2737
2739
عنوان

انتخاب اسم و پیشنهاد همسایه....

171 بازدید | 9 پست
همسایه مامانم دیروز در باره انتخاب اسم دخترش برامون صحبت کرد گفت یه نرم افزار هست که میگن بر اساس اسم مادر و حروف ابجد و ...اسمی که برای فرزند مناسب هست رو پیشنهاد میده دیروز تاحالا ذهنم درگیره من خودمو فرد مذهبی میدونم اما... نمیدونم چقدر میشه به این چیزا اعتماد کرد شوهرم که میگه اینا خرافاته و چیزایی هست وارد دین شده اصلا نباید ذهنتو درگیر کنی ولی من نمیدونم چرا از فکرش بیرون نمیام چقدر دلم میخواد از یه ادم دانای معتبر بپرسم :( نمیدونم اون شماره تلفن که سوالای احکام رو جواب میده به این سوالاهم جواب میده
الا بذکر الله تطمین القلوب خدایا من نگرانم خودت همه چیز رو درست کن
اصلا اعصابم خورد شده هی میگم نکنه اسم ی که برای بچه هام انتخاب کردم مناسب نباشه از طرفی هم شوهرم خیلی قاطع گفت اصلا توجه نکن من خیلی قبول دارم شوهرمو تو این مسایل اما بازم...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اصلا اهمیت ندین به این حرف ها. اسمی بذارین که منطبق با روز باشه. من ٢٩ سالم هست و دوستی داشتم که اسمش سکینه بود. خیلییی ناراضی بود. حالا ابجد بوده یا چی نمی دونم. من که اگه بچه دار بشم یه اسم خوب و بامعنی و تک برا بچه ام می ذارم. نه اسم عربی و ابجد و چی و چی
اي كاش آدمي وطنش را هم چون بنفشه ها مي شد با خود ببرد هر كجا كه خواست🌺🌺
2742
اصلاً خودت رو ناراحت نکن... چون که، تعداد خیلی قابل توجهی از آدمای کره ی زمین در مورد ابجد و اسلام اصلا تا حالا چیزی نشنیدن و اتفاقی هم واسه بچه هاشون نیفتاده
بزرگ ترین اندوه من و کمرشکن ترین دردم، نوستالژی های دهه 60 و 70...
من اسم بچه هام رو مذهبی میزارم کلا با این اسم های جینگیلی الان حال نمیکنم واقعا معتقدم اسمی که از شنیدنش لذت ببرم مباسب بچه منه ممکنه من با اسم حسین و سجاد اون لذت رو درک کنم بکی با اسم ارسام و ارشام مهم این بوده برام
عزیز من مطمئن باش اگه این موضوع درصدی در دین توصیه شده بود یا از لحاظ مذهبی خوب بود بزرگان کشور عزیزمون این مسئله رو اجباری میکردن و فقط بر این اساس شناسنامه میدادن ذهنتو اصلا درگیر نکن
2738
به همون شماره ای که میگی زنگ بزن بپرس اساس این حرف از کجاست منبعش رو دربیار خودت به نتیجه برس. منم نظرم اینه که اسم روی سرنوشت بچه تاثیر گذاره ولی حالا به چه شکل آدم مطمئن بشه اسم خوبی برای فرزندش انتخاب کرده رو خدا میدونه. این حرف به این معنی نیست که به مورد خاصی اعتقاد داشته باشم ولی فکر میکنم حتما یه قاعده ای باید باشه مثلا برام سواله اسم علی چرا توی ائمه این همه تکرار شده؟ چرا اسم محمد تکرار شده؟ صرفا بخاطر ارادته؟ یا چرا کسانی که اسم فرزندانشون رو توی خواب می بینن همه اسم های مذهبی هستن؟ اسم مذهبی یعنی اسم مذهبی نه صرفا عربی. واسه همین فکر میکنم باید یه قاعده ای وجود داشته باشه من در مورد حروف ابجد اسم بر اساس اسم پدر و مادر چیز خاصی نشنیدم چون توی موقعیت انتخاب اسم برای بچه نبودم فقط از اونجایی که توی ذهن من هیچ چیز بی اساس و بی قانونی وجود نداره فکر میکنم میشه با تحقیق مطمئن شد
هر کسی یک نابغه است ، اما اگر یک ماهی 🐟 را از روی توانایی اش در بالا رفتن از یک درخت 🌲 قضاوت کنیم آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است