2733
2734
عنوان

کسانی که نماز میخونن...

| مشاهده متن کامل بحث + 695 بازدید | 94 پست
این حکم مال وقتیه که اجباردرکارباشه مثلا گچ گرفتن که درمان هست نمیشه درش اوردوتیمم میکنه طرف تاپایان ...

• آیت‌الله وحید خراسانی

پرسش: حکم وضو و غسل با ناخن مصنوعی چگونه است؟ آیا زینت محسوب می‎‌شود؟

پاسخ: اگر در جای وضو و غسل چیزی چسبیده که برداشتن آن ممکن نیست یا موجب حرج (سختی) است بنا بر احتیاط واجب هم وضو یا غسل جبیره‌ای گرفته و هم تیمم نماید. (آیت‌الله وحید، توضیح المسائل، ص251، م344)

همچنین احتیاط واجب آن است که بعد از برداشتن ناخن نمازهای خوانده شده را قضا کند.

پرسش: آیا می‌شود با ناخن کاشته شده نماز خواند؟ پاسخ: نماز خواندن با ناخن کاشته، اشکال ندارد؛ ولی وض ...

عزیزم تا اینجاش درسته ولی در ادامه باید برای نماز بعدیش مانع رو برطرف کنه!!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

هستم ولی یسری ازشون رو قبول ندارم . نعوذ بالله امام نیستن که هرچه بگن درست باشه

خب شما حرف مرجع خودتون رو گوش بدید...همونطور که گفتم در این مورد همه مراجع هم نظر هستن

عزیزم تا اینجاش درسته ولی در ادامه باید برای نماز بعدیش مانع رو برطرف کنه!!

به قول دوستمون اشاره کرد اسرع وقت شاید یکی شرایطشو نداشته باشه . من فقط اوردم که شما ببینید حرام نیست و وضو تحت شرایطی حتی برخلاف تصورم غسلم قبوله هست . 

2731
آیت‌الله وحید خراسانی پرسش: حکم وضو و غسل با ناخن مصنوعی چگونه است؟ آیا زینت محسوب می‎‌شود؟ پاسخ: ...

قصدآرایش مجوزچنین حکمی نیست، تاآخربخونید

جمعه13دی 1398داغی که هرگزسردنمیشود
آیت‌الله وحید خراسانی پرسش: حکم وضو و غسل با ناخن مصنوعی چگونه است؟ آیا زینت محسوب می‎‌شود؟ پاسخ: ...

سؤال ۲۰ - آيا کاشت ناخن جايز است؟ حکم وضو با آن چيست؟

جواب: کاشت ناخن اگر مانع از رسيدن آب به پوست يا ناخن اصلی گردد جايز نيست و موجب بطلان وضو و غسل میشود و ((((((((اگر کسی چنين ناخنی کاشته بايد بردارد)))))))))، و اگر برداشتن آن ممکن نیست یا خیلی سخت است، بنابر احتیاط واجب هم وضوی جبیره‌ای بگیرد و هم تیمم نماید، و بعداً که ناخن مصنوعی را برداشت بنابر احتیاط واجب نمازهایی را که به این نحو خوانده قضا نماید.

شما این قسمت رو نادیده گرفتی!

ضمنا برداشتن ناخن مصنوعی مشقفت فراوانی نداره و به سادگی انجام میشه

پرسش: آیا می‌شود با ناخن کاشته شده نماز خواند؟ پاسخ: نماز خواندن با ناخن کاشته، اشکال ندارد؛ ولی وض ...

البته این حکم اینجوریه شما الان نمازتو بخون تا ارتباطت با خدا  کامل قطع نشه  بنابر احتیاط تمام نمازو روزه هاتو بعد از برطرف کردن مانع دوباره قضاشو بجا بیار البته اینو باید درنظر بگیریم عمرو سلامتی ادم اصلا قابل پیش بینی نیست و بهتره که از اول کاشت انجام ندیم که بعدا دینی گردنمون نمونه و اینکه این مسایل بمرور تو زندگی و سرنوشت ادم موثره و ممکنه هی دور و دورتر بشه از خدا واقعا ارزششو نداره 

البته این حکم اینجوریه شما الان نمازتو بخون تا ارتباطت با خدا  کامل قطع نشه  بنابر احتیاط ...

بله ولی وقتی میدونی شرایط برداشتنش رو نداری یا برات مشقت داره اصلا از اول نباید بکاری

سؤال ۲۰ - آيا کاشت ناخن جايز است؟ حکم وضو با آن چيست؟ جواب: کاشت ناخن اگر مانع از رسيدن آب به پو ...

نه جا ننداختم فقط جایی که لازم لود و کپی کردم بعد برای برداشتنشم باید به ارایشگاه بری شما که ناخن نکاشتی از کجا میدونی که راحته؟

بله اینو قبول دارم فقط میخواستم به دوستمون ثابت کنم در شرایطی هم قبوله ایشون ادعا کردن حرامه 

دوست عزیز گفتنی ها گفته شد...من هم نمیخوام چیزی رو به کسی تحمیل کنم،هدفم از زدن این تاپیک صرفا آگاهی رسوندن به کسانی هست که معتقد هستن و از روی نا آگاهی اینکار رو انجام میدن

بله اینو قبول دارم فقط میخواستم به دوستمون ثابت کنم در شرایطی هم قبوله ایشون ادعا کردن حرامه 

عزیزجان برای همین میگم باید به متخصص رجوع کنیم

افعال گفته شده، مکروه، جایزاست، جایزنیست معنی داره

جایزنیست، یعنی نباید انجام داد، یعنی حکمش میشه حرام است

دوست عزیز گفتنی ها گفته شد...من هم نمیخوام چیزی رو به کسی تحمیل کنم،هدفم از زدن این تاپیک صرفا آگاهی ...

تاپیک خیلیییی خوبی بود

لطفا قفل کنید، همه نکات گفته شد

قطعاااا درگوشه ذهن خواهدماند، وروزی به دنبالش میرن