2737
2734

مامان مهربونی هستم

خیلی باهاش خوب برخورد میکنم

خیلی حمایتش میکنم چه در امر خورد و خوراک چه در امر درسی چه در امر کاردستی درست کردن چه در امر بازی کردن چه در امر تفریح استخر رفتنش چه در امر کارهای فوق برنامه مدرسش که با معلمش مچ شدم.... 

اما

واقعا دلمو میشکونه

وقتی بهش میگم دستمال کاغذی استفاده شدت رو بنداز تو سطل ولی همیشه اینور اونور حتی روی میز نهار خوری پیداش میکنم

وقتی بهش میگم مشقاتو نوشتی میگه آره ولی ساعت ۱۱ شب میاد تو اتاق خوابم میگه یادم رفته فلان چیزو بنویسم

وقتی بهش میگم موقع اومدن از مدرسه زیر میزتو نگاه کن چیزی جا نمونه ولی هر روز یه چیزی جا میزاره

وقتی بهش میگم مسواک بزن صبح که از خواب پا میشی بعد کرم دست و صورتتو بزن موقع مدرسه رفتن که دور لبات خشکه نزنه اما وقتی تو ماشین میشینم که ببرمش میبینم نه مسواک زده نه کرم زده 

وقتی بهش میگم موقع کتاب خوندن (خیلی  کتاب میخونه و علاقه داره )  پوست پاتو نکن اما.... 

هر کاری که بهش میگمو انگار به دیوار گفتم 

اصلا قدمی بر نمیداره در جهت خوب بودن 

صبح امروز براش تغذیه رو گذاشتم رو اپن گفتم بر دار بزار تو کیفت فکر میکنید چکار کرده؟  

اول از همه کولشو گذاشت رو اپن که به گلدون (از  این پتوس های داخل آب ) خورد و نصف آب گلدون خالی شد 

در حال خشک کردن بودم دیدم فقط ساندویچ شو برداشته و میوه و بیسکوییت و بطری آب هنوز سر جاشه 

آخرش داد زدم کجایی؟  داری کجا سیر میکنی؟  حواست کجاست؟  یعنی اینا جز تغذیه نیستن؟  

بخدا همه تغذیش هم جز خوراکیای مورد علاقشه که مثلا بگی از روی دوست نداشتنشون بر نداشته 😫😫😫

نه فقط از رو بی حواسی بر نداشته😭😭😭

خسته شدم که باز دیدم توی ماشین دور لباش خشکه شده 

دلم شکست از این همه بی معرفت بودنش 

نمیدونم چکار کنم

به معلمش بگم (معلمشو خیلی دوست داره) 

به مشاور بگم (فکر کنم ناراحت شه که ببرمش پیش مشاور) 

کمک کنید اگر راهکاری چیزی دارید

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

من خواهرم ۱۰ ساله‌س

یکی دو موردش رو خواهرم داشت.

مثلا خواهرم اینجوریه ک مادرم براش تغذیه میزاره با اینکه تپله و خوش اشتها اکثر اوقات ظهر نخورده هیچکدومو ، میگه گرسنه نبودم و تازه بعد یک هفته در میاره از کیفش ک دیگه کپک زدن!

هنوز یکم بچه‌ن.

از نو شکوفه کن ، به همه ثابت کن پژمردگی خرافه است...💚✨🌱

شما همیشه بهش گفتین و رها کردین نظارتی بر انجامش نداشتین واین مشکل اصلی  داستان هست 

کاربران محترم:زمانی که تاپیک میزنم یعنی انتظار هر نوع اظهار نظری را دارم ،پس مشکلی با انتقادشما ندارم در صورتی که ادب کلامتون در تاپیکم رعایت بشه . ،،،،اما زمانی  که در تاپیک کاربران دیگه اظهار نظر دارم هرچند که تبادل نظر هست ، پاسخی که میذارم برای استارتر اون تاپیک هست اگر از کامنتم خوشتون اومد و ریپلای کردین خوشحال میشم اما اگر مطابق میلتون نبود لطف کنید بگذرید  چون چیزی که من کامنت گذاشتم دیدگاه من بوده و نسبت به منطق خودم پاسخ دادم پس تنها استارتر اون تاپیک حق انتقاد از کامنتم را دارند  در صورتی که صحبتم تضاد داشته باشد با عنوانشون اگر پاسخی از جانب من دریافت نکردین  دلیل بر این نیست که حق با شماست                                       ممنون از فهم و شعور شما 🤍
پیر شدیم سر بچه ها🙄😒فکر کنم باید ولشون کنیم،چون با هر بار گفتن اعصاب خودمون خرد میشه،اونا اصلا به ...

آخه اینا فقط روتین زندگی اند که باید انجام بشن

کارهایی نیستن که اکه انجا نشه هم طوری نشه

2738
شما همیشه بهش گفتین و رها کردین نظارتی بر انجامش نداشتین واین مشکل اصلی  داستان هست

من حتی یه مدت کرم مرطوب کننده رو گذاشتم تو ماشین 

دو سه روز اول موقع ورودش کرم رو بهش میدادم تا بزنه

روز چهارم نمیکنه خودش بر داره بزنه... یادش نیست... براش مهم نیست.... بازم من باید دستش بدم تا بزنه

چجوری نظارت کنم؟  یعنی بالا سرش وایسم تا مسواک بزنه؟

این قضیه برای امروز نیست شما از روز اول سپردین به خودش خب بچه حوصله اینکارا را نداره باید همراهی بشه تا براش مثل روتین روزانه عادت بشه و خودکار تو این سن انجام بده 

شیوه رفتار تربیتی شما اشتباه هست 

الان هم کمی دیر شده اما قابل حل هست 

وعده های که مسواک میزنید صداش بزنید با هم مسواک بزنید 

مشق قرار هست بنویسه تایم بزارین بگین تا من فلان کار انجام بدم طی این زمان تکلیفت انجام شده باشه بیار بهم نشون بده

دستمال زباله هر چیزی پهن کرد صداش بزنید خودش بیاد جمع کنه و...

کاربران محترم:زمانی که تاپیک میزنم یعنی انتظار هر نوع اظهار نظری را دارم ،پس مشکلی با انتقادشما ندارم در صورتی که ادب کلامتون در تاپیکم رعایت بشه . ،،،،اما زمانی  که در تاپیک کاربران دیگه اظهار نظر دارم هرچند که تبادل نظر هست ، پاسخی که میذارم برای استارتر اون تاپیک هست اگر از کامنتم خوشتون اومد و ریپلای کردین خوشحال میشم اما اگر مطابق میلتون نبود لطف کنید بگذرید  چون چیزی که من کامنت گذاشتم دیدگاه من بوده و نسبت به منطق خودم پاسخ دادم پس تنها استارتر اون تاپیک حق انتقاد از کامنتم را دارند  در صورتی که صحبتم تضاد داشته باشد با عنوانشون اگر پاسخی از جانب من دریافت نکردین  دلیل بر این نیست که حق با شماست                                       ممنون از فهم و شعور شما 🤍

ببین همش بخاطر اینه برای همه کاراش هستی من دخترم یکم لجباز هست ولی چون از اول دونا دبگه کوچیکتر داشتم ونمیشد بیفتم دنبالش مستقل شد یعنی من کلا کتاباشا ندیدم خودش همه کاراشا میکنه.یبار به معلمش گفتم من عذاب وجدان دارم گفت کارت اتفاقا درسته

2706