2737
2739
عنوان

دوستان حقوقدان لطفا

69 بازدید | 11 پست

اگه امکان داره فرق تفسیر موسع و مضیع را با یک مثال برام توضیح بدهید من سرچ کردم در گوگل ولی خیلی متوجه نشدم  

سپاسگزارم

أَنِّي مَسَّنِيَ الضُّرُّ وَأَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ  خدایا بدحالي و مشكلات به من روي آورده و تو ارحم الراحميني.   سوره انبیا 
  چه سوالایی می پرسین اینجا

خوب دیگه هر کسی یک جورمشکل داره 

همه  که مشکلشون دوست پسر یا خواستگار یا مادر شوهر نیست  

أَنِّي مَسَّنِيَ الضُّرُّ وَأَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ  خدایا بدحالي و مشكلات به من روي آورده و تو ارحم الراحميني.   سوره انبیا 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

منظورت تفسیر مضیق؟

تفسیر موسع یعنی آنکه مدلول یک قانون را فراتر از مفهوم لغوی آن در نظر بگیریم و به مواردی که قانون در مورد آنها سکوت کرده است نیز اطلاق کنیم. مثلاً اگر قانون بگوید که «هر کس که مال دیگری را بدزدد مجازات می‌شود»، تفسیر موسع این است که این قانون را به مواردی که مال دیگری را به طرق دیگری مانند اختلاس یا ارتشاء به دست آورده است نیز اطلاق کنیم.

تفسیر مضیق یعنی آنکه مدلول یک قانون را در چهارچوب مفهوم لغوی آن محدود کنیم و از اطلاق آن به مواردی که قانون در مورد آنها سکوت کرده است خودداری کنیم. مثلاً اگر قانون بگوید که «هر کس که مال دیگری را بدزدد مجازات می‌شود»، تفسیر مضیق این است که این قانون را فقط به مواردی که مال دیگری را به طریق دزدی به دست آورده است اطلاق کنیم و به مواردی که مال دیگری را به طرق دیگری مانند اختلاس یا ارتشاء به دست آورده است اطلاق نکنیم.

اینجام تا تو زمینه هایی که میتونم بهتون کمک کنم./ میتونید خصوصی هم پیام بدید
آخه سوال تو تخصصیه عزیزم

منم دقیقا تاپیک زدم تا از حقوقدانها بپرسم  شما حقوقدانی ؟

منظورت تفسیر مضیق؟ تفسیر موسع یعنی آنکه مدلول یک قانون را فراتر از مفهوم لغوی آن در نظر بگیریم و ...

خصوصی ازتون چند تا سوال بپرسم ؟! 

2740

عزیزم توضیحی که استاد بهمون دادن رو برات فرستادم 

شیوا تر و راحت تر منظورو بیان کرده 

تو یک زنی ^_^..! زیبا باش! لباس خوب بپوش! ورزش کن! مواظب هیکل و اندامت باش! هر سنی که داری خوب و زیبا بگرد! همیشه بوی عطر بده! مطالعه کن و آگاهی ات را بالا ببر... خودت را به صرف قهوه ای یا چایی در یک خلوت دنج مهمان کن! برای خودت گاهی هدیه ای بخر! وقتی به خودت و روحت احترام میگذاری احساس سربلندی میکنی آنوقت دیگر از تنهایی به دیگران پناه نمیبری و اگر قرار است انتخاب کنی کمتر به اشتباه اعتماد میکنی یادت باشد .."برای یک زن عزت نفس غوغا میکند"          
آخه سوال تو تخصصیه عزیزم

توی عنوان تاپیک زده حقوقدان 

و صددرصد بچه های حقوقیم تو سایت هستن 

شما عنوان تاپیکو دیدی وارد نمی‌شدی چون علمشو نداری

😉

تو یک زنی ^_^..! زیبا باش! لباس خوب بپوش! ورزش کن! مواظب هیکل و اندامت باش! هر سنی که داری خوب و زیبا بگرد! همیشه بوی عطر بده! مطالعه کن و آگاهی ات را بالا ببر... خودت را به صرف قهوه ای یا چایی در یک خلوت دنج مهمان کن! برای خودت گاهی هدیه ای بخر! وقتی به خودت و روحت احترام میگذاری احساس سربلندی میکنی آنوقت دیگر از تنهایی به دیگران پناه نمیبری و اگر قرار است انتخاب کنی کمتر به اشتباه اعتماد میکنی یادت باشد .."برای یک زن عزت نفس غوغا میکند"          

[QUOTE=325153353]عزیزم توضیحی که استاد بهمون دادن رو برات فرستادم  شیوا تر و راحت تر منظورو بیان کرده Qلی

خیلی سپاس

[QUOTE=325153353]عزیزم توضیحی که استاد بهمون دادن رو برات فرستادم  شیوا تر و راحت تر منظورو بیا ...

موفق باشی عزیزم ❤️