2737
2734

سلام دوستان

من 24 فروردین زایمان طبیعی داشتم

میدونم خیلی از خانمای باردار دچار این دغدغه هستن که نوزادشون رو چطور به دنیا بیارن مخصوصا شکم اولیا

واسه همین گفتم تجربیاتم رو باهاتون شریک بشم بلکه توی تصمیم گیریتون بتونم کمک کننده باشم

هر سوالی داشتید بپرسید

ایا باعث‌گشادی میشه من فقط این برام سواله؟ دردش مهم میس

بستگی به خیلی چیزا داره واسه خودم هنوز زوده بخوام اینو بگم اما به طور کلی واژن جمع میشه و برمیگرده به موقعیت اولش حالا هرچقد بگن یه بچه ازش اومده بیرون و فلان... 

به دکترت خیلی مربوطه که سعی کنه با کمترین تعداد بخیه بچه رو در بیاره و درست بخیه بزنه

به گوشت خودت مربوطه که خوش گوشت باشی یا نه

ولی اکثرا عمل زیبایی انجام میدن که یه عمل ساده هست و راحت

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

قبل از هرچیز بگم که اگه به عقب برگردم شخصا دوباره طبیعی رو انتخاب نمیکردم
✓اولا من سه شب بستری بودم تا بچه به دنیا بیاد اونم به خاطر موقعیت بند نافش مجبور شدم یه هفته جلوتر از موعد به دنیا بیارمش
✓وقتی شما رو به عنوان زایمان طبیعی بستری میکنن با استفاده از آمپول فشار و تحریک لگن یا در نهایت پاره کردن کیسه آبتون زمان زایمان طبیعی رو جلو میندازن
✓امپول فشار توی سرم تزریق میشه و یه موقع هایی دردایی سراغت میاد که نسبت به دردی که قراره چند ساعت بعد تحمل کنی مثل یه قلقلک میمونه

2731

✓مادامی که سرم روی دستتونه نوار قلب جنین و میزان درد شما از طریق یه چیزی مثل دستگاه سونو رو شکمتون مرتب چک میشه
✓یه ماما هر از گاهی میاد دهانه رحم رو چک میکنه که ببینه چند سانت باز شده و همچنین تحریکش میکنه که بازتر بشه(از طریق انگشت به داخل واژن بردن و چرخوندن انگشت که یه مقدار دردناکه و چون چندین بار قراره تکرار بشه یه مقدار آزار دهندس) 
✓وقتی کم کم لگنت داره باز میشه دردای اصلیت رو به شروع شدنه و در این حین اگه همسرتون یا ماماتون کنارتون باشه خیلی میتونه کمک کننده باشه و بهتون توی ورزشا کمک میکنه

✓ورزشایی مثل نشستن و پرش روی توپ یا چرخش لگن میتونه بهت کمک کنه
✓و بعدش کم کم دردای اصلیت شروع میشه
به حدی برای من دردناک بود که به این فک میکردم که خودمو بکشم راحت کنم دردایی شبیه به شکم پیچه و درد پریودی ولی به جرات میتونم بگم بیشتر از یک میلیون برابر بیشتر
✓وقتی داری درد میکشی ماما و پرستار بهت میگن بخواب، یه ماسک اکسیژن برات میزارن که تنفست راحت تر بشه و اگه بتونی نفس عمیق بکشی خیلی کمک کنندس
✓درداش اینطوریه که مثلا شما ده ثانیه دردت کمه و بعد ده ثانیه دیگه تو اوووووج درد هستی و ماما بهت میگه وقتی تو اوج درد هستی زور بزن

✓وقتی داری زور میزنی در واقع داری کمک میکنی که سر بچه رو بیاری پایین ترین حد ممکن
✓زمان زور زدن دردت کمتره فقط ممکنه موقع زور زدن مدفوع یا ادرار کنی که کاملااااا طبیعیه و اصلا تو اون موقعیت انقد درد دارین که نگرانش نخواهید بود
✓زمانی که دیگه نی نی برای دنیا اومدن آماده شد پرستار لباسای نی نی رو آماده میکنه و میفرستنت اتاق زایمان که با پای خودت میری
✓زمان زایمان من تقریبا ده پونزده دقیقه طول کشید و چندان هم دردناک نبود

✓توی اناق زایمان یه صندلی مثل صندلی معاینه هست که میری روش میشینی و دکترت هم رو به روت بچه رو به دنیا میاره
✓یه مقدار زور میزنی و دکتر سر نی نی رو میبینه و میارتش بیرون و دیگه دردا تماااام
✓لحظه بیرون اومدن سر نی نی اصلا درد نداشتم و فقط دلم میخواست نگاش کنم قشششششنننگگگگترین حس و لحظه دنیاس
✓نی نی رو بیرون میاره و میده دست پرستار و شروع میکنه با یه حرکتایی جفت رو هم درمیاره
✓و بعد از اون شروع میکنه به بخیه زدن که اونم چندان درد نداره

2738

✓و بعدش میری تو اتاق خودت که لباساتو عوض کنی به نی نی شیر بدی و منتقل میشی به بخش
✓توی بخش یه سری سرم و ازمایش خون داری و اگه اوکی بودن خیلی زود مرخص میشی
✓خودت به راحتی میری توی دستشویی و کاراتو انجام میدی
دوستان اینا تجربه من بود در مورد زایمان
اگه دوست داشتید و به دردتون خورد حتما بگید که از مرخص شدن تا سرپا شدن هم واستون بزارم