2733
2734
عنوان

تحدی قرآن دقیق یعنی چی؟؟

118 بازدید | 12 پست

تو نت خیلی متن خوندم ولی به زبان ساده جایی توضیح نداده یعنی چی که یک سوره مثل قرآن نمیشه اورد خب یه اطلاعات رو به زبان عربی تبدیل کنی میشه سوره که فرقش چیه 

برا واحد  تفسیر میخوای؟

خون بعضی آدما از وجود خودشون هم پر برکت  ترهست.برای شادی روح رئیس جمهورِ شهید لطفا یدونه صلوات بفرستین.                                                               پائولو کوئیلو تو کیمیاگر میگه:هنگامی که بالا رفتن از یک تپه را شروع کردی به مکانی که در آن به گریه می افتی توجه کن چون قلبت و گنجت همانجاست.💚    کاربر نسبتا قدیمی محسوب میشم از سال ۹۷ تعلیق میشم  دوباره عضو میشم🥲😶
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

سختش نکن 

ببین تحدی فکر کنم مال دینی 12 باشه 

به صورت ساده یعنی کسی نمیتونه مثل آیات قرآن بیاره به طوری روونی و مفهوم اون رو داشته باشه به همین راحتی 

برای دیدار تو زانو خواهم زد حتی اگر زمین پر از خورده شیشه باشد *D*
سختش نکن  ببین تحدی فکر کنم مال دینی 12 باشه  به صورت ساده یعنی کسی نمیتونه مثل آیات قرآ ...

ببین مثلا من به عربی میگم عزت نفست را حفظ کن که برای تو سرتاسر منفعت است خب این فرق چی میشه با قرآن 

ببین مثلا من به عربی میگم عزت نفست را حفظ کن که برای تو سرتاسر منفعت است خب این فرق چی میشه با قرآن& ...

من متخصص نیستم 

اما ی چیزایی که یادمه تو دینی میگف اعجاز محتوایی و کلماتی داره ی همچین چیزی یعنی کلمه ها به صورت سجع کنار هم قرار گرفتن و مرتبط به همدیگه هستن

برای دیدار تو زانو خواهم زد حتی اگر زمین پر از خورده شیشه باشد *D*
شما دو تا کلمه عربی رو بذارید کنار هم  مثلا فعل و فاعل و مفعولش رعایت بشه میشه جمله ولی آیا مض ...

خب مضمون قرآن چیه همین جمله های عربیه که به انسان یا هشدار میده یا خبر دیگه 

زمان هر پیامبری مثلا زمان حضرت موسی معجزه ی حضرت موسی مرتبط با خود اون زمانه بوده چون ساحر و جادوگر در اون زمان زیاد بوده حضرت موسی با معجزاتش کاری میکنه که افراد بهش ایمان بیارن در زمان پیامبر ما هم عربستان در شعر و شاعری در مرتبه ی خیلی بالایی بودن و وقتی قرآن نازل شده براشون مثل یه معجزه بوده پس این یعنی خود مشرکین و کافرین اون زمان تحت تاثیر قرآن واقع شدن چون اولا با سطح بیان یک‌بشر آشنا بودن و متوجه دشن که این یک‌ کلام فرابشری هست ما چون زبانمون عربی نیست متوجه اعجاز قران نمیشیم البته اونایی که عالم هستن این اعجاز براشون مشخصه ... و یک‌نکته دیگه اینکه قرآن دارای اعجاز های زیادی هست چون جمع کردن قرآن به صورت کاملا اتفاقی بوده و ترتیب نزول آیات هم کاملا پراکنده بوده مثلا وسط جنگ یه آیه نازل میشده اما وقتی قرآن جمع شده قران شناسان متوجه اعجاز هایی در اون شدن مثل اینکه کلمه ی روز در قرآن ۳۶۵روز تکرار شده یا تعداد کلمات زن و مرد در قرآن برابر هست اینها با توجه به نوع نزول قرآن که پراکنده بوده معجزه محسوب میشه البته تعدادش زیاده من توی ذهنم همینا بود

و اینکه در قرآن بارها گفته شده اگر‌میتوانید یک آیه مثل آیات قرآن بیاورید اگر مشرکین و کفار میتونستن شک نکنید این کار رو میکردن پس چرا در طی این سالها کسی نتونست چنین ادعایی کنه این یعنی بر همگان واضحه که قرآن یک‌کلام بشری نیست ... و اینکه در دین های دیگه هم کتاب آسمانی بوده و قرآن در راستای همون ادیان ابراهیمی و توحیدی گذشته هست برای همین مسیحیان و یهودیان در اون زمان بهش ایمان اوردن ...اگر اوردن قران چیزی به جز معجزه بود شک‌نکنید  الان هزاران نسخه کتاب به اسم کتاب آسمانی وجود داشت ...در ضمن نکته ی مهم دیگه این هست که خود پیامبر شخصی بوده که نشانه های نبوت داشته و مسیحیان و یهودیان در کتاب آسمانی خودشون منتظر ظهور پیامبر بودن و وقتی نشانه های پیامبری وپیش بینی های کتاب های آسمانی دیگه ظهور پیدا میکنه کتاب قرآن رو‌هم میپذیرن