2733
2734

بعد از ۶ ماه خسته شدم و کنار گذاشتم خواهش میکنم قضاوتم نکنین 

الان مشکلم اینه از وقتی که کنار گذاشته ام فامیل منو ندیده درسته قبل از چادری بودنم تیپ ام مثل الانم بود ولی اون موقع که چادری بودم خاله ام خیلی تعریف کرد از من پیشش شون و... 

الان مطمئنم برای افطاری این هفته و اینا منو قضاوت میکنن و این موضوع رو به روم میارن و خیلی پرو ازم سوالایی که دوست ندارم جواب بدم رو میپرسن ☠️💀

راهکاری ندارین؟ 

اگه سوالی کردن با لحن بد جواب بده...که دفعه بعد این اجازه رو به خودشون ندن راجب شخصی ترین مسئله نظر ...

چی بگم دیگه به خودشون اجازه ندن درباره استایل و ظاهر من نظر بدن

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

رعایت ظواهر دینی به انگیزه خوشآمد آدم‌ها (و صحنه‌ای که خصوصا بیشتر می‌دیدیم که یک هو یک خانومی از تو کیفش چادرش رو مثل لباس کار درمی‌آورد تا علی‌رغم عقیده قلبی باهاش بره فلان جا که چادری بودن ارزشه!) رو هیچ درک نمی‌کنم.

مسلمانی با دل و جان باشه دیگه نه با تعریف و تمجید اطرافیان و نه منع کردن و سرکوفت زدن‌ها تو جامعه روش اثری نداره.

2728

به نظرم سکووتم کنی خوبه مثلا هیییچ جوابی ندی

سلامممم من سارام😁۱۸ سالمه و متاهلم❤️🥲منتظر کوچولویی هستم ک خدا به مامان و بابام داده🥳💚
2738

منم قبلا چادری بودم ولی الان یه مدت مانتویی شدم اتفاقا فامیلمون هم مذهبی هستن ولی تا الان کسی چیزی نگفته بهم 

اگه کسی حرفی زد بهت محترمانه جواب بده 

بگو من اینجوری راحت ترم یا خانوادم مشکلی ندارن با پوششم و اینجور چیزا

ببین حرف که همیشه هست ولی اگه ازت سوالی پرسیدن با لحن بد بهشون بگی که علاقه خودت بود دیگه جلو روت به خودشون اجازه نمیدن هر حرفیو بزنن

دلم میخواد ببینیم؛ یروز خوش همه...!!!!
مسلمانی با دل و جان باشه دیگه نه با تعریف و تمجید اطرافیان و نه منع کردن و سرکوفت زدن‌ها تو جامعه رو ...

به نظر من مسلمان واقعی اونی هست که در مرتبه اول خودش رو از نظر شخصیتی خودش رو ارتقا بده و با زبونش کسی رو اذیت نکنه

بعد روی ظاهرش کار کنه نه برعکس

منم تمام عمرم  تا دو سال پیش چادری بودم و دیگه نیستم.

انتخابت این بوده.

من یکی فقط یه نفر تو فامیل این جسارتو کرد که ازم سوال بپرسه که حرف مفت زنم هست و البته خدا خطاهاشونو ببخشه.فوری تو‌ چشماش نگاه کردم و گفتم:دوست ندارم.

دیگه کسی چیزی نگفت.

کم کم خودشونم(خود فامیل و اینا) از بعد از من درست حسابی چادر سر نکردن.

انگار منتظر بودن یکی قدم اولو برداره.

عید نوروز مبارک❤️(فضولی: در اصل از بدبینی و نفس پلید میاد.چوه نفس ناپاک دلهره داره و میخواد از همچیز سر بیاره تا مبادا کسی به خودش شک کنه و کسی که از درون بدبینه،فضولی می‌کنه)✨ذات بد نیکو نگردد چون که بنیادش بد است.تـربــیت، نــا اهــل را چون گـــردکان بــر گـنبد است✨قرآن میگه:صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لا يَرْجِعُونَ‌ (سوره بقره آیه ۱۸) البته یه جا داریم لایعقلون آخر آیه است.اونم سوره بقره س آیه۱۷۱

نه خجالت بکش نه ترس از قضاوت شدن داشته باش به عنوان کسی که تجربه اش کرده و کاملا احساستو درک میکنه میگم هیچ اهمیتی نده چیزی هم گفتن بگو امتحانش کردم اما برام سخت بود همیشه سر کردنش بنابراین تصمیم گرفتم راحت باشم بازم حرفی زدن دیگه یکم تند جوابشونو بده بگو دلم خواست سر کردم الانم دیگه دلم نمیخواد سر نمیکنم انتخابیه که میشه عوضش کرد هیچ اجباری توش نمیبینم

2706