2737
2739

سلام سلام 😍

این تاپیک احتمالا به شما ایده بده🤗

یه سبک رفتاری که خیلی ازش نتیجه مثبت گرفتم را می خواستم مطرح کنم‌.

خودم کم کم تونستم رشدش بدم و الان که نتیجه مثبت گرفتم، خیلی حس خوبی داد.

اینکه گوش های من لزومی نداره مطالبی را بشنوه...

چشم هام هم لزومی نداره مطالبی را ببینه.

مثال :

۱) وقتی داری از خیابانی رد می شی و یک پسر متلک سخیفی می ندازه.

اگر بایستی و جواب بدی، باعث میشه جمله بعدی که احتمالا سخیف تر هستش را بهت بزنه. خب پس وارد بازی منفی اون آدم نشو...

۲) تو همین سایت وقتی با کاربری اتفاق نظر نداری و اون کاربر تبادل نظر مودبانه بلد نیست و از کوره در می ره و شروع میکنه بازی منفی کردن، لزومی نداره  وایسی تا روی تو بالا بیاره...مهارت این هستش که ریپلای های بعدی اش را اصلا باز هم نکنی ... به قولی سر طناب را شما ول کن 

۳) وقتی متوجه می شی که شخصیت برخی گزنده و منفی و سیاه هستش، مکالمه های واجب را انجام بده و از مکالمه بیشتر پرهیز کن..

برخی موارد ماجرا این طور هستش که یه عده همیشه تماشاچی یک درگیری و دعوا هستند. مثلا جلوی جمع خانواده همسرتون، یکی شروع میکنه اذیت کردن تون. شما برای اینکه به جمع ثابت کنین که بر حق هستین، جواب میدین.

البته اکثر مواقع اون آدمی که ریلکس تر بوده و یا محترمانه از صحنه بدون دیالوگ  خارج شده، کاریزماتیک تر و بالغ تر به چشم آمده.

پس برای اینکه خودت را به جمع اثبات کنی اینقدر دیالوگ نگو...

یکی از نتایج مهم این مدل رفتار، آرامش ذهنی تون هستش.

بذارید طرف در صحنه باشه و  خودش را به در و دیوار بکوبه.

شاید ندونین که خیلی اوقات همین از صحنه خارج شدن های بالغانه، باعث میشه طرف تون بیشتر اذیت بشه اونم تازه بدون ابنکه دیالوگی بگین. یعنی با سکوت و ترک صحنه، قدرتمندترین جواب به طرف را دادین و هم خودتون را تمیز نگه داشتین و محتویات متعفن ذهن مخاطب را دریافت نکردین✅

ایام به کام تان عزیزان❤

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺