2733
2734
عنوان

درد روده

17 بازدید | 1 پست

سلام به همگی . من حدودا ماه قبلی دچار یه یبوست شدید و شقاق مقعد شدم و کمی خونریزی داشتم  ولی ملین استفاده کردم و با روشای سنتی شقاقم درمان شد و خونریزی قطع شد الانم مراقبم یبوست نشم.چند روز پیش به جای گلاب به روتون مدفوع از مقعدم آب بی رنگ و خلط دفع میشد با متخصص یه ویزیت انلاین گرفتم گفت خطرناک نیست دارو داد و اونم خوب شد.حالا دو روزه که سمت راست روده ام درد میکنه و پهلومم درد میگیره، بعضی وقتا هم میزنه به سمت چپ دلم .

خیلی اذیت کننده نیست ولی میترسم سرطان باشه خیلیی آدم استرسی هستم 🥲! این علائمو کسی داشته؟ 

تو سه هفته اخیر هم سطح استرسم به شدتتتت رفت بالا جوری که الان ضربان قلبمم بالاست و بخاطرش قرص مصرف میکنم، ممکنه از استرس باشه؟

اصلا بابت سرطان روده نگران نباشید،اگر برای شما تشخیص کولیت اولسراتیو یا کرون که بیماری خودایمنی و التهابی روده هستن‌،داده بودن بازهم احتمال سرطانی شدن روده کمتر از 5% بود،البته بستگی داره که شما کولونوسکوپی و بیوبسی داشتید یا نه که قطعی نظر داد،ولی علائم شما شبیه 3 بیماری IBS,SIBO و یبوست مزمن ناشناخته‌ست، که  با معاینه و  آزمایش مربوطه میشه تشخیص نسبی داد چون علائم اونها بسیار بهم شبیه هستن.

اگر تشخیص دارید می‌تونم راهنماییتون کنم 

هیچ چیزی اون چیزی نیست که فکر می‌کنی، نه به اون خوبی نه به اون بدی.