2737
2739

سه سال مونده تا فارغ التحصیلی ام از یکی از رشته های پیراپزشکی

میخوام یه هدف بلند مدت داشته باشم

بنظرتون این مدت بخونم برای لیسانس ب پزشکی؟ 

یا کنکور سراسری؟ 

@zhestinogallery این لطفو در حقم میکنید و از آنلاین شاپ نوپام حمایت میکنید؟  هزینه تبلیغات نمیتونم بدم @zhestinogallery  در تلگرام و روبیکا و اینستا 

یه پیشنهاد دیگه اینکه اگه با مهاجرت مشکلی نداشته باشی، میتونی زبانت رو قوی کنی که بعدا برا ارشد و یا دکتری اپلای کنی

البته آزمون لیسانس به پزشکی شرط سن هم داره ک من دقیق نمیدونم

یه پیشنهاد دیگه اینکه اگه با مهاجرت مشکلی نداشته باشی، میتونی زبانت رو قوی کنی که بعدا برا ارشد و یا ...

مهاجرت رشته مامایی شنیدم خوب نیست😔

@zhestinogallery این لطفو در حقم میکنید و از آنلاین شاپ نوپام حمایت میکنید؟  هزینه تبلیغات نمیتونم بدم @zhestinogallery  در تلگرام و روبیکا و اینستا 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مهاجرت رشته مامایی شنیدم خوب نیست😔

آره سخته، اما من دیدم که رفتن حالا میتونی تحقیق کنی بعضی کشورا راحت تره 

البته یکیشون که سال 2018 رفت کانادا از طریق ویزای تحصیلی بود نه کاری و خب  رزومه خوبی هم داشت تو ارشد 

اگه روحیه کنکور نداری ک ادامه بده رشته خودتو، اما اگه واقعا هدفت کنکوره میتونی یه ترم مرخصی بگیری شانستو امتحان کنی بجای اینکه بذاری 3 سال دیگه 

هر چند پزشکی فقط ایران خوبه و مهاجرتش خیلییی سخته

انشاالله هرچی که خیره، امیدوارم بهترین اتفاقات واست رقم بخوره 

2728
آره سخته، اما من دیدم که رفتن حالا میتونی تحقیق کنی بعضی کشورا راحت تره  البته یکیشون که سال 2 ...

ممنون بابت راهنمایی و توجهت عزیزم🌸

میشه بگین اون شخصی که سال ۲۰۱۸ با کارشناسی مامایی، به کانادا مهاجرت کرد، رزومه قوی شون شامل چه مواردی میشد و چجوری بود یعنی؟ 

نمیدونم کنکور سراسری بدم یا ل ب پ

راستش من خودم با کنکور سراسری خیلی آشنا تر هستم

تا کنکور لیسانس ب پزشکی(ل ب پ) 

درباره ل ب پ خیلی اطلاعاتم  زیاد نیست ولی از طرفی میگم تا زمانی که یه مدرک لیسانس بگیرم(یعنی سه سال دیگ) 

وقت دارم که براش بخونم... 

ل ب پ خییییلی سختتر از کنکورسراسریه و من هم خیلی اشنا نیستم باهاش. فرد نخبه ای هم نیستم. 

ولی از طرفی با خودم میگم سه ساااال وقت داری براش

و از طرفی دیگه با اینکه درساش سختتر از درسای دبیرستانیه و من تسلطم رو درسای دبیرستان خیلی خیلی بیشتره(حداقل سه چهار دور خوندم شون)

ولی با خودم میگم مطالبی که برای ل ب پ باید بخونم علوم پایس خیلی کاربردی و علمی تره  و خیلی من رو از نظر بار علمی پر میکنه : ایمونولوژی - فیزیولوژی و..... خیلی کمکم میکنن. 

ولی از طرفی میترسم دیگه زیادی آرمان گرایانه بهش نگاه کنم و بقول معروف لقمه بزرگتر از دهنم بر دارم(!!! ) 

ممنون بابت راهنمایی و توجهت عزیزم🌸 میشه بگین اون شخصی که سال ۲۰۱۸ با کارشناسی مامایی، به کانادا مه ...

کنکور ليسانس به پزشکی جدای از شرط سنی همونطور که گفتی رقابتش خیلی سخت تر از کنکور مجدده ، هر چند کنکور هم هرسال قانونش عوض میشه 

خودم تجربه ای ندارم اما طبق شنیده ها حس میکنم یه ترم مرخصی بگیری و کنکور بدی خیلی راحت تر باشه نسبت به ل به پ 

در مورد اون خانوم هم بگم... ارشد مامایی از شهید بهشتی گرفت (هر چند برای مهاجرت اصلا دانشگاه مهم نیست آزاد سراسری همه در یه سطحه و فقط و فقط معدل خوب براشون مهمه).. خلاصه معدل کارشناسی و ارشدش خوب بود و یه مقاله هم نوشت، بعد که نمره آیلتسش اومد شروع کرد همزمان به استادهای مختلف و دانشگاه های مختلف ایمیل زدن،بالای 100 تا ایمیل ..در کل این مسیر اینجوریه که خیلی از استادا اصن جواب نمیدن چون سرشون شلوغه کلی دانشجو درخواست میدن. ولی ناامید نشد به هر استاد 2یا 3 بار هم ممکنه ایمیل بزنن . که تونست مصاحبه کنه و پذیرش بگیره برا مستر تغذیه (اگه اشتباه نکنم رشته رو)...کلا دو مدل بورسیه داریم یکی کمک هزینه ای که خود استاد میده به دانشجو که اینو زمانی که به استاد ایمیل میزنن میپرسن که شما فاند هم دارید یا نه برا شهریه و... ، یکی هم خود اون دولت یه مبلغ جدا بده که خب اونم برای رشته و کشورای مختلف فرق داره باید از کسایی که مهاجرت کردن بپرسی به خیلیا هم تعلق نمیگیره و سلف فاند مهاجرت کردن خیلیی سخت میشه ، الان بورسیه اونم مقطع ارشد فول فاند نیست یا خیلی کمه ... این واسه ویزای تحصیلیه که سختی های خودشم داره

در مورد ویزای کاری من در جریان نیستم که مثل پرستارا میشه رفت آلمان یا کشورای عربی یا نه... البته کشوری مثل آلمان بجای آیلتس باید زبان آلمانی رو کاملا مسلط باشن 

کنکور ليسانس به پزشکی جدای از شرط سنی همونطور که گفتی رقابتش خیلی سخت تر از کنکور مجدده ، هر چند کنک ...

البته کانادا تمکن مالی هم میخواد ینی قبل از وقت سفارت یه مبلغی باید به مدت 3 تا 6 ماه تو حساب بمونه و بعدش میتونن بردارن 

اما اون پرستار که رفت آلمان ازش تمکن مالی نخواستن 

من سعی کردم یه خلاصه ای از این مسیر رو بگم، امیدوارم که موفق باشی و به تموم آرزوهات برسی نازنینم