2737
2734
کسی که نمیتونه ی عروسی بگیره غلط میکنه زن بگیره . فردا پسفردا چجور میخاد خرج پوشک بچشو بده ؟ اونجام ...

حرف غیر منطقی نرن پول پوشک کجا و پول عروسی کجا

گوزو ب شقیقه ربط ندید لطفا خانواده باید تا اخر ادمو حمایت کنه چون بچشه جیگر گوششه چطور با وجود پول داشتن بشینی نگاه کنی بت آلاخون والاخون بشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پدر و مـادرهاعـم تا یک جایی مسئولیت دارنـد.قرار نیسـت که تا پـای گور هـر چیزی که دارنـد و ندارنـد رو ...

پدرو مادر تا جوون دارن باید جونشون برا فرزنداش دربرع همچنین فرزندان عصای دست پیری پدرمادربشن

عزیزم دارن و خرج نمیکنن و دوساله تو عقد موندیم فقط ۱۰۰ میلیون پس انداز کردیم چون هر روز ی مراسمشونه ...

اگه داشته باشن و سختی بچشونو ببینن این دیگه دل سنگ میخواد 

من دوتا پسر دارم خودم بهترین زندگی رو میکنم در کنارش از الان به فکر کار اینده شون هستم 

یه مغازه خریدم یکی دیگه هم دارم پولشو جور میکنم بخرم ک حداقل چیزی ک ازم برمیاد کارشون تامین باشه مغازه داشته باشن شغلی برا خودشون جور کنن اگه بیشتر عمر کردم ایشالا بتونم خونه هم بگیرم براشون 

ولی اگه نداشته باشم دیگه چیزی ک برمیادو انجام میدم 

مثلا من خودم در ماه حقوق دارم هرچندماه یه تیکه طلای سنگین میگیرم میزارم ک فردا زن گرفتن اونارو بدن به سلیقه زنشون سرویس و حلقه و نشون بگیرن

2731
نه خانومای نی نی سایت خیلی عجیبن مثلا میگن خانواده داماد هیچ مسعولیت و هیچ خرجی نباید بکنن برا عروس ...

کمک خانواده ها صرفـا لطف هست عزیزم نه وظیفه. 

هیچ اجبـاری هم نیست ک کمک بکننـد. 

اگر دامـاد هم نمی تونه ب تنهـایی از عهده ی خرج و مخارج بر بیـاد روی چ حسابـی زن گرفته؟! 

اگه داشته باشن و سختی بچشونو ببینن این دیگه دل سنگ میخواد  من دوتا پسر دارم خودم بهترین زندگی ...

احسنت به شما مام نمیگیم خانواده تمام خرجمونو بدن فقط میگیم کامل خودشونو نکشن کنار دو تا النگو خریده بود از دختراش قایم میکرد ب دختراش نمیگعت که النگو خریدم

والا به نظرم جای طلبکاری و‌توقع ، بهتره دست از تشریفات و ادا اطوار برداریم

هر کی با هر توان مالی با حداقل ها زندگی شو شروع کنه

نتونست ، ازدواج نکنه

پدر مادر ممکنه کمک کنند ولی هر کمکی بدنبالش حق دخالت و اظهار نظر هم داره 

اینو در نظر بگی ید 

پدرو مادر دامادی که خونه و وسایل و جشن و طلا می گیره زبونشم نیم متر بلنده

و خدا برای من کافیست.....
2740
کمک خانواده ها صرفـا لطف هست عزیزم نه وظیفه.  هیچ اجبـاری هم نیست ک کمک بکننـد.  اگر دام ...

ینی میگی تو این گرونی و تورم و رکود اقتصادی هر جون باید هم عروسی به تنهایی بگیره هم طلاا هم ماشین شما پرتوقع هستید و از شوهر انتظار غول چراغ جادو دارید نه من

احسنت به شما مام نمیگیم خانواده تمام خرجمونو بدن فقط میگیم کامل خودشونو نکشن کنار دو تا النگو خریده ...

من خودم عروسم ،خودمونم عروس داریم جز هزینه خونه و ماشین ک با پسرا بود طلا و رسم و رسومات خانواده ها انجام دادن اونم هیچ اجباری نبود 

ولی اینکه میگید از دختراش قایم کرده یعنی اونا دلشون نمیخواد برادرشون سربلند باشه پیش خانواده همسرش 

قشنگ یادمه قضیه برای ۸ سال پیشه پدرم ۱ تومن داد برای شب یلدا واس زن داداشم خرید کنیم هدیه خوراکی اینا ک جدا گرفته بود 

منو خواهرم رفتیم طلا فروشی ۱۰۰ رو انداختیم النگو گرفتیم پدرم گفت همونو دلار میکردید گفتیم ن پیش فامیلاش سر بلند باشه 

منم ۱۲ سال پیش ازدواج کردم خانواده شوهرم نداشتن ولی از هیچی دریغ نکردن کار مثبتشون این بود تا کار شوهرم جور بشه بیمه مارو میدادن طلاهم ۳ تا النگو و ۲ تا انگشتر و یه سرویس برام گرفتن درسته اون زمان ارزونی بود ولی اوناهم دستشون نبود

ینی میگی تو این گرونی و تورم و رکود اقتصادی هر جون باید هم عروسی به تنهایی بگیره هم طلاا هم ماشین شم ...

ولی من میدونم تو‌منظورت چیه بالاخره پدر مادرم یه وظایفی دارن همونجور که پدرامون برا جهیزیه سختی کشیدن پدر مادر پسر هم یه تکونی به خودشون باید بدن ،مادرشوهر من ای کاش هیچی نمیداد چون بعد فهمیدم اون دستبند و گردنبند که داده بود برا عقد و عروسی از پول شوهرم خریده بود خیلی ناراحت شدم یعنی عرضه ندارن پول پس انداز کنن یا آینده نگری کنن برا عروسی پسرشون؟!

جنگل رو به فنا بود ولی درختها هنوز به تبر رای میدادند چون تبر درختان را قانع کرده بود که او هم یکی از انهاست زیرا دسته او هم از چوب بود..

😑😑😑🙄 منم مادرشوهرم اینا با وجود اینکه خیلی پولدارن هیچ کاری نکردن... کلا ۵ گرم طلا خریدن 

شوهرم خودش وام گرفت تیکه های سمت داماد رو گرفت ... باز وام گرفت برای عروسی

جالب اینه مادرشوهرم همش می‌گفت وای جوش میزنم بچم انقدر زیر بار وام و قسط رفته

🙄😒 خب تو یکم کمکش میکردی

یه جاهایی سکوت بهترین جوابِ ولی ای کاش میشد فریاد زد.....
عزیزم دارن و خرج نمیکنن و دوساله تو عقد موندیم فقط ۱۰۰ میلیون پس انداز کردیم چون هر روز ی مراسمشونه ...

اینکه داخل یکسال فقط ۱٠٠ میلیون پس انداز کردید کم کاری از شمـا بوده.

بعلاوه شمـا چرا ب ساز بقیه میرقصـی؟!اصلا شاید ب شما گفتنـد بـرو بیوفت داخل چاه شما میری؟! وقتی میدونیـد ندارید و داخل عقد موندید عقل کنید از خرجهــای اضافه بزنیـد. 

ب پول بقیه ام چشم نداشته باشید هر کـس هر طور بخواد پولاشـو خرج میکنه. 

ولی من میدونم تو‌منظورت چیه بالاخره پدر مادرم یه وظایفی دارن همونجور که پدرامون برا جهیزیه سختی کشید ...

اره والا

پدر مادرم دوسال زحمت کشیدن سختی کشیدن جهیزیه جور کردن برام بعد مادر شوهرم میاد میگه فشاری رو پدر مادر عروسم نیس فقط میان میشینن فشار اصلی روی ماست)درحالیکه هیچ کاری نکرده و بشار روی شوهرمه)

2706