2737
2734
عنوان

دختری که تو عقد بخواد جدا شه باید طلاهارو پس بده ب شوهرش؟؟؟😑

| مشاهده متن کامل بحث + 1260 بازدید | 60 پست

من صرفا نظر شخصی خودم رو میگم اگر کسی مخالفه لطفا ریپلای نکنه ؛ بله پس بده و فکر می‌کنم تو دوران عقد و یا اوایل ازدواج مهریه باید بخشیده بشه و مهریه رو صرفا باید خانمی بگیره که سالها زندگی کرده و زحمت کشیده و جوونیش رو گذاشته

"کسی که بیش از حد فکر می کند، کسی است که بیش از حد هم عاشق می شود" و من این را احساس کردم 😍 وقتی جواب ریپلای رو نمیدم دلیلش اینه : 1) بی احترامی در کلام (افرادی که سلامت روان ندارند به دنبال بی احترامی به دیگرانند)، 2) خشم در کلام (امام علی (ع) : اوج سبک مغزی، خشونت است)، 3) مشهود بودن حسادت در گفتار (امام علی (ع) : آفرین بر حسادت، چه عدالت پیشه است، پیش از همه صاحب خود را می کشد)، 4) عدم درک درست از پاسخ من به استاتر (امام علی (ع) : از سخن گفتن با کسی که گفتارت را نمیفهمد بپرهیز که تو را به ستوه می آورد)، 5) برداشت من اینه که فرد به دنبال بحث و جنجاله (مارک تواین : هرگز با احمق ها بحث نکنید، آنها اول سطح شما را تا سطح خودشان پایین می کشند، بعد با تجربه یک عمر زندگی در آن سطح، شما را شکست می دهند) و جمله آخر خطاب به کاربرانی که درباره کاربران دیگه تاپیک غیبت میزنن و کسانی که تو این تاپیک ها استارتر رو همراهی میکنن (امام علی (ع) : غیبت کردن آخرین تلاش افراد زبون و ناتوان است)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

هدایای زمان نامزدی باید تمام و کمال مسترد بشه مگه اون هدایایی که مصرفشدنی هسن مثل خوراکی و عطر و... در دوران عقد هم عرفا برمیگردونن ولی قانونا به تملک خودت دراومده که البته مرد میتونه نسبت به هبه رجوع کنه مگه اینکه اون طلاها رو فروخته باشی یا تعویض کرده باشی که در این صورت نمیتونه رجوع کنه

[مگر چند بار در زندگی پیش میآید که آدم چیزی را  عمیقاً بخواهد؟]
نه نباید پس بده مگه کشکه، آقا مهریه هم نمیده طلاهارو هم پس بگیره!!! 

ببین اخه دختره سر دلایلی ک اونقد جدی نیستن طلاق میخواد و میشه گفت عمر پسر تلف شده الکی با این .چون پسره میخوادش دختره میگه نه هم مهریه میگیرم هم طلاهارو نمیدم اونم میگه ندارم مهربه بدم میرم زندان اگم توافقی میخوای طلاهارو پس بده 

من فکر کنم جهان دیگری هم هست                                                                 خدا بگو جهان دیگری داری🌏🖤
میشه دلیل هم بگید؟

واضحه دیگ داره جدامیشه مرد و نخواد طلاها وخریداشو میخواد

من زن پسر خالم بعد بیست وچند سال خودش خواست جداشه تموم طلاهارو ک براش خریده بودپس داد همه رو اینک دیگ عقده باید پس بده حتما

دختر باید حیاداشته باشه پرده رو پنجره اتاق منم داره😉
2740
قانونا ن و انسانی باید پس بده دیگه

واقعا قانونی باید پس بده؟اخه دختره فک میکنه قانونی پیش بره هیچ طلایی ب پسره نمیرسه دیگه

من فکر کنم جهان دیگری هم هست                                                                 خدا بگو جهان دیگری داری🌏🖤
هبه چیه یعنی چی

معنی لغوی میشه هدیه و انعام

ولی در فقه و حقوق هرگونه تملیک رایگانی هست که فرد در اختیار دیگری قرار می ده. طلا و ملک هم شامل این موضوع میشه

واهب ( اونی که مال رو بخشیده یا هدیه داده) هر وقت که بخواد میتونه هبه رو از متهب ( هدیه گیرنده) پس بگیره

دلیلش مرده رو نمی خواد طلاهاشو می خواد درسته؟

دزدی نیست ولی تیغزنی حساب میشه

لطفا اگه نظرتون مخالف منه ریپ نزنید بذارید اسی خودش جواب بده .من دلسوزی یا تجربه یا هر حرفی میزنم برای اسی هست .حوصله ی قانع شدن قانع کردن شما رو ندارم .چون آخرش دعواست .
من صرفا نظر شخصی خودم رو میگم اگر کسی مخالفه لطفا ریپلای نکنه ؛ بله پس بده و فکر می‌کنم تو دوران عقد ...

بنظر منم یجورایی هردو پای هم تلف شده عمرشون و دختر زیادی پر ادعاس همه شرایط پسرو پذیرفته بود بعد الان همون عیب هایی ک قبلا میدونست و پذیرفته بودشون رو داره میزنه تو سر طرف 

هدایای زمان نامزدی باید تمام و کمال مسترد بشه مگه اون هدایایی که مصرفشدنی هسن مثل خوراکی و عطر و... ...

هبه یعنی چی عزیزم؟ی کاربر دیگه ام گفت ولی نفهمیدم دقیق

دلیلش مرده رو نمی خواد طلاهاشو می خواد درسته؟ دزدی نیست ولی تیغزنی حساب میشه

بقیه ام همینو میگن ب دختره میگن ابرو ریزی نکن تو فامیل ولی بش بر میخوره 

2706