2737
2734
عنوان

بچه نامشروع چجوری شناسنامه داره؟

| مشاهده متن کامل بحث + 800 بازدید | 57 پست
حاجی تاریخ تولدم ۸۳  تاریخ عقد پدر و مادرم ۸۵  الان من چیم؟‌ برم شکایت از فادر ...

نه ممکنه صیغه بودن

قبل از ۵۷ هم خیلی مردای اینجوری بوده. با صیغه میرفتن سر خونه زندگیشون. شرعی بوده

نه تو آنی که همانی نه من آنم که تو دانی😁

بر اساس رای وحدت رویه سال ۷۶ پدر بیولوژیک موظف به گرفتن شناسنامه برای فرزنده.

چون داشتن نام و نام خانوادگی و وجود اسم پدر در نظام حقوقی ما هم حقه و هم تکلیف 

تا قبل از سال ۷۶ پدر می‌تونست برای فرزند نامشروع شناسنامه نگیره 

اما امروز بین فرزند مشروع و نامشروع فرقی جز در مورد ارث وجود نداره‌.

ای تو امان هر بلا ما همه در امان تو✨
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

توی فیلمم نشون داد که در هر صورت شناسنامه میدادن به اون بچه فقط توی توضیحاتش مینویسن که حاصل رابطه نامشروعه

ضمن اینکه توی فیلم به قاضی پول ندادن 

فقط اصرار داشتن قاضی توی توضیحات ننویسه که بچه شون حاصل رابطه نامشروعه

قاضی هم طبق تشخیص خودش ننوشت

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
2731
حاجی تاریخ تولدم ۸۳  تاریخ عقد پدر و مادرم ۸۵  الان من چیم؟‌ برم شکایت از فادر ...

😂😂پدر مادر منم تا بعد تولد منو خواهرم محضری نکردن صیغه نامه داشتن از کل فامیل امضا بود جز خودشون🤣

🔴آقایون به من درخواست ندن،ریپلای نکنن و تو تاپیکام نیان🔴 🇪🇭ای کاش میتوانستم کودکان را در قلبم پنهان کنم تا زمانی که جنگ ها تمام شود😓کاربری چهارم من 😶 با شماره مادرشوهرم اومدم اینبار💔خطر شناسایی توسط خواهرشوهر😂تگم کن😐تگم نکردی از ما نیستی😂تو تاپیکای عکس و جنجالی و دعوا😁مرسی میشم🥲🫂❌️از خانه قدم به دنیای بیرون بگذارید در حالی که زنانگی تان پشت در جامانده است، تا انسانی در جمع حضور یافته باشد و اندیشه و گفتار و رفتار او مورد توجه و احترام قرار بگیرد نه جلوه‌های زیبای جسم و زنانگی‌اش.(امام موسی صدر)                
وقتی پدر و مادر مشخص باشه ،یه محرمیت میخونن و به اسم اونها شناسنامه میگیرن اگه پدر مشخص نباشه، جای ...

ینی با خوندن ی صیغه از نامشروع تبدیل ب حلال زاده میشه؟!

بلند‌می‌خندید‌گویی‌پنهان‌می‌کرد‌غمی‌را‌..

پدر طبیعی براش میتونه شناسنامه بگیره

بعضی آدما مثل دندون عقلن! شاید با حذفشون یک دفعه درد زیادی رو تحمل کنی؛ اما باید حذفشون کنی و ازشون بگذری تا مجبور نباشی مدام یه درد تدریجی رو تحمل کنی...
2738
واقعا جریان چیه؟

فک کنم پدر و مادر قبلا صیغه داشتن

🇮🇷🇮🇷🇮🇷❤زندگی رو دوست دارم حتی به غلط .همیشه اینطوری خدا رو صدا میزنم: خدایا تو رو خدا . میدونی یعنی چی؟ یعنی امیدم بعد خدا هم به خداست. حالا عزیزم تو هم امیدت بعد خدا باز به خدا باشه .عشق بورز به زندگیت . تاپیک خودکشی نزن تو هنوز واسه ی مردن خیلی جوونی حتی اگه ۹۰ ساله باشی باید بازم ب خودت بگی ۳۰ سال دیگه میخوام زنده بمونم این یعنی ۱۲۰ سال .  . یکم با خودت عشق و حال کن . غم و غصه رو رها کن . ببین دل چی میگه خب بسه دیگه . میگم بسههههه دیگههههه. خب بگذریم عقبیا حال میکنن؟از خدا میخوام ک برا ۱۲۰ سال زندگی شاد بهم انگیزه و تن سالم بده . فعلا هدفی واسه ازدواج ندارم .در حال حاضر فقط با خدا قدم میزنم . دلم با خداس.من ۱۲۰ سال عمر رو به این دلیل میخوام ک راه ۱۰۰ ساله رو یه شبه طی نکنم و۱۲۰ساله طی کنم. هیچوقت رنج نکش . درد اجباریه ولی رنج اختیاری . درد یه کلمه احساسیه ولی رنج بی رحمه . درد واسه رشد لازمه . درد رو انتخاب کن . یه بنده خدا فامیلمون بود هر موقع بهش میگفتن تا ببینیم قسمت چیه میگفت بگیرید این قسمتو پاره کنین . خودتون برید دنبال زندگی . بنده خدا اعصاب نداشتا ولی راس میگفت با تقدیرت بجنگ😍
من اهل گیر دادن به غلط املایی‌ نیستم  ولی آخه چطور تونستی صیغه رو بنویسی سیقه 😂

لامصب🤣🤣

🔴آقایون به من درخواست ندن،ریپلای نکنن و تو تاپیکام نیان🔴 🇪🇭ای کاش میتوانستم کودکان را در قلبم پنهان کنم تا زمانی که جنگ ها تمام شود😓کاربری چهارم من 😶 با شماره مادرشوهرم اومدم اینبار💔خطر شناسایی توسط خواهرشوهر😂تگم کن😐تگم نکردی از ما نیستی😂تو تاپیکای عکس و جنجالی و دعوا😁مرسی میشم🥲🫂❌️از خانه قدم به دنیای بیرون بگذارید در حالی که زنانگی تان پشت در جامانده است، تا انسانی در جمع حضور یافته باشد و اندیشه و گفتار و رفتار او مورد توجه و احترام قرار بگیرد نه جلوه‌های زیبای جسم و زنانگی‌اش.(امام موسی صدر)                

واقعا قدیمم نبوده که. بگن اهمیت ندادن. چطور شده پس.   پرسیدی. تاریخ تولد واقعیت کی هست. یا. چطور این طوری شده.   

البته. الان یادم اومد. یکی از اشنایان ما. اون زمان همون سال ۸۰. دختره ۱۳ سالش بود براش عقد نخوندن گفتن غیر قانونیه. اینام سیغه خوندن عروسی کردن یه سال دیگه بچه دار شدن بعد دوسال بچه بغل رفتن عقد کردن

من اهل گیر دادن به غلط املایی‌ نیستم  ولی آخه چطور تونستی صیغه رو بنویسی سیقه 😂

حواس ندارم ذهنم توی فضاس

بلند‌می‌خندید‌گویی‌پنهان‌می‌کرد‌غمی‌را‌..
گفتن صیغه خوندن قبلش الکی دیگه که شناسنامه رو بگیرن 

تا اونجا که من فهمیدم اگر برای دادگاه مشخص بشه بچه زنا زادس تو شناسنامش قید میشه ی جریمه هم براش میبرن قضیه ی صیغه نامه برای همین بود 

😂😂پدر مادر منم تا بعد تولد منو خواهرم محضری نکردن صیغه نامه داشتن از کل فامیل امضا بود جز خودشون🤣

مامان بابام از همه امضا داشتن انگار.

ولی ما سنی هستیم اصولا صیغه نداریم ک :/

دارک شد😂

شایدم صیغه نامه قانونی داشتن

🇮🇷🇮🇷🇮🇷❤زندگی رو دوست دارم حتی به غلط .همیشه اینطوری خدا رو صدا میزنم: خدایا تو رو خدا . میدونی یعنی چی؟ یعنی امیدم بعد خدا هم به خداست. حالا عزیزم تو هم امیدت بعد خدا باز به خدا باشه .عشق بورز به زندگیت . تاپیک خودکشی نزن تو هنوز واسه ی مردن خیلی جوونی حتی اگه ۹۰ ساله باشی باید بازم ب خودت بگی ۳۰ سال دیگه میخوام زنده بمونم این یعنی ۱۲۰ سال .  . یکم با خودت عشق و حال کن . غم و غصه رو رها کن . ببین دل چی میگه خب بسه دیگه . میگم بسههههه دیگههههه. خب بگذریم عقبیا حال میکنن؟از خدا میخوام ک برا ۱۲۰ سال زندگی شاد بهم انگیزه و تن سالم بده . فعلا هدفی واسه ازدواج ندارم .در حال حاضر فقط با خدا قدم میزنم . دلم با خداس.من ۱۲۰ سال عمر رو به این دلیل میخوام ک راه ۱۰۰ ساله رو یه شبه طی نکنم و۱۲۰ساله طی کنم. هیچوقت رنج نکش . درد اجباریه ولی رنج اختیاری . درد یه کلمه احساسیه ولی رنج بی رحمه . درد واسه رشد لازمه . درد رو انتخاب کن . یه بنده خدا فامیلمون بود هر موقع بهش میگفتن تا ببینیم قسمت چیه میگفت بگیرید این قسمتو پاره کنین . خودتون برید دنبال زندگی . بنده خدا اعصاب نداشتا ولی راس میگفت با تقدیرت بجنگ😍
2706