2752
2734
عنوان

کسایی ک گربه دارن بیان🥲🥲🥹🥹

| مشاهده متن کامل بحث + 190 بازدید | 37 پست

پرشین نژاد ارومیه شلوغ نیست ، اول آوردیش خونه زیاد سمتش نرو باهاش ور نرو بزار خودش عادت کنه به خونه و اطراف 

خاک مخصوص دسشویی داره بهداشت خاکشو خیلی باید مواظب باشی تمیز باشه که نه بو بده نه حیوون اذیت بشه

زیاد حموم لازم ندارن گربه ها چون بوی بد نمیدن و خودشون خودشونو با لیس زدن تمیز میکنن ،حیوون مستقلیه زیاد از بغل و اینا خوشش نمیاد به همه محبت نمیکنه فقط با صاحبش کنار میاد هرروز آب تازه باید بدی غذای خشک مخصوص مارک خوب بگیر گوارشش بهم نریزه نگران موهاشم نباش خیلی راحت تمیز میشه از پت شاپ میتونی چسبشو تهیه کنی 

یه مکمل باید بهش بدی مخصوصا تابستونا هوا که گرم میشه ریزش موهاشون خیلی بیشتر میشه  هرروز باید ...

باشه عزیزم مرسی ازت

دوستم جوری گفت ک انگار هر روز میاره بالا

ترسیدم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

یه مکمل باید بهش بدی مخصوصا تابستونا هوا که گرم میشه ریزش موهاشون خیلی بیشتر میشه  هرروز باید ...

عزیزم من پسرم رویال میخوره ولی دایم یوبس میشه دکتر هم گفته روغن زیتون بده 

برای نرم شدن مدفوع راه حلی سراغ دارید ؟

به امید روزهای بهتر 🕊️🕊️🕊️ 
پرشین نژاد ارومیه شلوغ نیست ، اول آوردیش خونه زیاد سمتش نرو باهاش ور نرو بزار خودش عادت کنه به خونه ...

یه سالشه

صاحبش میگه سه دعده مرغ بش میدم

بیشتر از بالا اوردن و ریزش موهاش میترسم

2731
دوستم میگه هر روز موهای مردشو میخوره و خودشو تمیز میکنخ باید مالت بهش بدی بیاره بالا این درسته؟!

اره موهاشون مرتب لیس میزنن تمیز میکنن 

مالت باید بخورن 

ببین هروز بالا نمیارن ک شاید سالی دوبار بشه 

به امید روزهای بهتر 🕊️🕊️🕊️ 

حتماً تو خونه براش یه جایی رو اختصاص بدید چون گربه ها دوست دارند یه فضایی متعلق به خودشون داشته باشند

به دامپزشک هم حتماً مراجعه کنید برای اطلاع از واکسن ها و...

تغذیه هم خیلی مهم هست و کنار ظرف غذای یه ظرف آب قرار بدید

خاک گربه هم داخل یک جای مشخص قرار بدید که به راحتی بهش دسترسی داشته باشه

داخل ماشین هم حتماً از صندلی مخصوص حیوانات استفاده کنید

و اینکه باهاش بازی کنید چون گربه ها عاشق بازی کردن هستند

🌱I need bibbidi bobbidi boo
یه سالشه صاحبش میگه سه دعده مرغ بش میدم بیشتر از بالا اوردن و ریزش موهاش میترسم

من به گربم هرروز ی تیکه مرغ میدم ی ظرف غذای خشک میزارم

واس بالا اوردنش باید از پت شاپ یه نوع خوراکی تهیه کنی تا بالا نیاره معمولا بالا اوردنشون بخاطر موهاشونه که لیس میزنن تبدیل ب گوله مویی میشه که هراز گاهی اتفاق میفته موهاشم دست می‌کشی رو زمین باشه یا رو مبل راحت جدا میشه

یه سالشه اینکه میخام بیارمش راجب غذاش و بالا اوردنش و ریزش موهاش میگی بهم؟

من دی اس اچ داشتم درمورد گربه های نژاد دار یا پرشین نمیدونم که رژیم خاصی دارن یا نه.

ولی به صورت کلی، من سه نوبت ظرف غذای خشکشو در روز پر میکردم دکتر بهم گفته بود همیشه یه گوشه براش غذا خشک بذار باشه، ولی وعده های اصلیشو خونگی میدادم. گربه ای که فقط از غذا خشک استفاده کنه یا از غذاهای اماده و کنسرو کم کم مریض میشه. سعی کن براش غذای خونگی درست کنی. حواست حسابی به خوراکیای ممنوعه برای گربه ها باشه، خصوصا ادویه ها، از غذای خودتون اصلا بهش نده، نهایتا خیلی اومد سر سفره زل زد بهت دلت نیومد یه چیزی درحد ناخن از غذاتون بده مزه کنه ولی نده کامل بخوره به عنوان وعده. اصلا و ابدا این اشتباه رو نکن.

اشتباه منم نکن که شیر بدون لاکتوز و پروبیوتیک میدادم. اصلا به گربه شیر نده مسموم میشه اسهال شدید معده روده اش بهم میریزه درمانشم طولانی و سخته حسابی به فنا میرید جفتتون هم تو هم گربه 😄 هرازگاهی درحد یه در بطری میشه ها، ولی اصلا سمت شیر زیاد نری بهتره.

بهش هراز گاهی مالت بده، بالا اوردن چیز چندان رایجی نیست که بخوای نگرانش باشی، بالا بیاره باید ببری دامپزشکی چون عادی نیست، بابت موهاشون که میخورن گوله میشه بالا میارن یا سخت دفعش میکنن باید مالت بدی که پیش نیاد.

برای موهاشونم دیگه با لباسای بدون مو خداحافظی کن 😄 همیشه یه رول غلتک از این چسبا باید باهات باشه و اینکه هرروز شونه اش کن، اینطوری هم کمتر مو میخوره هم کمتر مو میریزه. با شونه مخصوص انجام بده براش. البته پرشین فکر کنم اونقدر ریزش ریز ریز و زیاد نداره نمیدونم. 

زدن یه حرف مخالف یا نقد کردن یا نظر دادن آدابی داره که اگه رعایت نکنین و درجواب مثل خودتون حرف زدم نباید ناراحت بشید، همونطور که من ناراحت نمیشم ♥️
من دی اس اچ داشتم درمورد گربه های نژاد دار یا پرشین نمیدونم که رژیم خاصی دارن یا نه. ولی به صورت کل ...

مرسی ک وقت گذاشتی عزیز دلم کلی ممنونم❤️🥹

فقد ی سوال دیگه

چن وقت یکبار باید مالت بدم بهش؟

مرسی ک وقت گذاشتی عزیز دلم کلی ممنونم❤️🥹 فقد ی سوال دیگه چن وقت یکبار باید مالت بدم بهش؟

من هرروز میدادم فکر کنم اشتباه بود، اینو هنوزم نمیدونم. اتفاقا موقع نوشتنش میخواستم بگم. به نظرم از دکترش بپرس چون وقتی گربه رو گرفتی یه سر باید ببریش برای دامپزشکی که چکاپ اینا بشه، اونجا یا خودش بهت میگه یا اگه نگفت ازش بپرس چیزای اینجوری رو.

حتما هم وضعیت عقیم شدگیشو چک کن، اگه نشده بپرس چه زمانی اقدام کنی بهتره، بعد یکسالگی دیگه باید عقیم کرد

زدن یه حرف مخالف یا نقد کردن یا نظر دادن آدابی داره که اگه رعایت نکنین و درجواب مثل خودتون حرف زدم نباید ناراحت بشید، همونطور که من ناراحت نمیشم ♥️
مرسییییی❤️❤️😍

فدات 😻♥️

عزیزم من پسرم رویال میخوره ولی دایم یوبس میشه دکتر هم گفته روغن زیتون بده  برای نرم شدن مدفوع ...

غذاشو عوض بکنین بنظرم

بچه من ویسکاس میخوره مشکلی نداره 

اینستاگرام من: me_in_netherlands 
2706