2737
2739

نظرتون در مورد آداب معاشرتشون چیه ؟

مثلا یه مطلب خوندم در مورد چیدن میز غذا که کارد باید فلان سمت باشه (سمت راست بشقاب ) تیغه اش به سمت بشقاب باشه و ..... باید لیوان مخصوص برای فلان نوشیدنی باشه 

اگه یکی شون رعایت نشه نشانه بی ادبی و ناآگاهیه و از این دست مطالب ...

یا مثلا وقتی میری خونه کسی مهمونی شکلات نبر منوی میزبان رو به هم میریزی به جاش نوشیدنی ببر و از این کارا 

بنظرتون خوبه تا این حد یا آداب معاشرت خودمون بهتره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

یکم بلدم خاله ام خیلی به این چیزها وارد بود منم پیشش بزرگ شدم یاد گرفتم 

اما اینکه شکلات نبری رو نشنیدم حالا میزبان منوی پذیرایی خودش رو داره یا شکلات رو کنار اونا میزاره یا کلا میزاره کنار نمیاره در نهایت 

اداب معاشرت در هر کشوری فرق می کنه. نمیشه کلی گفت. 

بنظرتون سخت گیرانه نیست آداب معاشرتشون ؟

یا خوبه و مشکل و دلگیری ای پیش نمیاد ؟ از این لحاظ میتونه خوب باشه ؟

همش چرته. همون خارجی رو یک هفته گشنه نگه دار ببین چجوری با پنجول دستش غذا میخوره ، چه برسه با قاشق و ...

😅 

داشتم بررسی میکردم ببینم خوبه یا سخت گیرانه اس

2738

اره هر کشوری فرق میکنه البته. مثلا امریکا دانشجوها اجازه دارن سر کلاس راحت بشینن یا پاشونو دراز کنن یا حتی گشنه شدن چیزی بخورن اما مثلا اینجا یادمه من قبلا دانشگاه بودم اینجا یه دختره پاشو دراز کرد استاده باهاش دعوا کرد پرتش کرد بیرون

خوبه بنظرتون ؟ این آداب 

من میز شیک و مرتب چیدن رو دوست دارم اما اینکه دقیقا مثل همون اصول باشه رو قبول ندارم مثلا اونا کارد میزارن کنار بشقابشون اما غذاهای ما پلو هست و نیاز با کارد کنار بشقاب نداره 

اما اینکه بعضی ها همه چیز زو هول میدن وسط میز زو خوشم نمیاد مرتب و با سلیقه بودن رو دوست دارم اما وسواس نباید گرفت

اره هر کشوری فرق میکنه البته. مثلا امریکا دانشجوها اجازه دارن سر کلاس راحت بشینن یا پاشونو دراز کنن ...

سخت شد 

به عرف و فرهنگ هم بستگی داره 

حتی اگه ادابشون خوب و عاقلانه باشه فکر نکنم بشه اینجا پیاده اش کرد

اره هر کشوری فرق میکنه البته. مثلا امریکا دانشجوها اجازه دارن سر کلاس راحت بشینن یا پاشونو دراز کنن ...

یادمه روز اول کلاسم تو انگلیس که بودم استاد اومد به سبک ایران به احترامش بلند شدم دیدم هیچکس پا نشد   آروم نشستم سرجام 

تا روز آخر تو دانشگاه وقتی استاد وارد کلاس میشد پا نمیشدم عذاب وجدان داشتم 

۱۸-۲۰  سال جلو معلم و استاد بلند شده بودم اصلا نمیتونستم این فرهنگ جدید رو بپذیرم

بنظرتون سخت گیرانه نیست آداب معاشرتشون ؟ یا خوبه و مشکل و دلگیری ای پیش نمیاد ؟ از این لحاظ میتونه ...

کشوری که من زندگی می کنم (اسکاندیناوی)، اتفاقا خیلی ساده تر از ایران رفت و آمد دارند. اصلا سختگیری نمی کنند. مثلا بردن شکلات یا گل خیلی مرسومه.  

روش چیدن میز به اداب خاص، در مهمونی های خیلی رسمی انجام میشه. مهمونی های معمولی خیلی ساده می گیرند. 

به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم/ کجا این سرانجام بد داشتیم 
من میز شیک و مرتب چیدن رو دوست دارم اما اینکه دقیقا مثل همون اصول باشه رو قبول ندارم مثلا اونا کارد ...

بله دقیقا 

حالا کارد مثال بود بیشتر به خاطر سمت قرار گیری و تیغه کارد گفتم که تا این حد به جزئیات دقت میکنن 

خاستم بدونم خوبه تا این حد وارد جزئیات شدن یا کلافه کننده و وسواس آوره ؟