2752
2734
عنوان

مامانا کمک نوزادم🥺

| مشاهده متن کامل بحث + 451 بازدید | 39 پست
باشه عزیزم فردا باز میبرم، اما اینکه این همه طول کشیده برام نگران کننده است

اگر زردی ۹ اینا باشه درسته نگران کننده نیست ولی اگر بالای ۱۰ باشه دیگه باید قرص رو بهش بدن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

الان چند زردیش؟منم یه دکتر بردم دکترش دارو نداد بعد نزدیک بود یک ماهش تموم شه بردمش یه دکتر دیگه سری ...

هفته پیش ۱۱ بود فردا مجدد باید ببرم ازمایش

به هر که می‌نگرم در شکایت است، در حیرتم که گردش گردون به کام کیست....
دکترش گفت همینو اما باز پایین نیومد

عزیزجان بچه منم همینطور بود حدودا در۳۷روزگی بود دکتر بردم کفت زرده ازمابش دادم ۱۰ بود تا جواب رو به یکی از دوستانم که پزشکه نشون دادم گفت سریع باید ببرید بیمارستان زردی این سن باید زیر ۲ باشه

خلاصه با نظر چندتا دکتر دیگه و دکتر خودش شیر مادر رو ۵روز قطع کردم و یهدقرص دکتر داد که روزیردوبار نصفه میدادم بهش تا۶روز بعد روز هفتم ارمایش دادبم شده بود ۴ دکتر گفت خوبه فعلا 

کوتاهی نکن الان ببر یه دکتر خوب و کاربلد

2731
عزیزجان بچه منم همینطور بود حدودا در۳۷روزگی بود دکتر بردم کفت زرده ازمابش دادم ۱۰ بود تا جواب رو به ...

عزیزم تهرانی؟ کدوم بیمارستان بردی؟

عزیزم تهرانی؟ کدوم بیمارستان بردی؟

بله تهرانم 

نبردم که ....

گفتم یکی از دوستان که پزشکه گفت باید ببری ولی من نبردم سریع به دکترخودش و چندتا دکتر دیگه زنگ زدم و ....قرص و قطع شیر

*** دکتر خوب ببر

بله تهرانم  نبردم که .... گفتم یکی از دوستان که پزشکه گفت باید ببری ولی من نبردم سریع به دکتر ...

تا حالا سه چهارتا متخصص اطفال بردم ، اخری که میبرم و خوده ازمایشگاه معرفی کرد و گفت تو زمینه زردی نوزاد تخصص داره تا حالا که هیچی نگفته فقط ازمایش مینوسه

تا حالا سه چهارتا متخصص اطفال بردم ، اخری که میبرم و خوده ازمایشگاه معرفی کرد و گفت تو زمینه زردی نو ...

انشاالله خیره

من دو هفته پیش گرفتار این مشکل نوزادم بودم .‌...

حتما پیکیری کن از دکترهای دیگه هم البته اگر صلاحومیدونی 

انشاالله خیره من دو هفته پیش گرفتار این مشکل نوزادم بودم .‌... حتما پیکیری کن از دکترهای دیگه هم ا ...

ممنونم از راهنماییت عزیزم، فردا ببرم ازمایش و متخصص اگر باز نتیجه نگرفتم میبرم طب کودکان، خیلی نگرانم

فردا وقت ازمایش و دکتر دارم، به دکترش گفتم هیچی نداد، گفت الان دیگه خطر نداره ولی نمیدونم چرا پایین ...

امکان داره از شیرت باشه.استرس نداشته باش

من مالک تمام دنیای موازی ام...talvan3دخترخدا

زینب جان درجریانی که بچه منم زردیش طولانی شده بود و ازمایش دادم و ... اما بازم خیلی کم پایین میومد.

اخرش دیگه رسیده بود به ۱۰ اما گفتن بازم به نسبت سن زیاده

خلاصه که خودم واسه بچم حجامت زردی زدم به یه روز سفید شد واضح بود تغییر کرده.جدای از اینکه قبل حجامت کلا بدنش حرارت داشت حس میکردم یا بچه حرارتش زیاده یا من زیادی سردم.اما از بعد حجامت دمای بدنشم متعادل شد.

میدونی علت ایجاد زردی از لحاظ طب مسدود بودن مجاری صفرایه و چون صفرا تو بدن میمونه حرارت بالا میره و زردی هم خارج نمیشه.خلط صفرا خلطی هستش که از لحاظ ماهیت زرد تلخ و بدبویه.و مزاجش گرم و خشکه و نماد آتشه

حتی وقتی ادم بزرگ صفرا تو بدنش زیاد میشه رنگ عرقش زرد میشه در حدی که زردی زیاد و واضحی رو لباس ایجاد میکنه بوی شدید و بدی داره و حتی رنگ ادرار مایل به نارنجی میشه.پس خیلی منطقیه که فک کنیم زردی بخاطر زیاد بودن یا مسدود بودن مجاری صفراس که تو بدن جمع میشه و زردیش میمونه

حالا واسه برطرف کردنش علم طب اینو میگه که صفرا چون خلطی سبکه مکانش در بدن بالاترین نقطه اس و محل تجمعش تو سر هست پس حجامت زردی، این صفرای اضافه رو از خون دفع میکنه و باعث میشه زردی پایین بیاد و حتی حرارت بدن هم پایین بیاد چون صفرایی که نماد اتیشه تو بدن کم شده.

اینکه گاها اهل طب هم زردی رو رد میکنن و میگن خطر داره علتش اینه که که ابتدای تولد که زردی تازه ایجاد میشه اول باید روده ها کارشون راه بیفته و دفع به روزی ۶ بار حدودا برسه وقتی از دفع روده ها خاطرمون جمع میشه و مقداری بیلی روبین از این طریق دفع میشه ولی هنوز زرده اون موقع مجازیم که حجامت زردی بزنیم.در غیر این صورت و زمانی که زردی بالاس اگه هنوز روده ها کاملا راه نیفتاده حجامت زردی بزنیم موجب میشه زردی به سمت گوش و محل حجامت بره و و توی سر و مغز تجمع کنه که این اتفاق واسه مغز خطرناکه.

ببخشید اگه طولانی شد و سرتو به درد آوردم عزیزم

خواستم علمی و اثبات شده توضیح بدم تا بتونی منطقی تر تصمیم بگیری.

یه سرچ بزن تو نت حجامت زردی اصلا درد نداره که بخواد دلت نیاد.بادکشی هم نداره میزان خون کمی هم میاد.

بخدا این ازمایشی که هربار میبریش دردش واسه بچه از حجامت زردی خیلی بیشتره.من علمی شو میدونستم ولی همسرم رضایت نمیداد تا راضیش کردم و حجامت زدم.

پشت دستش قشنگ زرد بود الان رنگش با کف دستش تقریبا یه رنگ شده پیشونیش قشنگ سفید شده.لپاش دیگه زرد نیست سرخه. تیرگی پوستش کم شده دیگه سبزه نیست.

اصرار نمیکنم اما خواستم هم علمیشو هم تجربمو بگم.بلکه زودتر خوب بشه و نگرانیت تموم بشه

ممنونم از راهنماییت عزیزم، فردا ببرم ازمایش و متخصص اگر باز نتیجه نگرفتم میبرم طب کودکان، خیلی نگران ...

من حجامت از پشت گوش هم کردم قبل ده روزگیش ولی بهتر نشد زردیش هم یک درجه بالاتر رفت🤔🤔🤔

من حجامت از پشت گوش هم کردم قبل ده روزگیش ولی بهتر نشد زردیش هم یک درجه بالاتر رفت🤔🤔🤔

وقتی قبل از کار افتادن روده ها  حجامت زردی میزنی بالا میره.

برای حجامت گوش باید اول صبر کنی روده ها قشنگ کار کنن و روزی ۶ بار حداقل دفع داشته باشن.

اگه با این مقدار دفع زردی پایین نیومد اونموقع حجامت زردی موثره.من طب خوندم و حجامت بلدم.دو روز پیش واسه نوزادم زدم تو ۴۵ روزگیش، الان سفید شده حتی سفیدی چشم هم دیگه زرد نیست.ولی به قول شما چندسال قبل که هنوز طب بلد نبودم ۷ روزگی پسرمو بردم حجامت، زردیش بالا رفت و بستری شد.ولی این بچمو نزدم صبر کردم یکم بگذره که اثر داشته باشه که خداروشکر اثر داشت.

2706