2737
2739
 من اربعین رفتم کربلا با کاروان  ولی یه نفر چندبار ازم پرسید کسی اذیتت نکرد  گفت ...

حالا برای شما اتفاقی نیفتاد دختر خاله شوهر خاله من رفته بود و متاسفانه اونجا براش مزاحمت ایجاد کرده بودند که شوهرش دخالت کرده بود گفته بود چرا به زن من بی‌احترامی می‌کنید و اینا شوهره رو گرفته بودن سه روز انداخته بودن توی بازداشتگاه 

وقتی پیام دادی و جوابتوندادم بدون ترجیح دادم بامغززنگ زده ات  بحث نکنم چون فهمیدم با خوک نمیشه کشتی گرفت پس پیام ات بی جواب موند بدون از چیه ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من هتل ریحان رفتم

البته هتل بارون بهتر از ریحان هست ولی هر دو نزدیک حرم هستند

یک هتل 4 ستاره هم کاملا نزدیک یا چسبیده به حرم حضرت عباس هست که خیلی محبوب هست( نت رو چک کنید حرم های نزدیک حرم حتما پیدا می کنید)

بلیط های هوایی نجف رو چک کنید. اگر برای عید بخواهید برید چون ماه رمضان هست احتمالا بلیط و هتل راحت تر پیدا کنید

2731
میشه دلیلش رو بگید؟ یعنی امنیت نداره؟

نداره

چقدر زن ایرانی گم شده و نتونستن دیگه پیداشون کنن

فقط چهار پنج موردشو من از نزدیک خودم دیدم یا آشناهامون بودن یا از دوستای خانوادگیمون بودن یا از همسایه‌ها بودن مابقیشونم که رفتن و برگشتن اومدن چیزای خوبی تعریف نمی‌کنن دختر دایی خودم دو هفته بعد از عروسیشون رفتن مکه و باورتون نمی‌شه میگه نمی‌ذاشتن اجازه نمی‌دادن بیاد ایراد الکی می‌گرفتن از پاسپورتش وقتی رسیده بود ایران داده بود چک کرده بودن توی فرودگاه  گفته بودند که اصلاً هیچ موردی نداره پاسپورت شما اونجا به شوهرش می‌گفتن شما برید مشکل خانمتون که حل شد خودمون می‌فرستیمش میاد یعنی اینجوری برات گفتم که خودت تا تهشو بخونی

وقتی پیام دادی و جوابتوندادم بدون ترجیح دادم بامغززنگ زده ات  بحث نکنم چون فهمیدم با خوک نمیشه کشتی گرفت پس پیام ات بی جواب موند بدون از چیه ...

من و شوهرم چند بار با یکی دو تا از دوستامون خودمون باهم پاشدیم رفتیم. بدون کاروان. همین ایام عید نوروز

با ماشین رفتیم لب مرز، ماشینمونو مهران گذاشتیم(مثل اربعین) و از مرز رد شدیم. اونجا هم یک حسینیه رفتیم. که ارزون بود. ولی زن و مرد جدا بودن. یک طبقه خانوما یک طبقه آقایون. 

مواد غذایی هم بردیم با خودمون و اونجا تو آشپزخونه ی اون حسینیه خودمون غدا درست میکردیم.

یبارم با قطار رفتیم تا شلمچه . و باز هم تو عراق، رفتیم یک حسینیه. اینبار غذاهای کنسروی بردیم

( برای حسینیه رفتن، باید با مسئول اون مکان، هماهنگ کنی از قبل)

نمیدونم ولی ما جز احترام چیزی ازشون ندیدیم

بازم خدا را شکر که حالا یه سریا میرن میان تجربه بدی براشون نمی‌شه ولی به نظر من ریسک خیلی بزرگیه برای خانم‌های ایرانی خدای نکرده اگر تو اون شلوغی اتفاقی بیفته دیگه بعید می‌دونم بشه پیداشون کرد واقعاً

آآها فکر کردم کلاً تنها می‌خوای بری ولی بازم به نظر من سعی کن با کاروان بری خودتون تنهایی با قطار و ...

عزیزم مکه اصلا بدون کاروان ویزای فردی نمی دن که اون بندگان خدا بتونن تنهایی برن

اون حادثه نادر بود و خیلی ها دچار مشکل شدند. همه هم با کاروان رفته بودند

البته درسته احتیاط شرط عقل هست 

2738
نداره چقدر زن ایرانی گم شده و نتونستن دیگه پیداشون کنن فقط چهار پنج موردشو من از نزدیک خودم دیدم ی ...

عربستان شاید 

ولی عراق اینجور نیست  

والا جز عزت و احترام چیزی ندیدیم از نجف و کربلا کاظمین ووووو

عزیزم مکه اصلا بدون کاروان ویزای فردی نمی دن که اون بندگان خدا بتونن تنهایی برن اون حادثه نادر بود ...

ننمی‌دونم والا ولی اون زن و شوهر قمی که عروس جوون واقعاً هیچ وقت پیدا نشد الان تقریباً ۶ ۷ سال از اون موضوع می‌گذره حتی جنازه اون خانم بدبختم پیدا نشد که اصلاً خیلی چیزا واقعاً عجیب غریبیه و دختر دایی خودمم با چشم خودم دیدم خودش تعریف می‌کرد می‌گفت یعنی وقتی تونستم از گیت رد بشم تونستم سوار هواپیما بشم فقط گفتم من دیگه جفت پاهامم بشکنه پامو اینجا نمی‌ذارم که انقدر استرس بکشم و جالب اینکه اصلاً پاسپورتش هیچ ایرادی نداشته یعنی نمی‌دونم واقعاً چه فکری می‌کردن خود دختر دایی می‌گفت می‌گفت مامور گیت هی پشت چشم نازک می‌کرد هی چشم و ابرو میومد خدا می‌دونه واقعاً تو اون ذهن مریضش چی می‌گذشته دختر دایی منم خیلی خوشگله چشمای خیلی سبز خوشگلی داره صورت سفید موهای کاملم بلوند واقعاً یه دختر خیلی خوشگلیه خدا می‌دونه شاید شیطون واقعاً گولش زده بوده که می‌خواسته اونجا نگهش داره

از نظر امنیت نگران نباشین، کشور عراق چند سالیه خیلی خوب شده.

ما ک خودمون و دوستان و فامیلامون، دیگه پول به کاروان نمیدیم، همه مون خودمون میریم هر وقت بخوایم. با روشهای مختلف

بازم خدا را شکر که حالا یه سریا میرن میان تجربه بدی براشون نمی‌شه ولی به نظر من ریسک خیلی بزرگیه برا ...

والا نجف یه مادرو دختر تهرانی رو دیدم تنهایی اومده بودن گفتم نمیترسید گفتن هر سال میایم هیچ گونه مشکلی تا الان برامون پیش نیومده

عربستان شاید  ولی عراق اینجور نیست   والا جز عزت و احترام چیزی ندیدیم از نجف و کرب ...

عراق خیلی خیلی بدتر 

شما ندیدی عزیز دل من عراق خیلی بدتره وضعیت نسبت به مکه 

عراق خیلی خیلی بدتر  شما ندیدی عزیز دل من عراق خیلی بدتره وضعیت نسبت به مکه

ما ک چیزی ندیدیم نمیتونم الکی بگم بدن 

البته من شنیدم اگه زن خوشگل ببینن وا میدن 

در کل باید مراقب بود پوشیه بزنید راحت

والا نجف یه مادرو دختر تهرانی رو دیدم تنهایی اومده بودن گفتم نمیترسید گفتن هر سال میایم هیچ گونه مشک ...

نمی‌دونم والا

من که اصلا ترجیح میدم هیچ وقت نرم

من عراقی‌ها رو توی فرودگاه استانبول هم دیدم خیلی رفتارهای بدی از خودشون داشتن من و دوستم بودیم و شوهرامون خدا شاهده این مرداشون دونه دونه برمی‌گشتن نگاه می‌کردن به آدم ما اشتباهی به جای اینکه بیایم طرف گیت ایران رفته بودیم اون طرف طرف گیت عراق یعنی خدا شاهده من دوستم معلم عربیه هی  حرف می‌زدن باهم  ما رو با انگشت به همدیگه نشون می‌دادن دوست من اونجا هیچی نگفت بعداً که اومدیم بیرون برگشت گفت فروغ خدا شاهده دونه‌شون فقط داشتن می‌گفتن چقدر اینا خوشگلن چقدر اینا سفیدن چرا از این دخترا نمیان کشور ما چرا میان ترکیه برای گردش

2706