤣🤣

خوش یمن😡

میزدی له شون میکردی میگفتی دیدید چقدر میمنت داشت وسایلم😃🤠

حقیقت آیینه‌ای بود که از آسمان به زمین افتاد و شکست، هر کس تکه‌ایی از آن را برداشت خود را در آن دید، گمان کرد حقیقت نزد اوست، حال آنکه حقیقت نزد همگان است.

برعهده داماد هست

اینکه پدری تمام تعهدات پسرش رو قبول کنه رو واقعیتش من خودم نه اصلا می پسندم و نه هیچوقت حاضر بودم با چنین پسری ازدواج کنم

سخته به چنین پسری تکیه کردن

در ازدواج برادرتون نقش ایشون به عنوان کسی که قراره زندگی تشکیل بده انگار فقط پای سفره عقد نشستن بوده!!

برعهده داماد هست اینکه پدری تمام تعهدات پسرش رو قبول کنه رو واقعیتش من خودم نه اصلا می پسندم و نه ه ...

کآش بابای من داشت به داداشم میداد 

الان تو این وضعیت اقتصادی اگه خانواده ها کمک نکنن ک هیچ پسری زن نمیگرفت ی کم بسنج داری چی میگی 

برعهده داماد هست اینکه پدری تمام تعهدات پسرش رو قبول کنه رو واقعیتش من خودم نه اصلا می پسندم و نه ه ...

اخه انقد هزینه ها بالاست ک نمیشه همه ب عهده پسر باشه.ی جووم ۲۷ ۲۸ساله مگه چقد از خودش میتونه پس انداز داشته باشه.الان یجوری شده دو خانواده باید حماین کنن وگرنه هیچ جوره پیش نمیره

خدایا در هر لحظه و مکان شکرت❤

حرفتون مسخرس.تو خودت کار کنی پس انداز کنی بعد بچت بخواد عروسی کنه.میشینی دست رو دست میزاری بره وام بگیره قرض کنه عیدی ببره،عروسی بگیره،خونه بگیره،تالار بگیره؟یا پا ب پاش کمکش میکنی؟اون پولو برای کجا نگهداشتی؟ب نظر من وظیفه پدرمادره.اول زندگی کمک میکنن بعدشم زندگی ب اندازه کافی سخت هست ک شب و روز بدوئن. 

چحور با وضع معمولی رو ب پایین زمینو باغ خرید داد بهتون؟چقد شد باغ؟

موقعی ک با همسرم رل بودیم  من قبول نکردم برم طبقه بالاشون  زندگی کنم   واسه همون اونام دیگه طبقه بالاشونو نساختن و  پدر شوهرم باغ از قبل داشت ک 10منشو داد بهش گفت ت اینده بفروش و خونه بخر 

زمینم وام ازدواج همسرم و منو خربد خودش قسطاشو میده و ی زمین منظورم فیش از قطعه های شهرداری خرید س سال پیش ک الان شدن قعطه زمین  قیمتاشون بالا رفته 

داد ب همسرم گفت روی باغ میزاری چند سال دیگه و ی خونه میخری واس خودتون 

فقط برکت زندگی بابات چجوری با حقوق معلمی اینهمه ساپورت میکنه ایول بهش

چون همیشه از خودش گذشته دورش بگردم .

خیلی دلم براش میسوزهه . فعلا دانشجوام دوس دارم زودتر برم سر کار براش جبران کنم 

2706