2737
2734
عنوان

یک غذای محلی شما که هر کی خورده تعریف کرده رو بگید😍❤

| مشاهده متن کامل بحث + 32037 بازدید | 323 پست
از پایین دومی اسم با مزه ای داره اگردک رو هم شنیدم فقط در همین حد راستی این غذا ها مال کدام شهر هست ...

عزیزم نجف اباد اصفهان

گوشت شتر بیشتر برا کباب پر استفاده میشه  خیلی آبدار و خوشمزه میشه

خودم خیلی وقته نخوردم چون شوهرم گوشت شتر دوست نداره 

و چون گوشتش سفته به جای سیخ کباب شاخه درخت انجیر تازه استفاده میکنن که کباب رو نرم کنه یا کیوی رنده میکنن رو گوشت

گوشت شتر خیلی گرمه بیشتر جنبه درمانی داره برا ضعف و کم‌خونی و

ضعف اعصاب ...

برا همین گوشت غالب مصرفی نیست و برا خورشتی و آبگوشتی 

گوشت گوسفند استفاده میکنیم

اگردک تا حالا خودم درست نکردم 

یه شیرینی سنتیه که از خمیر نون  و شیر و شکر و روغن و هل و زعفرون و ادویه خاص خودش درست میشه 

و شبیه کوکو سیب زمینی سرخ میشه و برا صبحونه و عصرونه با چایی خیلی خوشمزه اس 

با همون مواد داخل قابلمه تو گود یا کیک پز یا فر یا داخل اتیش کیکی درست میکنن که داخلش مغز گردو و بادوم هست به نام کاماج که اونم خوشمزه اس

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

پیازخورشت شمالی...پیاز یه کیلوسرخ می کنندبازردچوبه تف میدن ..تکه های گوشت اضافه می کنند باکمی فلفل سیاه تف میدن..بعدرب اضافه می کنند تف میدن آب جوش اضافه می کنند .بعدازپخت قیص.الوسیاه باالوبخارااضافه می کنند یه ربع بعدکه خورشت جاافتادباکته ی زعفرانی میل می کنند ..

من تاحدودی طرزپختش روبلدبودم بازرجوع کنیدبه کدبانوهای شمالی🥰

2738
عزیزم نجف اباد اصفهان گوشت شتر بیشتر برا کباب پر استفاده میشه  خیلی آبدار و خوشمزه میشه خودم ...

ممنونم از توضیح کامل شما یک خانمی دنبال شیرینی سرخ شده نمایشگاهی بودند اگر میشه در پست های صفحات قبل ایشون رو راهنمایی کنید❤

خدا جو💞م: (هم میدونی هم میتونی تویی خدای کن فیکون ها)  
پیازخورشت شمالی...پیاز یه کیلوسرخ می کنندبازردچوبه تف میدن ..تکه های گوشت اضافه می کنند باکمی فلفل س ...

وای وای وای وای وای دلم خواست خخخ منم میام❤😂😍🥺😭☺

نمیدونم چرا ذائقه من از شیرین بیشتر به ترش چند سال هست تغییر رویه داده(:

دمپخت مرغ شکم پر

فکر کنم غذای شمالی هست خیلی دوست دارم مرغ یا ماهی رو شکم پر امتحان کنیم ولی خانواده دوست ندارند یک بار از این مرغ های گردون بیرون خوردیم از مرغ درسته متنفر شدند !!!(: